META Description KEYWORD bölümü ayarları modifikasyonu SMF Forum

Başlatan turizmtasimacilik, 27 Mar 2018, 11:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turizmtasimacilik

Merhaba SMF forumda açılan konuların KEYWORD ve META DESCRIPTION bölümlerini aşağıdaki gibi nasıl düzenleyebiliriz;

Description : Konu başlığını otomatik çekecek, daha sonra konu içeriğinden ilk satırdan 120-130 vs karakteri otomatik çekecek

Keywords : kategori adı, konu başlığı otomatik çekecek

tarantula901

Şu modu bi inceleyin http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2659

onun dışnda size keyword kullanmanızı önermiyorum artık eskisi gibi keyword kullanılmıyor arama motorları tarafından önerilmiyor. yinede kullanmak isterseniz gerekli kodu eklerim.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Optimusu kurdum ama yapmıyor istediklerimi,

Anasayfa'ya girilen anahtar kelimeleri tekrarlıyor TÜM topicler / konular için, bu keyword kullanmamaktan daha kötü..

Her kategori için ayrı ayrı Title, Description, keywords girmemize olanak sağlamıyor Optimus...Yada bunu varyasyonla otomatik olarak girecek şekilde yapabilirsem daha kolay olur...

Topic description otomatik olsun istiyorum, önce başlığın yayınlandığı kategori adını çeksin, devamında metin satırından ilk 140, 150 karakteri çeksin...

Her topic(konu) keyword bölümüne keyword="kategori adı, girilen konu başlığı" 2 tane sadece...otomatik alsın,
ayrıca " kategori adı + forum, kategori adı +yorumlar" gibi 2 adet daha anahtar kelime varyasyonunu otomatik eklettirebilirsek mükemmel olur...

Bunu yapan bir mod varsa satın alırım, yada manuel yapmama yardımcı olursanız ücretini öderim...Zira benim bilgim yok PHP konusunda fazla...

tarantula901

Şu modu kullanabilirsiniz. http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3012

Description için ayarlar yapın ancak keyword olayı bitti bunu kullanmanıza gerek yok.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Tamam hocam keyword olayınını istemiyorum zaten, dediğiniz gibi bir önemi yok artık...Ayrıca bu tarz forumlara uygulamakta zor, ilan siteleri gibi değilki kategori, şehir varyasyonlarına göre birşeyler ayarlayalım desek...

Bence bu son yolladığınız mod gereksiz, script zaten TOPİC içindeki metinden otomatik description çekiyor, ayrıca birde kimse description açıklaması girmez manuel olarak....

Millet zaten 2 kelime yazmaya eriniyor, birde topic description mu yazacak? Topic başlığını yazabilirlerse ne mutlu...

Yalnız bir şey dikkatimi çekti, bu scriptin çektiği otomatik descrition karakter sayısı çok az 118 gibi falan , bunu 150- 160 gibi yapsak daha iyi olmaz mı? nasıl yapabiliriz?

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 05 Şub 2018, 23:50Tamam hocam keyword olayınını istemiyorum zaten, dediğiniz gibi bir önemi yok artık...Ayrıca bu tarz forumlara uygulamakta zor, ilan siteleri gibi değilki kategori, şehir varyasyonlarına göre birşeyler ayarlayalım desek...

Bence bu son yolladığınız mod gereksiz, script zaten TOPİC içindeki metinden otomatik description çekiyor, ayrıca birde kimse description açıklaması girmez manuel olarak....

Millet zaten 2 kelime yazmaya eriniyor, birde topic description mu yazacak? Topic başlığını yazabilirlerse ne mutlu...

Yalnız bir şey dikkatimi çekti, bu scriptin çektiği otomatik descrition karakter sayısı çok az 118 gibi falan , bunu 150- 160 gibi yapsak daha iyi olmaz mı? nasıl yapabiliriz?

Bu istediğiniz özellikte bir mod varmı yok kaç saattir araştırıyorum ancak tam olarak istediğiniz bir mod bulamadım eğer bulursam sizinle paylaşacağım.

dediğiniz gibi desp şuanda 300 olması idealdir google eskiden 160 izin veriyordu yeni güncelleme ile birlikte bu 300'e çıkardı. umarım buna benzer bir mod bulur paylaşırım sizinle.

Ücretli Smf Destek İçin

Charismax

Alıntı yapılan: tarantula901 - 27 Mar 2018, 16:18Şu modu bi inceleyin http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2659

onun dışnda size keyword kullanmanızı önermiyorum artık eskisi gibi keyword kullanılmıyor arama motorları tarafından önerilmiyor. yinede kullanmak isterseniz gerekli kodu eklerim.
bu mod ayarları kaydet dendiğinde

Anahtar doğrulama başarısız oldu. Lütfen geri dönüp tekrar deneyin.

bildirimini veriyor hocam

tarantula901

SMF 2.0.x sürümü için PHP 5.6 veya üstü gerekir.
SMF 2.1.x sürümü için PHP 7.2 veya üstü gerekir.

Bilgileri kontrol edip tekrar deneyin. bunları yapmadan önce admin panelden bakımları yapın.

Ücretli Smf Destek İçin

Charismax

Alıntı yapılan: tarantula901 - 21 Nis 2021, 21:55SMF 2.0.x sürümü için PHP 5.6 veya üstü gerekir.
SMF 2.1.x sürümü için PHP 7.2 veya üstü gerekir.

Bilgileri kontrol edip tekrar deneyin. bunları yapmadan önce admin panelden bakımları yapın.
haklısınız sanırım php sürümüm 7.0 olarak ayarlamıştım.. başka bir modüleri çalıştırmak için.. tamam deneyeceğim sağolsun..

Charismax

hayır yemedi :D bu resimi öncesinde çekmiştim burayada atayım.. belki demek istediğim anlaşılmamış olabilir...

tarantula901

Smf 2.1 tam kararlı sürüm olmadığı için sorunun sebebini bilemiyorum malesef.

Ücretli Smf Destek İçin