domain değiştirme

Başlatan ferhanfiliz, 26 Mar 2024, 09:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferhanfiliz

Merhaba arkadaşlar.

Kısaca anlatacağım problemimi :

SMF 2.0.19 kullanıyorum

etoburbitkilerforum.com domaini ile sitem var

yeni domain aldım etoburbitkiler.com

dns ayarlarının yapılmasını istedim hosting yetkilileri yaptılar

eski domain ve yeni domain ikisi de çalışıyor.Yeni domain ile giriş yaptığımda eski domain e dönüyor.

İstediğim şu : Eski domainin tamamen silinmesi yeni domainin aktif kalması..Hosting yetkilileri yeni bir smf kurmadan bunun mümkün olamayacağını söyledi.

Yardımcı olurmusunuz..

Kerem

Benim anladığım şu, siteniz eski domaininize kurulu. Eğer öyleyse o domain bağlı herşeyi FTP ve veritabanı yedeklerinizi aldıktan sonra silin. Yeni domaininize şuanki sürümünüzü sıfırdan kurup, kullandığınız eklentileri yükler ve veritabanınızı düzenleyip yüklersiniz. Ama yedekleri aman güzel alın, bir problem olursa tekrar aynı yere atar kurarsınız.

ferhanfiliz

İşte bu bayram namazı gibi.. :) Uzun zaman yapmadığım için yapabileceğimi sanmıyorum.

Hosting firmasına rica edeyim bakalım yapmazlarsa,sizlerden yardım isterim.

tekyürek

Alıntı yapılan: ferhanfiliz - 26 Mar 2024, 09:08Merhaba arkadaşlar.

Kısaca anlatacağım problemimi :

SMF 2.0.19 kullanıyorum

etoburbitkilerforum.com domaini ile sitem var

yeni domain aldım etoburbitkiler.com

dns ayarlarının yapılmasını istedim hosting yetkilileri yaptılar

eski domain ve yeni domain ikisi de çalışıyor.Yeni domain ile giriş yaptığımda eski domain e dönüyor.

İstediğim şu : Eski domainin tamamen silinmesi yeni domainin aktif kalması..Hosting yetkilileri yeni bir smf kurmadan bunun mümkün olamayacağını söyledi.

Yardımcı olurmusunuz..

Pm atilmistir

tekyürek

Alıntı yapılan: Kerem - 27 Mar 2024, 21:00Benim anladığım şu, siteniz eski domaininize kurulu. Eğer öyleyse o domain bağlı herşeyi FTP ve veritabanı yedeklerinizi aldıktan sonra silin. Yeni domaininize şuanki sürümünüzü sıfırdan kurup, kullandığınız eklentileri yükler ve veritabanınızı düzenleyip yüklersiniz. Ama yedekleri aman güzel alın, bir problem olursa tekrar aynı yere atar kurarsınız.
Sadece dedikleriniz yetersiz kalir veri tabanindaki sitedeki butun linkler duzenlenecek

Kerem

Alıntı yapılan: tekyürek - 07 Şub 2024, 21:55Sadece dedikleriniz yetersiz kalir veri tabanindaki sitedeki butun linkler duzenlenecek

Veritabanını düzenlemek derken oda içine giriyor. 🤔

tarantula901

Sitenizi sorunsuz yeni domaine taşınız mı?

Eski siteniz aktif ise eski linklerle birlikte yeni siteye 301 yönlendirme yapabilirsiniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ferhanfiliz

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Şub 2024, 00:41Sitenizi sorunsuz yeni domaine taşınız mı?

Eski siteniz aktif ise eski linklerle birlikte yeni siteye 301 yönlendirme yapabilirsiniz.

İkinci ayın 25 inde eski domainin süresi dolacak.Beklemekde yarar var diye düşünüyorum.
Hosting yetkilileri oldukça yardımcı oluyorlar.Yeni domain ile giriş yapıp admin e girmeye çalıştığımda eski domaine dönüyordu.Şimdilik o halledildi.

Dreamsoldier

Öncelikle smf dosyalarında değişiklik yapılacak yerler vardı galiba bu sorunun çözümü için. Çok önceleri (2013-2014) lerde yapmıştım bu şekilde taşımayı. Bir'de eklenti olabilir site içerisindeki mevcut linkleri otomatik düzeltiyordu galiba istediğiniz adrese uyarlıyordu.

-Bir işlem yapmadan önce mutlak suretle tam yedek alın. FTP dosyalarını elle yedekleyin. En önemlisi Mysql veya phpmyadmin'den veritabanı yedeği alın.

ferhanfiliz

Alıntı yapılan: Dreamsoldier - 23 Şub 2024, 07:30Öncelikle smf dosyalarında değişiklik yapılacak yerler vardı galiba bu sorunun çözümü için. Çok önceleri (2013-2014) lerde yapmıştım bu şekilde taşımayı. Bir'de eklenti olabilir site içerisindeki mevcut linkleri otomatik düzeltiyordu galiba istediğiniz adrese uyarlıyordu.

-Bir işlem yapmadan önce mutlak suretle tam yedek alın. FTP dosyalarını elle yedekleyin. En önemlisi Mysql veya phpmyadmin'den veritabanı yedeği alın.

Sayın Dreamsoldier bu kadar uğraştıracağını bilseydim hiç girişmezdim bu işe..DNS yönlendirmesi yapılınca her şey hallolur diye düşünmüştüm.