Soru İşareti Sorunu

Başlatan ersofis, 02 Tem 2016, 15:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ersofis

Resimdeki gösterdiğim gibi sizin sitenizdede oluyor. Benim sitemdede oluyor, siteyi düzelteyim derken içine ettim. Eski yedeği koydum normalleştide resimdeki gibi oluyor hala nasıl düzeltebilirim?

tarantula901

şuanda çözümü olsaydı bende düzeltmiştim :D
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

yeninesil

hata php fonksionundan kaynaklanıor mb_substr($str,$start,$end,$encoding); phpde bu fonksionda 3. paramatreye 'UTF-8' giriceksiniz

tabi kodlama bilginiz varsa :D
smfde bu fonksionun kullanıldıgı yerler düzeltiliccek belki tagrantul yapar

ek olarak substr fonksionlarını mbyapın

tarantula901

Çok güzel anlattın :D birde yapsaydın :D vaktim yok ya nasıl yaşıyorum bende anlamadım :D

boardindex.template.php yada sourcedeki boardindex.phpde olmalı kodlar
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ersofis

Sorun çözüldü mü acaba? ben nasıl düzelticem :)

ersofis

Hocam bu sorunu çözemedim, yardımcı olur musunuz?

yeninesil

önemli bi sorun degil takılmanıza gerek yok son harf türkçe karakterse böle oluyor googlede sorun teskil etmez ziyaretci 1 harfi görmessede ölmezya basit bi iş degil bu arada smfnin source kodları değişcek sanırım gerekli şeyleri söyledik kendiniz yapmaya calısın olmadı

hatanın olustugu kısmın php kodlarını arayıp bulun
hata php fonksionundan kaynaklanıor mb_substr($str,$start,$end,$encoding); phpde bu fonksionda 3. paramatreye 'UTF-8' giriceksinizbu fonksionu içeren kısımları dedigim gibi yapın substr larıda mb yapıp aynı işlemi uyggulayın

ersofis

tarantula901

Alıntı yapılan: ersofis - 17 Mayıs 2017, 13:25hocam anlamadım :D

bu saatten sonra anlayacak bir durum yok 1 yıl geçti aradan :D

Ücretli Smf Destek İçin

ersofis

Hocam siz bu sorunu çözdünüz mü?

tarantula901

Hayır 2.1 kullanıyorsunuz utf8 mi kurdunuz sitenizi

Ücretli Smf Destek İçin

tarantula901

Alıntı yapılan: yeninesil - 03 Tem 2016, 20:57hata php fonksionundan kaynaklanıor mb_substr($str,$start,$end,$encoding); phpde bu fonksionda 3. paramatreye 'UTF-8' giriceksiniz

tabi kodlama bilginiz varsa :D
smfde bu fonksionun kullanıldıgı yerler düzeltiliccek belki tagrantul yapar

ek olarak substr fonksionlarını mbyapın

Bir gün bu söylediğin işe yarıcağını hiç düşünmemiştim :D saolasın nesil

Anlatmaya gelirsek

kodlarda substr($icerik, 0, 150) bu şekilde kullanılıyorken, soru işareti sorunu yaşarsanız aşağıdaki kod ile değiştirerek kullanabilirsiniz. sorun Türkçe karekter hatalarıyla alakalı bir durum.

mb_substr($icerik, 0, 150,'UTF-8')

Ücretli Smf Destek İçin

tarantula901

Anasayfada son ileti kısımda soru işareti sorunu yaşıyorsanız şu kodu kullanabilirsiniz. siteniz utf8 ise

Source klasorunde bulunan Subs-BoardIndex.php dosyasındaki şu kodu şu şekilde değiştirin.

şu kodu ara

$row_board['short_subject'] = shorten_subject($row_board['subject'], 24);
şununla değiştir.

$row_board['short_subject'] = shorten_subject(mb_substr($row_board['subject'], 0, 24,'UTF-8'));

Ücretli Smf Destek İçin