Smf 1.1.13

Başlatan MiRaT, 28 Haz 2018, 01:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MiRaT

Arkadaşlar Selamun Aleyküm Öncelikle Smf nin 1.1.13 sürümünü kurmak istiyorum dosyaları yükleyince mysql bilgilerini istiyor giriyorum fakat şu hatayi aliyorum sorun nedendir acaba?

Some of the queries were not executed properly. This could be caused by an unsupported (development or old) version of MySQL.

Technical information about the queries:
Line #563: Too big precision 14 specified for 'logTime'. Maximum is 6

tarantula901

Çok eski bir sürüm kurmaya çalışıyorsunuz en sürümü kurun 1serisi değilde 2 serisini kurun. 2.0.15
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

MiRaT

Benim 1.1.13 ü kurmam lazım bi yolu varmı hocam

tarantula901

Alıntı yapılan: MiRaT - 28 Haz 2018, 10:16Benim 1.1.13 ü kurmam lazım bi yolu varmı hocam

kurma sebebi nedir eski bir db ayağamı kaldırmak istiyorsun.

Php dosyaları eski sürüm olduğundan ve kullanmış olduğunuz sunucu php sürümü yüksek olduğundan olabilir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

MiRaT

Php sürümünü düşürürsem çalişirmi eski bi edit smf var onu kuracağım.

tarantula901

Alıntı yapılan: MiRaT - 28 Haz 2018, 10:58Php sürümünü düşürürsem çalişirmi eski bi edit smf var onu kuracağım.
çalışabilir denemekte fayda var yada şöyle yapın upgarde kullanarak.

1.1.3   4 5 6 7 8 diye güncelleyin belki sorunsuz güncelleyebilirsiniz emin değilim ama bi deneyin

Ücretli Smf Destek İçin

MiRaT

1.1.13 hiç kurulmuyor database bilgilerini yazdıktan sonra konuda yazdığım hatayı veriyor bu şekilde güncelleyebilirmiyim

tarantula901

Direkt upgrade dosyalarını kullanarak güncelle.

Ondan önce dbyi phpmyadmine aktar ondan sonra güncelleme ye çalış

Ücretli Smf Destek İçin

MiRaT

Db falan boş baştan kuracağım ama kuramiyorum sıkıntı orada elimde bi scriptin smf entegre hali var smf 1.1.13 e entegre edilmiş bu yüzden önce scripti kuruyorum çalişmiyor bende smf 1.1.13 kurup dosyaları değiştirmeyi düşünüyorum scripti size yollasam deneme imkanınız varmı acaba?

tarantula901

Alıntı yapılan: MiRaT - 28 Haz 2018, 22:22Db falan boş baştan kuracağım ama kuramiyorum sıkıntı orada elimde bi scriptin smf entegre hali var smf 1.1.13 e entegre edilmiş bu yüzden önce scripti kuruyorum çalişmiyor bende smf 1.1.13 kurup dosyaları değiştirmeyi düşünüyorum scripti size yollasam deneme imkanınız varmı acaba?

kurmayın sadece dbyi phpmyadmine aktarın

Ücretli Smf Destek İçin

MiRaT

Elimde sadece dosyalar var db yok hocam

Sosyal Öğretmeni

Db bilgilerinizi doğru girin, yanlışlık olması ben şuanda demo sitem üzerinde smf nin en eski den tutunda hepsini kurup kurup denmedim benzer hata çıktı, db bilgilerini güncelleyince sorun çözüldü. Bu yazdıklarımı son bir ay içinde defalarca yaptım hatta bugün bile uğraşıyorum.

db bilgileri confing.php içinde olur kontrol edin..

Smf benim hobim...
Herkes göründüğü gibi değil.