SMF 2.1 RC1 Notification [Bildirim] sorunu düzeltme

Başlatan PALAUDIS, 10 Şub 2019, 03:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PALAUDIS

Arkadaşlar araştırdım ve sorunun nerede olduğu yazılmış burada da yazayım uğralmayın dedim...

RC1'de, uyarıların ve bildirim mesajlarının gönderilmesini önleyen önemli bir hata bulundu. Bunun için bir düzeltme GitHub koduna zaten eklenmiş ve RC2'de mevcut olacak.

Bu arada, RC1 kullanıcıları, forumunuzun kök klasöründe bulunan cron.php dosyasını el ile düzenleyerek bu sorunu kendi başlarına çözebilirler.

Bul:
define('SMF', 'BACKGROUND');
define('FROM_CLI', empty($_SERVER['REQUEST_METHOD']));

Değiştir:
define('SMF', 'BACKGROUND');
define('SMF_VERSION', '2.1 RC1');
define('SMF_FULL_VERSION', 'SMF ' . SMF_VERSION);
define('SMF_SOFTWARE_YEAR', '2019');
define('FROM_CLI', empty($_SERVER['REQUEST_METHOD']));

Sorun düzeliyor...

tekyürek

Yanliz hata veriyor hata gunlugunde :)

Verdigi hata :

Eklemeye çalıştığınız veritabanı değeri mevcut değil: request_list

Sanirim tabloda bu deger ekli degil

tarantula901

Yeni sistem olduğu için hata olma olasılığı hala var demektir  yeni güncelleme gelinceye kadar sanırım modla bu sorunu  kısa süreliğine çözüme ulaştırıyorlar.

Oyuzden rc sürüme geçmek için acele etmeye gerek yok daha farklı hatalarda çıkacaktır.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

bu arada sitemi baya hızlandırdım  :)

PALAUDIS

Hayır tarantula geçebilirsinz artık patchler ile güncellenecek sürümler

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 11 Şub 2019, 23:34bu arada sitemi baya hızlandırdım  :)

Alıntı yapılan: PALAUDIS - 11 Şub 2019, 23:49Hayır tarantula geçebilirsinz artık patchler ile güncellenecek sürümler

O anlamda söylememiştim dediğiniz gibi artık packlerle direkt güncelleme yapılacaktır.

Benim söylemek istediğim sadece smf scriptinde değil her konuda w işletim sistemelri olur telefon sürümleri olur hepsinde 1 aylık bir süreç beklemek lazım o süreçte ufakda olsa sorunlarla karşılaşabiliyoruz 1 aylık süreçte o sorunlara bir çözüm ürettikleri için ya güncelleme gelir yada o sorunu düzeltecek çözümler olacağından sorun yaşamamış oluruz bu anlamda soyluyorum.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin