Özel Eklediğim Tabloyu Çekme

Başlatan Wyh, 29 Ksm 2017, 10:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wyh

Reyis selamun aleyküm . Şimdi direk konuya geçiyim :

Ben members tablosunun içine

oyun_id diye bölüm ekledim . Şimdi adam smf de aktifken kendi oyun_id sini görsün istiyorum bi nevi . Hesabın sahibi kişinin oyun_id sini ana sayfaya çekmek istiyorum.

Wyh

tarantula901

Tam olarak yapmak istediğiniz medir?

Siz members tablosuna oyun id eklediniz bu oyun idsi anasayfadamı gorunmesını ıstıyorsunuz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Wyh

Aynen reyis , yeni tablo açtım otomatik ayarladım 400 den başlayıp her bir kişide +1 artıyor . örneğin 2.ci kayıt olan kişinin 402 , 3.cününki 403 şeklinde . İşte ben ana sayfada Hesap İdniz : 401 örneğin bu şekilde görünmesini istiyorum.

tarantula901

<?php

echo dirname(__FILE__);

require("usteki dir name ile cıkan dızın adını gir ve usteki kodu sil/SSI.php");

echo $user_info['username'];
echo $context['user']['id'];
?>

ayrı sayfa kullanacaksanız bu kodu kullanın. sadece söylediğinizin çıkmasını istiyorsanız şu kodları deneyin bakalım

echo $user_info['username'];
echo $context['user']['id'];
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Wyh

Verdiğin 1.ci kodu anlamadım :D 2.koddada çekiyor fakat id'yi çekiyor .

Wyh

bana id'yi değil oyun_id yi çekmesi lazım.

yeninesil

oyun_id tablosunda user_id sütunu olmalı bu sütuna göre oyun id'si çekilebilir

yeninesil

$request = $smcFunc['db_query']('', '
         SELECT oyun_id
         FROM {db_prefix}members
         WHERE user_id = {int:user}
         LIMIT 1',
         array(
              'user' => $context['user']['id']
         )
      );

$row = $smcFunc['db_fetch_assoc']($request);
$smcFunc['db_free_result']($request);

echo $row['oyun_id'];

WHERE user_id şu kısmı salladım onu tablodaki kullanıcı adı yapıp deneyin bir

Wyh

Wyh

Birde reyis veri tabanına oyun_id yi ekledim ve fark ettimki kayıt olurken veritabanı hatası diye hata atıyor ? onu nasıl çözücem ?

Wyh

Olay şuymuş , iki tane auto_incerment eklenmiyormuş onu nasıl yapıcam ? bana 2 tane lazım .

tarantula901

Bir tabloda iki tane auto increrment eklenmez onun amacı oto id oluşturmaktır.

Siz her tarafta oyun idsini göstermeye çalışıyorsunuz sanırım. eğer php bilginiz var ise çekmiş olduğunuz uye idsini kullanarak oyun idsini çekebilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Wyh

auto incerment olayını hallettim farklı tablolar ile , fakat index-template.php ye mysql'den veri çekmek için komut girdiğimizde tuhaf bir hata alıyoruz . Onu nasıl yapacağı anlamadım ?

Wyh