SMF mi - MyBb mi?

Başlatan Big Master, 05 Haz 2015, 22:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Big Master

Arkadaşlar hobi olarak Facebook tarzı sosyal platformlara inat forumlara ilgim devam ediyor. Burada SMF'den az buçuk (100 de 1) anladığımdan kendi sitemde SMF kullanıyorum. Ama gördüğüm kadarı ile SMF destek forumları pek aktif değil. Sİzler ne dersiniz ilerleyen zamanda SMF destek işi bitermi. MyBb forumları nasıl. Hangisini tercih etmek gerek.

Sosyal Öğretmeni

Paran varsa vb kullan.
Sağlam temeller üzerine siteni bir defa kur bir daha asla değişim yapma ...
sadece içeriği güncel tut yeter... Zirve yaparsın.
Paran varsa vb yoksa smf den vazgeçme...
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Bence smf smf bitirseydim ilk ben bitiririm smf öğretir diger scriptler köreltir :) para kazanmak istiyorsan özgün içerik ve wordpress bilgi tecrube ve para kazanmak istersen smf hic bir scriptin kolayi yoktur hepsinde kesin bir sorun cikar smf destek bitmez daha smf 2 1 geliyor oyuzden de biraz sessizlik var sosyal ağlarda cabası herkes sosyal aglarda ilgi oralara kayiyor bizlerde ona gore ayak uydurmaliyiz cepten yaziyorum yazim hatalar icin kusura bakmayın
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Big Master

Eyvallah arkadaşlar, kolay bir şey tabi ki yok, ama eskisi kadar SMf forumları destek sayfaları aktif değil ben bunu fark ettim. Bunun bir sebebi var mı acabadiye düşündüm.

tarantula901

aynen size katılıyorum eskiden smf destek sitelerin ne kadar aktif oldugunu bilirim. bunun sebebi sosyal ağlardan olabilir, yada bu islerle ugrasanlarin bu konularda ilginin azalmasi olabilir forumların artik kimsenin ilgisini cekmedigi olabilir vsvs
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Forumlar herkesin dikkatini çekiyor..
Zehir gibi çalışıyorlar...
Asıl sorun insanların (Bende dahil) uğraşmak istememesi.
Yani anlayacağınız 100 TL ye 200 Tl ye ne bileyim işte 300-500 Tl ye çok harika smf kuruluyor. O da portal uyumlu biraz profosyonel olsun dersen 1000 Tl gözden çıkar sana 4x4 lük bir site verirler. Ne gerek var uğraşmaya..
Haa ama ben öğreneceğim dersen o zaman işler değişir. Hiç para verme sürekli yap boz yap boz yap boz yap boz kendini geliştirisin. Önceleri bende merak ediyordum öğrenmeye çalışıyordum. Hatta 4 sene kimseden destek almadan smf +mkportal kurudm ve yönettim. Kazanç mı aylık 1000 Tl ye kadar çıktım ama şimdi günlük 1 Tl kazanıyorum sebep mi siteyi sıfırdan tekrar kurmak ücretli seo (sözde ücretli) beş para etmez siteyi yerin dibine sokan sv vs....
Anlayacağın herşey sana yani amacına bağlı... Öğreneceğim diyorsan herşeyi sen yapamaya çalış yok kazanacağım diyorsan işi ustalara yaptır sen içerik, özgün içerik hazırla ve sürekli siteni güncel tut...
Unutmadan dünyanın en güçlü alt yapısı smf ye ait bunu asla görmezden gelme. Smf nin talihsziliği ücretsiz olması bazı scriplerin ve eklentilerin yetersiz olması. Yoksa smf mi tek kelime ile harika.
Ama dersen ben illa herşeyi 4x4 öğrenmek istiyorum dersen cs-veya cs6 full versiyonlarını bul ve kullan bunlarla sıfırdan temada yaparsın , kodda yazarsın, mod da yazarsın, yaparsında yaparsın.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Dün mybbden smf bir forum geçirdim gördüğüm kadarıyla smf candır :D

Mybb dosya sistemi çok kötü ve düzensiz smf öyle değil smfde tema ve kaynak dosyaları var neyin nerede olduğu belli herşey düzen içinde mybb o şekilde değil malesef.

Ücretli Smf Destek İçin

Renksizgazete

Tarantula kardesimiz ricamızı kırmadı arkadasımızın sitesini mybb den smf ye gecirdi.ama inanın şok oldum,bir is bu kadar hızlı bir sekilde sıfır hata ile yapilir mi .Allah razı olsun mybb den smf ye gecirdi siteyi tekrardan burdan tesekkür ediyorum.hangi forum sistemi diyecek olursanız o konudada nacizane fikrimi paylasayım.bazi arkadaslarımız vb  önermis öncelikle kesinlikle vb önermem seo destegi bile bitti vb artik tarih oldu diyebiliriz mybb dersenız destek sıfır noktada ve smf ile kıyaslayınca yanına bile yaklasamaz destek olarak ta smf tarantula gibi bu ise gönül vermis arkadaslarımız sayesinde cok iyi durumda benimde cok faal smf sitem var ne zaman basim sıkıssa destek buluyorum

tarantula901

Güzel yorumun için teşekkürler.

Ücretli Smf Destek İçin

serdo

belki konuyu yeniden canlandırıyorum ama bu konuda yeni bir başlık açmak istemedim.Bende kaç aydır domain ve host aldım ama neyapacağımı yani ne sistem kuracağımı bilemiyorum bi mybb kuruyorum bi smf destek hizmeti iki sistemdede çok zayıf nedenini bilemem ama para konusunda sıkıntı olduğu için vb kuramıyorum yani smf ve mybb bir yerde sınır koyuyor ilerlemiyor ve şuan tıkanmış durumdayım ben portal+forum kurmak istiyorum lütfen bu konua yön verirmisiniz?

tarantula901

İki sistem arasında hangisinden en iyi destek alıyorsanız onu kullanın derim.

Bu sitede sorduğunuz soruların çoğuna cevap veriliyor Çoğunuda ben cevaplıyorum zaten çözülmemiş sorular benim tecrübe etmediğim konular onun dışında çoğu konuya cevap veriliyor.

Siz yapmak istediğiniz siteyle ilgili tema yada modul gibi ihtiyacınızı hangi sistemi karşılıyosa onun üzerine gidin.

Benim size tavsiyem smf geçmeniz tabi son karar size kalmış.

Yaptığınız site büyümüyor diye düşünüyorsanız bu sistemle alakası yok sizin sitenizdeki içeriğe bağlı olarak değişiyor.

Ücretli Smf Destek İçin

serdo

hocam ben portala ve forumda bazı eklentilere önem veriyorum içerik konusunda sıkıntı yok ama sorun sistemi kurmam bana portal konusunda yardımcı olurmusunuz?

tarantula901

Portal kurulumu kolay zaten paketlerden yükleyebilirsiniz. Portak kategorisine sorunuz olduğunda yazmanız yeterli size yardımcı olurum buradan.

Ücretli Smf Destek İçin