2.0.14'ten 2.1 betaya güncelleme

Başlatan facfur58, 16 Haz 2017, 01:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fabak

yukarıda bir kaç defa yazdığım gibi 2.1 beta3 e güncelleyince bu sorun çıktı. kaldı ki dünden beri pek çok kod denedim olmadı. hatta forumdan bağımsız basit bir html sayfası yapıp ftp içine attım. chromede denedim. sorunsuz çalışıyor ama forumda çalışmıyor.

fabak

yeni üye kayıt olun sayfasına tıklayınca "Sorry, this section isn't available at this time." uyarısı çıkıyor. yeni üye kayıt olamıyor. çözümünü bilen var mı?

fabak

tekyürek.. chrome'de flaşın içine girilmiyor, butonlar çalışmıyor demiştim ya sebebini buldum. flaş swf'lerdeki sorunun sebebi seo4smf... ama çözemedim. seoyu kaldırınca flaş yani swfler chrome'de sorunsuz çalışıyor. seo'nun bütün belgelerini dreamviver'de açtıp flash ve swf kelimelerini aradım. şöyle birşey buldum. benim 2.0.14 sürümünde kullandığım seonun theme/default/scripts/seo4smf/jquery.js adlı bir belge içinde
   noData: {
      "embed": true,
      // Ban all objects except for Flash (which handle expandos)
      "object": "clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000",
      "applet": true
   },
şöyle başlayan ve devam eden flash ile ilgili bir bölüm var. 2.1 beta 3'e large upgrade yaptıktan sonra seo4smf_lite-3.2.0-2.1.x 'i kurdum. seo4smf_lite-3.2.0-2.1.x'i kurunca Paket yöneticisinden baktım seo4smf'nin upgrade öncesindeki sürümü de kuruluyor. Yani eski sürüm de aktif oluyor. eskiden flash hiç sorun olmuyordu ama ftp'den jquery.js adlı belgeyi sildim sorun düzelmedi. ben de seo4smf_lite-3.2.0-2.1.x'i hep kaldırdım sorun düzeldi. eskisi gibi chrome dahil bütün tarayıcılarda flaşlar çalışıyordu. İşleme başlamadan önceki veritabanı dahil ftp'yi geri yükledim. Yine seo4smf_lite-3.2.0-2.1.x'e ait parçaları sildim. sorunu bulmaya çalıştım ama bulamadım. ama şurası kesin: seo4smf_lite-3.2.0-2.1.x'i kaldırınca sorun düzeliyor. hani var ya.. bu smf ömrümü yediii..bunu nasıl çözerim???

tarantula901

Seo modunda actıon kategorı ve konu lınklerı ayarlama kısmındakılerı tek tek aktıf pasıf yaparak test yapın bakalım hangısınde sorun duzelecek
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

fabak

Bölüm Linkleri yapılandırılsın mı?   
Konu Linkleri yapılandırılsın mı?   
Konu linklerinde bölüm isimleri ekle?   
Profil Linkleri yapılandırılsın mı?

hatta
Seo4Smf aktifleştirilsin mi? bunu da kapattım açtım değişmedi. seo kurulurken bir şey kuruluyor. seo'yu silince düzeliyor.
tarayıcıda sayfa kaynağını görüntüle deyince
<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.1.1/jquery.min.js"></script>
<script src="https://www.....com/Themes/default/scripts/jquery.custom-scrollbar.js?beta21"></script>
<script src="https://www.....com/Themes/default/scripts/editor.js?beta21"></script>
diye satırlar theme klasöründe hangi belgede? index.template.php içinde <script src ile başlayan hiçbir satır yok. Bunlardan biri çakışma yapıyor olabilir. birini kaldırıp denesem ama nerde?

tarantula901

Source klasorunde soesubs diye bir dosya var ondadir
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

fabak

Themes/default/scripts klasöründe quotedText.js diye bir dosya var. sildim düzeldi.
quotedText.js ne işe yarıyor bilmiyorum. ama şimdi flash .swf -chrome dahil- bütün tarayıcılarda çalışıyor, sitenin çalışmasında şimdilik bir sorun yok görünüyor.
smf_2-1-beta3_install.zip indirim baktım... smf_2-1-beta3_install.zip içinde Themes/default/scripts klasöründe quotedText.js olduğunu gördüm. inşallah ilerde bir sorun çıkmaz.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Masait bi an githupta konu acacagim

sinanus

Alıntı yapılan: tekyürek - 05 Ağu 2017, 16:38Masait bi an githupta konu acacagim

hocam sen sosyaldeyince.com sitesinde Seo4Smf Ã,© Replikacep.Com  buradan kendine backlink almışsın ama bu sana faydadan çok muazzam zarar verir

bilgine.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

sinanus

hocam footer linkleri google direk 500 le cezalandırıyor direk spam cezası veriyor. sen daha yakalanmadın galiba ama her an patlayabilirsin haberin olsun.

tekyürek

O link kaldirilmicak   ban yersem cokta umrumda degil  :)
Seo modunu  bana cok para ve zamana maaal oldu linki eklemek hakkim

sinanus

Alıntı yapılan: tekyürek - 05 Ağu 2017, 21:40O link kaldirilmicak   ban yersem cokta umrumda degil  :)
Seo modunu  bana cok para ve zamana maaal oldu linki eklemek hakkim

hocam tabi ki hakkınız ona sözüm yok, sizin bir mod siteniz olsa bu linki oraya alsanız sorun yok. ama siz herhangi başka bir konudan cep telefonu konusuna link alıyorsunuz.

müslüman mahallesinde salyangoz reklamı yapmak gibi bir şey.

yinede sizin bileceğiniz iş ben tavsiyelerimi sundun naçizane.

tekyürek

Modda duzenlemeler yapacagim rc version ciksin