Başlık Resmi Ekleme - Genişlik

Başlatan Him74, 25 Mar 2018, 14:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Him74

Merhaba,

Foruma başlık resmi eklemek istiyorum. Yerini ekteki resimde gösterdim.
Ayrıca forumun genişliğini ne yaptıysam yapayım değiştiremedim.
Bu konularda yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

tarantula901

Sitenin genişliğini şu css koduyla değiştirebilirsiniz.

temanızda bulunan index.css dosyasını ara

.wrapper {
    height: 100%;
    position: relative;
    overflow-x: hidden;
    overflow-y: auto;   
}

değiştir.

.wrapper {
    width: 100%;
}

width: 100% değerini kafanızae göre ayarlayın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Him74

Teşekkürler hocam. Bilgine sağlık.

Aslında şöyle bir durum da var, temada yaptığım değişiklikler siteye hemen yansımıyor. FTP'den ilgili klasöre resim atıyorum ya da ilgili dosyada değişiklik yapıyorum sayfayı kaydediyorum. Sistemden çıkış yapıp tekrar giriş yapıyorum hatta sayfayı defalarca yenilememe rağmen yapılan değişiklikler foruma ya hiç yansımıyor ya da aradan uzun bir zaman geçtikten sonra yansıyor. Bunun nedeni ne olabilir?

tarantula901

Alıntı yapılan: Him74 - 25 Mar 2018, 18:54Teşekkürler hocam. Bilgine sağlık.

Aslında şöyle bir durum da var, temada yaptığım değişiklikler siteye hemen yansımıyor. FTP'den ilgili klasöre resim atıyorum ya da ilgili dosyada değişiklik yapıyorum sayfayı kaydediyorum. Sistemden çıkış yapıp tekrar giriş yapıyorum hatta sayfayı defalarca yenilememe rağmen yapılan değişiklikler foruma ya hiç yansımıyor ya da aradan uzun bir zaman geçtikten sonra yansıyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Bunun sebebi tarayıcı önbellemesinden dolayı.  bunu şu şekilde kapatabilirsiniz.

Chrome kullanıyorsanız mouse sağ tıkla incele tıkla çıkan ekranda Network butonuna tıkla Disable cache radio kısmını seçin. sonra f5 yapın.

Bu şekilde sayfa sizde ne değişiklik yaparsanız yapın sorunsuz olarak gözükecektir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Him74

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Mar 2018, 19:58Bunun sebebi tarayıcı önbellemesinden dolayı.  bunu şu şekilde kapatabilirsiniz.

Chrome kullanıyorsanız mouse sağ tıkla incele tıkla çıkan ekranda Network butonuna tıkla Disable cache radio kısmını seçin. sonra f5 yapın.

Bu şekilde sayfa sizde ne değişiklik yaparsanız yapın sorunsuz olarak gözükecektir.

Dostum bilgine sağlık. :)
Teşekkürler. :D
 yuhphii

Him74

Hocam genişlik oldu da bu defa tema sol tarafta kaldı. Ortalamayı denedim, ama olmadı. :D

Bu arada bu temaya gösterdiğim o alana header ekleyebilir miyiz?

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Mar 2018, 15:30Sitenin genişliğini şu css koduyla değiştirebilirsiniz.

.wrapper {
}

değiştir.

.wrapper {
}

gecitli

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Mar 2018, 15:30Sitenin genişliğini şu css koduyla değiştirebilirsiniz.

.wrapper {
}

değiştir.

.wrapper {
}

Boyle demek istedi her halde.

.wrapper {
    width: 1200px;
    margin: 0 auto;
    padding: 0;
}
http://www.webtiryaki.com

webmaster forumu

Free & Premium Responsive Themes for SMF.

Him74

Eyvallah gecitli. Ellerine sağlık. Şimdi oldu.

Lakin şimdi de resimdeki problem çıktı ortaya.

tarantula901

şu kodu kullanın.

index.css en altına ekle

.settings-btn{display:none;}

Ücretli Smf Destek İçin

Him74

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Mar 2018, 22:12şu kodu kullanın.

index.css en altına ekle

.settings-btn{display:none;}

Eyvallah hocam. 10 numara oldu. :)

Müsait bir zamanda header mevzusuna da el atabilirseniz çok mutlu olurum. :))

tarantula901

Alıntı yapılan: Him74 - 25 Mar 2018, 23:27Eyvallah hocam. 10 numara oldu. :)

Müsait bir zamanda header mevzusuna da el atabilirseniz çok mutlu olurum. :))

Header ile ilgili ne sorununuz var?

Ücretli Smf Destek İçin

Him74

tarantula901

Header kodlamanız varmı eklemek istediğiniz html kodları vs

Ücretli Smf Destek İçin

Him74

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Mar 2018, 23:34Header kodlamanız varmı eklemek istediğiniz html kodları vs

Yok maalesef. :(

Him74

Alıntı yapılan: Him74 - 25 Mar 2018, 23:48Yok maalesef. :(

#header {background: url(../images/custom/actual.jpg) 
              width: 1000px;
}

gibi bir kodu eklemek istiyorum da resimde işaretlediğim yerde olsun istiyorum bir de. Nasıl olur bilemiyorum.  :o