Atılan Ban Bütün Üyelere Atılıyor

Başlatan TypeR, 01 Haz 2018, 02:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TypeR

Merhabalar,

Konu başlığı biraz kaba olabilir sorunum için ama oldukça önemli ve hızlıca çözüm getirilmesi gereken bir sorun maalesef ki.
Forum'da bir üyeye ban attığımda var olan üyeler etkilenmiyor ama ondan sonra giren her kişi aynı sebep yazarak yasaklanmış oluyor. Örnek olarak forumuma hiç girmemiş bir Ip'den (Farklı Bilgisayardan) denedim ve o da giriş yapamıyor ve bu yeni üyelerim açısından kayıba sebep olabilir ve de takdir edersiniz ki yeri geldikçe ban atmamız gerekiyor.

Bunun SMF ile alakası olduğunu zannediyorum, yardımcı olabilecek varsa yoruma bekliyorum, teşekkürler.

tarantula901

siteniz bir hosting taşıma yapıldımı ve bu banlanma olayı uyeye mı yapıyorsunuz yoksa ip e mi banlı olanların iplerini kontrol edin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

TypeR

Hayır sitemde hiç hosting taşıması yapmadım, banlanma olayı Ip'ye oluyor şuan gördüğüm kadarıyla yani zaten üye olanlarda problem olmuyor ama yeni giren ziyaretçiler yasaklanmış olarak gözüküyor.

tarantula901

sitenizden bir uyelık verin ve yetkısı olsun pmden atın bakayım bı kontrol edeyım uyelıklerı yada ıkı uyelıklerle ılgılı detaylı bılgılerı pmden gonder
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

TypeR

Gerekli bilgileri gönderdim.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Sorunu nasıl çözüldü bari açıklasanız daha iyi olurdu.

:-[
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 08 Haz 2018, 19:32Sorunu nasıl çözüldü bari açıklasanız daha iyi olurdu.

:-[

Arkadaş sorun var zannediyordu aslında bir sorun yokmuş bende sorun çözüldü olarak yorum attım iyi iftarlar.

Ücretli Smf Destek İçin

TypeR

Problem devam etmektedir, bugün bana mesaj atan bir yöneticimin başka bir Ip'den foruma girememesi üzerine buraya yazıyorum ve hata cidden can sıkıcı çünkü onlarca gün kim bilir kaç kişi giremedi. Yardımcı olursanız sevinirim tekrardan.

tarantula901

Banlı olarak gorulen uyeyi incelemek lazım.

Ücretli Smf Destek İçin

TypeR

Nasıl bir incelemede bulunabiliriz peki ?

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

TypeR

Peki düzeltmem için hiçbir seçenek yok mu neticede bir çözümü olmalı şunu sil bunu değiştir gibisinden. Hani gerekirse tema bile değişebilir.

tarantula901

Alıntı yapılan: TypeR - 06 Tem 2018, 20:16Peki düzeltmem için hiçbir seçenek yok mu neticede bir çözümü olmalı şunu sil bunu değiştir gibisinden. Hani gerekirse tema bile değişebilir.

Bu sorunu ilk kez sizde gördüğüm için tam olarak sorunu nasıl çözerim bir önerim yok ancak şunları deneyin bakalım.

ftp ve db yedeğini sağlam olarak alın.

Sonrasında ftp deki dosyaları smf sıfır dosyalarıyla değiştirin o şekilde kontrol edin ondan sonra dosyalarda mı sıkıntı var ilk önce onu anlayalım.

Üsteki adımları yapmadan önce default temayı seçerek bir deneyin bakalım.

Ücretli Smf Destek İçin

TypeR

Şuan bu problemi yaşayan birisi yazmadı ancak yaşayacağı zamanı beklemek de sinir bozucu neticede her giren arkadaşımız olmuyor ve bu sebeple çıkıyor forumdan.