SMF 2.0.X bbc butonları nasıl png yapılır ?

Başlatan Elcros, 23 Ağu 2018, 22:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Elcros

Default temanızın klasöründen GenericControls.template.php'den

Kod (Bulun) Seç
sImage: ', JavaScriptEscape($settings['images_url'] . '/bbc/' . $tag['image'] . '.gif'), ',
Kod (Değiştirin) Seç
sImage: ', JavaScriptEscape($settings['images_url'] . '/bbc/' . $tag['image'] . '.png'), ',
Bu işlemi yaptıktan sonra kullandığınız temanın images klasöründen bbc klasöründeki resimlerin hepsinin png versiyonunu yapıp aynı klasör içine atın.

Kanıt;

Gördüğünüz gibi png formatında olmayan bütün buton resimleri gitti,png olan buton resimleri ise gözüküyor.

Hepsini düzenledikten sonra;

İyi çalışmalar.
ElcrosGraphic

Eren2

Merhabalar, benim sitemde bu iconlar,butonlar hiçibir gözükmüyor, bbc den aktif ettim gülümsemeler/seçeneklerdende aktif ettim gözükmüyor.

tarantula901

bbc kodları aktif olması için

İletiler ve Konular / bbc / BBC kullanılmasına izin ver kısmı aktif olması gerekiyor.

Gülümsemeler ve İleti İkonları tıklayın.

seçeneklere tıklayın.

Özelleştirmiş gülümsemelere izin ver aktif olsun.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Eren2

Alıntı yapılan: tarantula901 - 28 Mayıs 2019, 19:22bbc kodları aktif olması için

İletiler ve Konular / bbc / BBC kullanılmasına izin ver kısmı aktif olması gerekiyor.

Gülümsemeler ve İleti İkonları tıklayın.

seçeneklere tıklayın.

Özelleştirmiş gülümsemelere izin ver aktif olsun.

hepsini yaptım fakat yok yinede

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Eren2