Veri Tabanı Hatası

Başlatan cgozuagca, 06 Tem 2018, 18:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cgozuagca

Hocam yeni bir gelişme oldu şöyle ekteki eklentileri önceden indirmiştim tekrardan kurdum ardından konu açmayı denedim ama başka bir hata aldım sonra siteadı.com/upgrade.php olarak girdim ve bu hatayı aldım

tarantula901

Ftp güncellenmiş ancak db güncellenmemiş ftp yedeğini alarak smf sıfır 2 0 15 dosyalarını atarak db güncelleyin eğer oluyorsa ayrı bir klasor oluşturarak smf dosyalarını içini atarak güncelle ayarları onar php o klasorde kullanmayı unutma
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

cgozuagca

Yani yapmam gereken FTP Dosyalarının yedeğini alacam sonra ben 2.0.15 sürümünün kurulumunu yapacam eğer oluyorsa kendi ftp dosyalarımı atacam diğer sql dan da bilgileri tek tek çekecem mi ?

tarantula901

Alıntı yapılan: cgozuagca - 11 Tem 2018, 13:26Yani yapmam gereken FTP Dosyalarının yedeğini alacam sonra ben 2.0.15 sürümünün kurulumunu yapacam eğer oluyorsa kendi ftp dosyalarımı atacam diğer sql dan da bilgileri tek tek çekecem mi ?

Hayır. sitenizin tüm yedeklerini sağlam aldıktan sonra sitenizi smf güncelleme dosyalarıyla db güncelleyin diyorum.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

cgozuagca

hocam denedim olmuyor isterseniz özelden cpanel ve ftp bilgilerini atayım siz bir yapmayı denermisiniz çıldırıyorum ya

cgozuagca

tarantula901

Yapılmayacak bir durum yok

Bir klasore upgrade dosyalarını at ve setting kopyalarını at ayarları onar php calıstır dosya yollarını duzelt sonra upgarade yap olmazsa ise

normal smf dızınıne ayarlar onar php at dosya yollarını duzelt olmaz ise aşağıdaki adımlarla birlikte uygula

------------

upgrade.php içinde bulunan

$disable_security = 0; bu dosyadaki kodları ara 0 olanı 1 yap sonradan upgrade yapmaya çalış.

Ücretli Smf Destek İçin

cgozuagca

Hocam ben bunu yapamıcam galiba özelden size tüm bilgileri yazayım siz halledermisiniz beynim durdu algılayamıyorum  :-\

tarantula901

Şuanda vaktim yok malesef cepten yazıyorum.

Ücretli Smf Destek İçin

cgozuagca

Hocam şimdi filezillaya girip ana dizinde yeni klasör oluşturup upgrade dosyalarını (smf sitesinden indirdiklerimi) içine atıyorum.

Sonra setting diyorsunuz ya smf ana dizininde olan setting dosyalarınımı atacam anlamadım burayı ?

Sonra onar.php mi diyorsunuz onar.php nasıl yapacam ?

tarantula901

Düzenleme aşağıdakileri yapmadan önce ekteki dosyayı dene bakalım olmaz ise aşağıdakileri denersin

install.php anadizine atıp siteadi.com/install.php şeklinde çalıştır sonra ftpden sil bak sorun ortadan kalkıyor mu.

--------

Evet söylediğiniz şekilde yapacaksınız.

yeni klasor oluşturduğunuz için o klasorun dosya yollarını db işlemesi için şu dosyayı kullanın. http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1995.0

sonrasında guncelleme işlemini yapın güncelleme yaptıktan sonra.

anadizine tekrardan ayar dosyasını attıktan sonra dosya yollarını düzeltin.

Ücretli Smf Destek İçin

cgozuagca

Hocam İnstall.PHP İşe yaramadı dediğiniz şeyi yapmayı deneyecem