Sayfa Yükleme Sorunu ve Çözümü

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 25 Nis 2015, 02:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Sayfa Yükleme Sorunu ve Çözümü
Eklentili konu açıyorum, konuyu açarken sayfa yükleme sorunu aşağıdaki uyarı ile karşılaşıyorum her seferinde

Alıntı YapSunucu bulunamadı

Firefox sosyalbilimciler.egitiminyeri.com sunucusunu bulamadı.

Adres www.sunucu.com yerine ww.sunucu.com gibi yanlış yazılmış olabilir.
    Hiçbir sayfayı açmayı başaramıyorsanız bilgisayarınızın ağ bağlantılarını gözden geçirin ve internete bağlı olduğunuzdan emin olun.
    Bilgisayarınız veya ağınız güvenlik duvarı veya vekil sunucu tarafından korunuyorsa Firefox uygulamasının Web'e erişim izni olduğundan emin olun.

Tarayıcının geri tuşu ile geri diyorum, tekrar gönderd iyorum aynı konuyu açmıştınız diye uyarı veriyor.
Aslında yükleme sorunun meydana geldiğinde yani yukarıdaki uyarı ile birlikte beyzaz sayfa çıktığındayükleme yaptığım yeri yeni sekmede açıp kontrol ettiğimde konun açıldığını görüyorum bu hatayı nasıl kaldırırım.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Sorun devam ediyor bu sorun tüm sitelerde var şimdi dinde denedim yine yüklediği halde Sayfa Yükleme Sorunu verdi.
Veri kaybımız var birde...
Birde bu sorun konuya cevap yazınca da oluşuyor. Yani anlayacağınız konu açsam da cevap yazsamda bu sorunla karşılaşıyoruz. Bu yüzden bunu bilmeyen üyeler aynı konuya dönüp dönüp aynı cevabı yazıyorlar.
bakın bu linkteki üyemiz bu yüzden aynı konuya 3 defa cevap yazmış arka arkaya...

http://www.dinogretmeni.com/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-nisan-deneme-sinavi7-t2003.0.html;msg3250#msg3250

Sosyal Öğretmeni

Bu konuyu araştırdım pek birşey bulamadım.
bu sorun sadece egitiminyeri.com sitesinden yok diğerlerinin hepsinde var.
Aynı sorunu yaşayaşayanlar olmuş ama çözüm yok ...
Ne yapacağız bilmiyorum.
Şunu farkettim doğru mu bilmiyorum...
egitiminyer ana site olduğu için public html de ana dizinde olduğu için sorun oluşturmuyor ama diğer siteler sup domain oldukları için yani egitiminyeri nin alt basamağı olduğu için yolu bulamıyor
Bu benim görüşüm seo da yolu göstertebilirsek sorun çözülür diye düşünüyorum yoksa bu saatten sonra sitelerden elimi ayağımı çekmeliyim... Artık bu sitelerden hayır gelmez.. Çünkü sorunlar sorun oluşturuyor siteler he geçen gün hit kaybediyor.
3 günde evderslerinin 1000 index i silinmiş....  dinogretmeninin 300 egitiminyerinde sadece index kaybı yok diğerleri her saat aşağı iniyor. Dinogretmenine günlük üye sayımız 10 un altına kadar düştü. ... Bu işin sonu ne olacak bilmiyorum... Galiba artık smf bitmiş..........

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 25 Nis 2015, 20:05Bu konuyu araştırdım pek birşey bulamadım.
bu sorun sadece egitiminyeri.com sitesinden yok diğerlerinin hepsinde var.
Aynı sorunu yaşayaşayanlar olmuş ama çözüm yok ...
Ne yapacağız bilmiyorum.
Şunu farkettim doğru mu bilmiyorum...
egitiminyer ana site olduğu için public html de ana dizinde olduğu için sorun oluşturmuyor ama diğer siteler sup domain oldukları için yani egitiminyeri nin alt basamağı olduğu için yolu bulamıyor
Bu benim görüşüm seo da yolu göstertebilirsek sorun çözülür diye düşünüyorum yoksa bu saatten sonra sitelerden elimi ayağımı çekmeliyim... Artık bu sitelerden hayır gelmez.. Çünkü sorunlar sorun oluşturuyor siteler he geçen gün hit kaybediyor.
3 günde evderslerinin 1000 index i silinmiş....  dinogretmeninin 300 egitiminyerinde sadece index kaybı yok diğerleri her saat aşağı iniyor. Dinogretmenine günlük üye sayımız 10 un altına kadar düştü. ... Bu işin sonu ne olacak bilmiyorum... Galiba artık smf bitmiş..........

sitenizdeki sorunları gidermeye çalışıyorum.

İndex olayına gelirsek bu google ne yapacağı belli olmaz indexlerin tamamını size göstermeyebiliyor. mesela örnek olarak benim sitem eski olmasına rağmen indexleme sorunu var içerik ekledım hala ındexlemedı malesef sitenin kesinti yaşaması indexlerin silinmesine etki etmez.

google yeni bir güncelleme çıkardı mobil surum ıle ılgılı bu konuda arama motorunda bır araştırma yapın bunun etkisi de olabilir ama kesintininde etkisi olur ama kesinti uzun süreli olmadığı için fazla sorun çıkarmaz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tarantula901

Sorun seo ile ilgili bir sorundu seo ayarlarında bazı düzenlemeler yaparak sorunu giderdim. seo ayarlarıyla oynamayın ok

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Seo ayarları hep böylemi kalacak.
Pingleme aktif yapılmayacak mı?
Eski linklerin yönlendirmesi yapılmayacak mı?

tarantula901

cevap yazınca seoda bu oluyor zaten seo işte :D

pinglemeyi açın eğer yorum yazarken sorun cıkarıyorsa kapatırsınız.

eski linkler dedikleri seo ıle ılgılı lınkler yanı bır degısıklık yapmadıgınız ıcın o ayarı yapamaya gerek yok o hatayı veren o cunku

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Peki biz bu seoyu kadırsak hhy89 un şuan sitesinde yayınlanan seo sunu kursak nasıl olur. sıkıntı olur mu?
Şuan bunu kullanıyoruz: http://www.smfall.com/mods/sa=view;down=1
Bunu denesek battı gemi yan gider zaten. http://www.smfall.com/mods/sa=view;down=6

tarantula901

Aynı seodur farketmiyecektir. sitesine uğradığı yokki güncelleme yapsın şu anki seo ile devam edin derim.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Son olarak şunu söyleyim o zaman biz bunlarla devam edelim smf 2.1.0 ın tam sürümü çınıca ona geçerken bunların hepsini sil baş gözden geçiririz. yani site nasıl olsa mod vb yönden sıfırlanmayacak mı, 1 serisinde 2 serisine geçiş gibi bunda da site sil baş olacak o zamana kadar bekleyelim derim.
Emeğiniz için ne kadar teşekkür etsem az olur. Allah razı olsun........

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 26 Nis 2015, 22:00Son olarak şunu söyleyim o zaman biz bunlarla devam edelim smf 2.1.0 ın tam sürümü çınıca ona geçerken bunların hepsini sil baş gözden geçiririz. yani site nasıl olsa mod vb yönden sıfırlanmayacak mı, 1 serisinde 2 serisine geçiş gibi bunda da site sil baş olacak o zamana kadar bekleyelim derim.
Emeğiniz için ne kadar teşekkür etsem az olur. Allah razı olsun........

Aynen dediğiniz gibi bende aynı şekilde yapıyorum. zamanı gelince 2.1 geçince çogu sey sıfırlanacagı ıcın fazla birşey yapmaya gerek duymuyorum. Rica ederim sizdende Allah (c.c) Razı olsun

Ücretli Smf Destek İçin

efendim

Bu sorunu geçenlerde ben de  yaşadım ama WordPress sitemde.

ilk bakılması gereken yer .htaccess olmalı.