2.0.14'ten 2.1 betaya güncelleme

Başlatan facfur58, 16 Haz 2017, 01:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

fabak

Alıntı yapılan: tekyürek - 30 Tem 2017, 14:41Var kardesim
Indirin
https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1/tree/v2.1-beta.3

Ivinde var other klasorunde  icindeki seting.php yi duzenleyin kendinize gore

Duzenledikten sonra  kopyalayin adini seting_bak.php olarak degistirip ptp ye atin
dediklerinizi yaptım ve oldu. işlem başladı. ama    Aşama 5: Convert to UTF-8  .. bu aşamada 10 dakikadan fazladır takılı kaldı. veritabanı dahil tüm yedekleri geri yükleyip tekrar başlamayı düşünüyorum..

tekyürek

Alakasi yok setting.php ye utf8 diye girmeniz lazim
:d  veri tabanin utf8 cevirecegi icin bunu belirtmelisin setting.php de

fabak

Alıntı yapılan: tekyürek - 30 Tem 2017, 15:32Alakasi yok setting.php ye utf8 diye girmeniz lazim

setting.php

$language = 'utf8';

böyle mi?

tekyürek

tekyürek

Yeni bir smf kurun setting dosyasina bakarak aynisini yApin

fabak

2.1 beta 3'e güncellemeden önce panelden veritabanını utf-8'e çevirdim. large upgrade güncellemesini yaptım. sonrasında oluşan karakter problemlerini phpmyadminden sql sorgu ile hallettim. Örnek: UPDATE smf_messages SET body = REPLACE (body, 'ý', 'ı' ) ;
hatta seo4smf_lite-3.2.0-2.1.x.zip bunu da kurdum eski linklerim aynen korunmuş oldu. Site Mobil görünümüne kavuştu.. buraya kadar herşey güzeldi..

Ancak hiçibir eklenti inmiyor. konulardaki belgelerde - eklentilerde (attachments 'larda) sorun var. indirmeye çalıştığımda "File not found." uyarısı geliyor. Bunun çözümünü biliyor musunuz?

fabak

hallettim.. yuhphii
Panel - Forum - Eklentiler ve Avatarlar  - Eklenti Dizini ..  burda eklenti dizinin adresi boştu. güncelleme sırasında olmuş olmalı..
attachments klasörünün adresini doğru şekilde yazdım kaydettim oldu.

/var/www/vhosts/siteadim.com/httpdocs/attachments

tekyürek

Hayirli ugurlu olsun  seo modu tarafimdan guncellemesi yapilmistir    modun cok kiymetli oldugunu biliyorum aslinda para ile satacaktim ama neyse dedik  modun destegi bana ait artik guncelleme vs

fabak

fabak

şöyle bir sorun buldum. sitemde bir kaç flaş içerik var. explorer ve firefox ile açınca çalışıyor.
ama chrome ile açına flash açılıyor ama tıklanmıyor, flaşın içine girilmiyor.
böyle saçma bir sorunun cevabını bilen var mı? güncelleme öncesi böyle bir sorun yoktu...

tekyürek

izin ver deyince oynuyor sıkıntı yok

belkide admin panelde ayarı vardır   var diye hatırlıyorum  basir flash lara izin ver  diye sanki

fabak

oynuyor ama chromede tıklayınca flaşa girilmiyor, flaşın içinde gezilmiyor.
İletilerin içinde Flash'e izin ver seçili. bbc kodlarında flash seçili.
size pm olarak sayfa örneği atıyorum..

tekyürek

evet fark ettim bunu resmi sitede  antes e söyleyin oda smf geliştirici,lerine söylesin

fabak

antes e pm attım.  siz de konu açmışsınız zaten..

tarantula901

Chrome kaynakli olabilir cunku google flash icerikleri tarayicida artik desteklemeyecek diye bir durum vardi bi arastirin derim.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin