/oyuncu/Test_Test yapımı

Başlatan Wyh, 06 Haz 2018, 16:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wyh

Yapmak istediğim şey şu oyun ile forumu hesapid yoluyla birbirine bağladım . Nasıl normal userin profili varsa , oyun hesabı içinde profil yapmak istiyorum . Profili içini hallede biliyorum fakat linkini ayarlıyamıyorum yani şöyle adam kendi profilini göre biliyor . Fakat başkası örneğin

www.siteadresim.com/oyuncu/Albert_Rick

yazınca oyundaki Albert Rick isimli kişinin profilini görsün . Herşeyi hallediyorum fakat karaktere özel link açamıyorum . Yani /Albert_Rick kısmını yapamıyorum.

İnternetten arattım SEO meo bişeyler diyoduda anlamadım :D Az biraz konuyu anlatsanız internetten yararlanayım.

tarantula901

Linki ayarlayabilmeniz için uye idsine göre çekilen oyuncu profıl bılgılerini çekmeniz gerekiyor. çekilen bilgiler normalde id göre çekilecek ve istediğinizdede isim olarak gösterilebilecek durumda olmalı.

sadece isimden olursa sıkıntı olabilir onun yerine şu şekilde olabilir.

oyuncu/1/Albert_Rick bu şekilde olursa sorun olmaz heralde ondan önce htacces kodlarını ayarlaman lazım

htaacc kodlarını hazırlayabılmek ıcın ise php adı ve get yollarını bılmek gereklı

bilgileri nasıl cekıyorsunuz detay verebilirmisiniz
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Wyh

şöyle örnek vereyim

require_once(forumbaglanti.php);
require_once(oyunbaglanti.php);

$kontrol = $context['user']['hesapid']

$sql = mysql_fetch_array("Select * from kullanıcılar WHERE id = '$kontrol' ");

<p>Karakter Adı : </p><p>'.$sql['name'].'</p>

Yukarıdaki kodları akıldan yazdım küçük hataları göz ardı edelim :D Örnek verdim , kişinin bilgilerini bu şekilde çekiyorum . Bunu nasıl linke yansıtacağım onu bilmiyorum yani

<a href="www.siteadresim.com/oyuncu/'.$sql['name'].'">'.$sql['name'].'</a>

Verdiği sorgu :

<a href="www.siteadresim.com/oyuncu/Albert_Rick">Albert Rick</a>

tam olarak bunu istiyor ola bilirim :D

tarantula901

Bu kodlar hangi dosyanın ıcınde

şöyle olacak  get olarak verileri çekeceksin

profil.php?uye=1

şeklinde olunca 1 idli uyenin bilgilerini gösterecek. bu şekilde  id göre calısır

==================

neyse ustekılerı okumadan once

<a href="www.siteadresim.com/oyuncu/'.$sql['name'].'">'.$sql['name'].'</a>

şunu

<a href="www.siteadresim.com/oyuncu/'.$sql['ID'].'/'.$sql['name'].'">'.$sql['name'].'</a>

Üye id numarasını ogren ID ıle değiştir bakalım ondan sonra bilgiler görünecektir.

Hiç birşey anlamadığını farzederek

kodların oldugu dosya adını ve ıcındekı kodları ekle bakalım
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Wyh

Ya mesela şöyle örnek veri

Wyh

Fakat ben sayfanın linkini nasıl /oyuncu/Albert_Rick yapacağımızı bilmiyorum :D Bilsem basit zaten

tarantula901

Bana detaylı bilgi ver.

Bu kodlar hangı dosyanın ıcınde   ve ıcındekı kodları ekle

bu kodlar smf alakalı bır kod degıl sanırım smf dısı php kodları sanırsam dogrumu smf dışı bir kodlama yapıyorsunuz eğer öyleyse dediklerini ekle

Ücretli Smf Destek İçin

Wyh

K&A , $_GET metodu ile konuyu çözdüm :)

tarantula901

en üste dediğim şekilde yaptıysanız tamamdır ozaman sorununuzun çözülmesine sevindim iyi sahurlar.

Ücretli Smf Destek İçin