Deprecated: preg_replace(): Load.php(93) : runtime-created functiHatası

Başlatan TooR, 01 Şub 2019, 18:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TooR

Selamunaleykum..

Load.php isimli dosyamda bulunan bir hata yüzünden kafayı yeme noktasına geldim. İnternette ne araştırdıysam hepsi fos çıktı. Daha önce başına gelen var mı? Nedir bu sorunun çözümü?

Load.php dosyamın kodları; https://codesandbox.io/s/0owwkryl0v

tarantula901

Bu hatayı durduk yeremi aldınız bir mod kurduktan sonra mı aldınız. en son yaptığınız değişiklikler neler
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

TooR

Gece yattım, bir problem yoktu. Sabah bir kalktım bu hata geliyor..
Admin paneline erişimi olan tek yönetici de benim halbuki..

tarantula901

Hata mesajları kısmından bir tane resim eklermisin orada hangi dosyada hatalı olduğunu gösteren bir dosya olacak onuda öğrenmem lazım.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

TooR

Alıntı yapılan: tarantula901 - 01 Şub 2019, 18:48Hata mesajları kısmından bir tane resim eklermisin orada hangi dosyada hatalı olduğunu gösteren bir dosya olacak onuda öğrenmem lazım.

tarantula901

Kullanmış olduğunuz sistem nedir? ve profilinizdeki sitedemi hata alıyorsunuz. sitenizde karekter hatasıda mevcut.

Ücretli Smf Destek İçin

TooR

http://hiphopforumtr.com/index.php

Site bu.. Bu site de hata alıyorum.
Kullanmış olduğum sistem aslında bir script. Tabanı smf 1.1.6

2.0.5'e yani son sürüme nasıl güncelleyeceğim konusunda en ufak bir bilgim dahi yok.
PHP bilgisi sorsanız %20'yi geçmez. Bu sistemi de kullanmak istiyorum. Zaten yeni oldu bu.. Forumu açtığımdan beri nerdeyse bunu kullanıyordum bir problem yoktu.

TooR

Hosting sağlayıcımdan şuan aldığım bir bilgiye göre;

Güvenlik açığı varmış, sunucu bu yüzden bir fonksiyonu güvenlik amaçlı engellemiş. O yüzden çalışmıyormuş sitem.
Bir çözüm uyduracağım dedi ama işlemi geri almamız mümkün değil diyor.

Ona kalsa hallolmayacak bu sorun.
Bunu halletmenin yolu yok mudur ustam?

tarantula901

Alıntı yapılan: TooR - 01 Şub 2019, 20:51Hosting sağlayıcımdan şuan aldığım bir bilgiye göre;

Güvenlik açığı varmış, sunucu bu yüzden bir fonksiyonu güvenlik amaçlı engellemiş. O yüzden çalışmıyormuş sitem.
Bir çözüm uyduracağım dedi ama işlemi geri almamız mümkün değil diyor.

Ona kalsa hallolmayacak bu sorun.
Bunu halletmenin yolu yok mudur ustam?

Bende tam olarak onu yazacaktım hostingin size doğru yazmış kullanmış olduğun sistem çok eski olduğundan dolayı güvenlik açığı olma olasılığı çok çok yüksek.

Smfnin çok eski bir sürümünü kullanıyorsunuz size önerim smf 2 serisine yükseltmeniz zaten sizde onu istiyorsunuz.

Size önerim şunları yapın.

1. Sitenin şuanki yedeğini alın hem ftp hem db sağlam olarak kesinlikle bir kenarda dursun bak bunu unutmayın herşeyden önce bu söylediğimi yapın.

2. şuanda kullandığınız sistemdeki temayı hala kullanmak istiyorsanız gözden çıkarın.

sistem okadar geri kalmışki ne tema ne site düzgün çalışmıyor zaten şuanda kullandığınız sisstemdede hiç bir özellik yok denecek kadar az ve şu zamanda mobil uyumun okadar önemli olmasına rağmen oda eksik.

Sitenizin yedeğini aldıktan sonra kenara koyduktan sonra

sitenizin sırasıyla 1 serisinde güncellemelerini yapın 1 serisindeki tüm güncellemeler bittikten sonra 2 serisine geçiş sağlayacaksınız.

Güncelleme için şu adımları uygulayın bakalım http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=161.0

Smfnin en eski sürümünü kullandığınız için o sürüm için bir fikir bile üretemiyorum oyuzden dediklerimi yapın sonra 2 serisine geçiş sağlayacaksınız.

Ücretli Smf Destek İçin

TooR

Alıntı yapılan: tarantula901 - 01 Şub 2019, 21:11Bende tam olarak onu yazacaktım hostingin size doğru yazmış kullanmış olduğun sistem çok eski olduğundan dolayı güvenlik açığı olma olasılığı çok çok yüksek.

Smfnin çok eski bir sürümünü kullanıyorsunuz size önerim smf 2 serisine yükseltmeniz zaten sizde onu istiyorsunuz.

Size önerim şunları yapın.

1. Sitenin şuanki yedeğini alın hem ftp hem db sağlam olarak kesinlikle bir kenarda dursun bak bunu unutmayın herşeyden önce bu söylediğimi yapın.

2. şuanda kullandığınız sistemdeki temayı hala kullanmak istiyorsanız gözden çıkarın.

sistem okadar geri kalmışki ne tema ne site düzgün çalışmıyor zaten şuanda kullandığınız sisstemdede hiç bir özellik yok denecek kadar az ve şu zamanda mobil uyumun okadar önemli olmasına rağmen oda eksik.

Sitenizin yedeğini aldıktan sonra kenara koyduktan sonra

sitenizin sırasıyla 1 serisinde güncellemelerini yapın 1 serisindeki tüm güncellemeler bittikten sonra 2 serisine geçiş sağlayacaksınız.

Güncelleme için şu adımları uygulayın bakalım http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=161.0

Smfnin en eski sürümünü kullandığınız için o sürüm için bir fikir bile üretemiyorum oyuzden dediklerimi yapın sonra 2 serisine geçiş sağlayacaksınız.

Şuanda kullandığım sistem de;

İçerik Yöneticisi Modu var,
Kefalet Sistemi modu var,
Member Network modu var,
Grup/Organizasyon Modu var,
Operasyonel Tim modu var,
Aktif konular, öne çıkan konular var,
Online list var (altında gruplar rütbeler de yazıyor)

ve herşeyden önemlisi forum dikey.. Moderatorler sağ da..

Keşke bunları sıfırdan son sürüme kodlayabilecek bilgim olsa.
Ya da modlar smf'nin sitesinde teker teker olsa.

Update olayını hemen şimdi deneyeceğim. Bakalım neler olacak..

TooR

Selamlar,
Sorun tarafımca çözülmüştür.

54. satır da bulunan "preg_replace(\'~(&#(\d{1,7}|x[0-9a-fA-F]{1,6});)~\', \'entity_fix\', ', ')') : array('', ''); " konu "@preg_replace_callback(\'~(&#(\d{1,7}|x[0-9a-fA-F]{1,6});)~\', \'entity_fix\', ', ')') : array('', '');" olarak değişmelidir.

Selametle.

Edit//

93. ve 94. satırdaki ' ' tırnaklarını kesmeyi unutmayın..