Menü Sorunu

Başlatan BrainDamaged, 11 Ağu 2018, 20:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BrainDamaged

Merhabalar hocam, ziyaretçi olarak sayfaya girdiğimde menü yerli yerinde duruyor lakin üye girişi yaptıktan menüde ki seçenek sayısı arttıkça menü sayfanın soluna kayıyor ve gözükmüyor. Bir başka sorunum açılır menü ile ilgili açıldıktan sonra gerekli tercihi yapmak için mouse ile üzerine tıklamaya çalışıyorum lakin yok oluyor. İlk başta menü yukarıda ve büyükte küçültünce böyle bir sorun ile karşılaştım, yardımcı olabilir misiniz ?

Ziyaretçi Görüntüsü:

Üye Girişi Yapılmış:

Açılır Menü sorunu:

Localhostta çalışmaktayım, çalışma dosyalarım ektedir

tarantula901

Css ile ilgili düzenleme şart pc geçince bakarım yada müsait olan arkadaşlar uardımcı olurlar
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

Alıntı yapılan: tarantula901 - 11 Ağu 2018, 20:28Css ile ilgili düzenleme şart pc geçince bakarım yada müsait olan arkadaşlar uardımcı olurlar

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim hocam, cevabınızı bekliyorum

tarantula901

Alıntı yapılan: BrainDamaged - 11 Ağu 2018, 20:31İlgilendiğiniz için teşekkür ederim hocam, cevabınızı bekliyorum

vaktim olduğunda pc geçtiğimde bakacağım.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

Dosyaları güncelledim hocam,

BrainDamaged

Merhabalar hocam, kullanıcın tarihini ', $message['member']['registered'], ' ile çekiyorum lakin çıkan sonuç Kayıt: 08 Temmuz 2018, 17:35:27 şeklinde oluyor saat kısmının çıkmaması için nasıl bir değişiklik yapmam gerekiyor. Ek olarak postbit ekranında kullanıcının online/offline olduğunu gösteren bir ayar vardı tam olarak hatırlamıyorum yardım olabilir misiniz ?
Konu içerisinde konuda bulunan toplam ileti sayısını nasıl ekrana yazdırabilirim ?

BrainDamaged

Menü sorununu çözdüm hocam lakin yukarıda ki iletide ki sorunlar ve menü kayması hala devam ediyor

BrainDamaged

Menü ile ilgili olan tüm sorunları çözdüm, asağıdaki sorunlarım devam ediyor

Alıntı YapMerhabalar hocam, kullanıcın tarihini ', $message['member']['registered'], ' ile çekiyorum lakin çıkan sonuç Kayıt: 08 Temmuz 2018, 17:35:27 şeklinde oluyor saat kısmının çıkmaması için nasıl bir değişiklik yapmam gerekiyor. Ek olarak postbit ekranında kullanıcının online/offline olduğunu gösteren bir ayar vardı tam olarak hatırlamıyorum yardım olabilir misiniz ?
Konu içerisinde konuda bulunan toplam ileti sayısını nasıl ekrana yazdırabilirim ?

Ziyaretci

index.template.php dosyasını iyi kontrol edin menünün birden fazla görünmesi ordan kaynaklı olabilir.

Eğer birşey bulamadıysanız Not Pad den CTRL F yaparak menüdeki butonların bir tanesini ingilizce bir şekilde aratın eğer aynı butonun kodundan birden fazla var ise silin sorun düzelir.Eğer yok ise bilemem kolay gelsin

BrainDamaged

Alıntı yapılan: Ziyaretci - 13 Ağu 2018, 16:30index.template.php dosyasını iyi kontrol edin menünün birden fazla görünmesi ordan kaynaklı olabilir.

Eğer birşey bulamadıysanız Not Pad den CTRL F yaparak menüdeki butonların bir tanesini ingilizce bir şekilde aratın eğer aynı butonun kodundan birden fazla var ise silin sorun düzelir.Eğer yok ise bilemem kolay gelsin

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, menü sorunlarının hepsini çözmüş bulunmaktayım lakin ', $message['member']['registered'], ' kullanarak üyenin kayıt olduğu tarihi aldığımda 08 Temmuz 2018, 17:35:27 şeklinde bir çıktı alıyorum saat kısmının çıkmaması için başka bir fonksiyon varmı bu sorunlarıma ek olarak display.template.php dosyasında belirlemiş olduğum bir alana konuda bulunan toplam ileti sayısını nasıl yazdırabilirim

tarantula901

Konu sayısı için şunu kullanabilirsin anca tavsiye etmiyorum. http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1600.0

echo $yeniMetin = substr($message['member']['registered'], 0, -8);
üsteki kodu kullan

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

Alıntı yapılan: tarantula901 - 13 Ağu 2018, 19:16Konu sayısı için şunu kullanabilirsin anca tavsiye etmiyorum. http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1600.0

echo $yeniMetin = substr($message['member']['registered'], 0, -8);
üsteki kodu kullan

Kayıt için vermiş olduğunuz kod işime yaradı teşekkür ederim, kullanıcının konu sayısını değilde girmiş olduğumuz konuda bulunan toplam ileti sayısını yazdırmak istiyorum

Örnek Resim;

[IMG]https://resmim.net/f/KBzFHu.png[/img]

tarantula901

Şu kodu kullanın bakalım ', $topic['replies'], '

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

Alıntı yapılan: tarantula901 - 13 Ağu 2018, 23:13Şu kodu kullanın bakalım ', $topic['replies'], '

Ekrana herhangi bir değer yazdırmıyor hocam

BrainDamaged

Sayfaya arama kısmı ekledim lakin artık giriş yap butonuna basınca arama sayfasına yönlendiriyor

echo'
<div id="search">
<form action="', $scripturl, '?action=search2" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '">
<input class="veo-arama" type="text" name="search"  placeholder="Site içi arama yapın" value="', $txt['forum_search'], '" onfocus="this.value = \'\';" onblur="if(this.value==\'\') this.value=\'', $txt['forum_search'], '\';" />
</div>';

CSS Kodlarım

div#search {
    float: left;
    position: absolute;
    margin-left: 996px;
    margin-top: -29px;
    margin-bottom: 29px;
    display: block;
}
input.veo-arama {
    height: 17px;