SMF 2.1 Beta Kurulum Sorunu

Başlatan PolisForum, 08 Haz 2018, 18:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PolisForum

Uzun zaman sonra smf ye tekrar bi göz atayım dedim baktım mobil sürüm falan çok güzel olmuş ancak ne kadar baksam ad smf 2.1 beta 3 için kurulum anlatımı göremedim kurulum için bakıyorum ama kuramadım da eski sistemden farklı bir kurulum yolu izlenmiş sanırım yardımcı olabilecek var mı?

tarantula901

2.1 için  kurmanızı onermıyoruz  şuanda beta aşamasında ve  bazı modlar 2.1 uyumlu olmayabiliyor bilginize.

Kurulum 2 serisi ile aynı şekilde kuruluyor farklı bır kurulumu yok eğer takıldığınız bir yer varsa yazın yardımcı olalım.

kurulumla ılgılı sorularınızı kurulum kategorısıne açabilirsiniz.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

PolisForum

Kusura bakmayın hocam görmemişim kurulum alanını. Konuyu taşır mısınız hocam kurulum alanına rica etsem.
http://prntscr.com/jsllzk her yeri dolduruyorum hocam settings alanınında iznini 777 yaptım ama 3. aşamaya geçemiyorum bağlan diyorum aynı yerde kalıyor ilerlemiyor.

tarantula901

Girmiş olduğunuz bilgiler ftp bilgileri olması gerekıyor yada cpanel bılgılerını gırın
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

PolisForum

Kullanıcı adı şifre alanına girdiğim bilgiler mi hocam?
Settings.php de düzenleme yapıyor muyuz?

tarantula901

Hayır hostinginizin size verdiği ftp bilgileri olması lazım eğer o yoksa cpanel bilgilerini deneyin.

Ücretli Smf Destek İçin

PolisForum

Settings.php ye veritabanı vb bilgiler girilecek mi peki hocam?

tarantula901

Herhangi bir bilgi bir dosyaya girmeyeceksiniz kurulum yaparken sizden bilgiler isteyecek o bilgileri gireceksiniz gerekirse db bilgilerinide gireceksiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

PolisForum

550 Could not change perms on Settings_bak.php: No such file or directory -> Settings_bak.php böyle bir hata alıyorum hocam

KeReM_@

Daha önce kurulum yapmadıysanız, temiz bir kurulum ile başlayalım. Başka bir forumda açtığım kurulum konusunu bir inceleyin olmadı hataları öyle ayıklayalım.

1. Öcelikli olarak resmi sitesinden install dosyalarını ve dil dosyalarını indirelim.
İnstall:
Alıntı Yap[http://download.simplemachines.org/
Dil Dosyaları:
Alıntı Yap[http://download.simplemachines.org/?smflanguages

İndirme işlemi bittikten sonra rardan çıkartalım ve dil klasörü  içerisindeki dosyaları install klasörüne atalım ve değişiklikleri  kabul edelim. Örnk Türkçe forum üzerinden yapılamaktadır.

2. İnstall klasöründe birleştirdiğimiz dosyaları ftp ile anadizine yada  siteadi.com/forum/ şeklinde yapacaksak ana dizinde oluşturduğumuz  klasöre atıyoruz. Burda ftp ile bağlandıktan sonra public_html, www yada httpdocs isminde bir klasör bulacaksanız. Bu klasörleri açınca ana dizine eğer forum yada başka bir klasörde kuracaksakta bu klasörün içinde yeni bir klasör oluşturuyoruz.

3. Dosyalarına aktarımın bitmesine mütakip [UR.siteadi.com/insitall.php[/Uresi ile kuruluma başlıyoruz. İlk sayfada yapacağımız herhangi birşey yok DEVAM ET butonunu tıklıyoruz.

4. İkinci sayfada sunucu adresi, veritabanı adı, şifresi ve tablo  seçeneği olacaktır bilgilerinizi girdikten sonra tekrar devam et  butonunu tıklayacağız.

5. Bu sayfada forumumuzun başlığını gireceğiz ve devam et butonunu tekrark tıklayacağız

6. Açılan sayfadada yapılacak herhangi bir işlem yok tekrar Devam Et butonunu tıklıyoruz.

7.Açılan bu sayfada forumda kullancağımız kullanıcı adını, şifremizi ve e  mail adresimizi gireceğiz. Veritabanı şifrenizi tekrar girmeyi  unutmayın.

8. Son sayfaya geldik ve geriye kalan tek şey İnsatall.php dosyasını  silmek için burayı tıklayınız sekmesini tıklamak ve yeni yüklenen  forumunuza göz atabilirsiniz bağlantısını tıklamak.

Hayırlı olsun

PolisForum

Alıntı yapılan: KeReM_@ - 08 Haz 2018, 19:44Daha önce kurulum yapmadıysanız, temiz bir kurulum ile başlayalım. Başka bir forumda açtığım kurulum konusunu bir inceleyin olmadı hataları öyle ayıklayalım.

1. Öcelikli olarak resmi sitesinden install dosyalarını ve dil dosyalarını indirelim.
İnstall: Dil Dosyaları:
İndirme işlemi bittikten sonra rardan çıkartalım ve dil klasörü  içerisindeki dosyaları install klasörüne atalım ve değişiklikleri  kabul edelim. Örnk Türkçe forum üzerinden yapılamaktadır.

2. İnstall klasöründe birleştirdiğimiz dosyaları ftp ile anadizine yada  siteadi.com/forum/ şeklinde yapacaksak ana dizinde oluşturduğumuz  klasöre atıyoruz. Burda ftp ile bağlandıktan sonra public_html, www yada httpdocs isminde bir klasör bulacaksanız. Bu klasörleri açınca ana dizine eğer forum yada başka bir klasörde kuracaksakta bu klasörün içinde yeni bir klasör oluşturuyoruz.

3. Dosyalarına aktarımın bitmesine mütakip [UR.siteadi.com/insitall.php[/Uresi ile kuruluma başlıyoruz. İlk sayfada yapacağımız herhangi birşey yok DEVAM ET butonunu tıklıyoruz.

4. İkinci sayfada sunucu adresi, veritabanı adı, şifresi ve tablo  seçeneği olacaktır bilgilerinizi girdikten sonra tekrar devam et  butonunu tıklayacağız.

5. Bu sayfada forumumuzun başlığını gireceğiz ve devam et butonunu tekrark tıklayacağız

6. Açılan sayfadada yapılacak herhangi bir işlem yok tekrar Devam Et butonunu tıklıyoruz.

7.Açılan bu sayfada forumda kullancağımız kullanıcı adını, şifremizi ve e  mail adresimizi gireceğiz. Veritabanı şifrenizi tekrar girmeyi  unutmayın.

8. Son sayfaya geldik ve geriye kalan tek şey İnsatall.php dosyasını  silmek için burayı tıklayınız sekmesini tıklamak ve yeni yüklenen  forumunuza göz atabilirsiniz bağlantısını tıklamak.

Hayırlı olsun

Hocam 2.1.3 beta kurmaya çalıştım onun kurulum alanı biraz daha farklı konuyu o nedenle açmıştım en son 550 Could not change perms on Settings_bak.php: No such file or directory -> Settings_bak.php bu hatayı aldım sorunu merak ediyorum normalde 2.0.5 kurcam ama öğrenmek istiyorum yanlışı nerede yapıyorum.

KeReM_@

pardon 2.0.15 e geçiyorsunuz düşüncesi ile bunu gönderdim. Doğrusu beta sürümü kurmanızı bende tavsiye etmem ama iftardan sonra bilgisayar başına geçerim hocam, hallederiz.

PolisForum

tekyürek

PolisForum

Silinmiş hocam resimler :) 2.0.15 kurdum bakalım ayarlara bakıyorum