Site Beyaz Sayfa Hatası

Başlatan mkucuksari, 01 Ağu 2017, 16:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mkucuksari

Nerede ise 2 yıldır ara ara ortaya çıkan şu "Beyaz Sayfa" hatasını bir türlü çözemedim.

Buradaki şu konu dahil denemedim şey kalmadı ama kesin çözüm bulamadım.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=455.0

NOT: FTP içindeki "Cache" klasöründe bulunan "htaccess" ve "index.php" hariç tüm dosyaları sildim ama çözüm olmadı.
Diğer öneri olan panelden phpmyadmin üzerinden "Bakım" işleminden tam emin değil. Bu işlemi nasıl yapılıyoruz ??

Belli aralıklar yani kafasına göre hata oluşuyor ve o sıra foruma erişim yapamıyorum. Tahmin edeceğiniz üzere allahtan Cpanel ve FTP çalışmaya devam ediyor ama.

Ben de gecici çözüm olarak hemen Cpanel üzerinden "Giriş Dizinin Yedeği" geri yüklüyorum ve sorun çözülmüş oluyor.

Fakat bazen bu sorun çok sık tekrar ediyor. Mesela bugün 2 defa ortaya çıktı. Bazense aylarca hiç bir sorun yaşamıyorum.

Konu hakkında değerli yorumlarını ve önerileriniz bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com

tarantula901

Tüm çözümleri uygulamışsınız test için klasor oluşturarak bir site kurun asıl sitenizde sorun olduğunda bu sitedede sorun varmı kontrol edin bir tanede sub domain oluşturup deneyin onlardada sorun çıkarsa hoating kaynaklı olabilir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 01 Ağu 2017, 20:37Tüm çözümleri uygulamışsınız test için klasor oluşturarak bir site kurun asıl sitenizde sorun olduğunda bu sitedede sorun varmı kontrol edin bir tanede sub domain oluşturup deneyin onlardada sorun çıkarsa hoating kaynaklı olabilir.
Phpadmin bakım işlemini Nasıl yapıyorduk, o kısımdan çok emin olamadım.

Olmadı müsait bir Zamanda senden destek alayım hocam. Bu dediğin kısımlar beni biraz aşıyordu :)

tarantula901

Phpmyadmine girip tum tabloları seçip onar tıklayın hiç bilmiyorsanız dokunmayın hostinginize yazın yardımcı olsunlar.

Diğerleri normal bir site kuracaksınız okadar
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 09:32Phpmyadmine girip tum tabloları seçip onar tıklayın hiç bilmiyorsanız dokunmayın hostinginize yazın yardımcı olsunlar.

Bakım dediğimiz tablo onarma işi ise onu biliyorum.

Az önce yine aynı sorunu yaptı. Birazdan hemen bunu da bir deneyeyim

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 09:32Phpmyadmine girip tum tabloları seçip onar tıklayın hiç bilmiyorsanız dokunmayın hostinginize yazın yardımcı olsunlar.

Evet ne yazık ki Tabloları Onarmak ve Cache içini temizlemek sorunu çözmedi. Mecburen Ftp dosyalarını yedekten geri dönüş yaptım.

Fakat site beyaz sayfa hatası verip açmazken,  alternatif SQL yedekleme yazılımın "Mysqldumper"'in arayüzü sorunsuz çalıştı (http://www.rckolik.com/xxxx/ yyyy.php) ve yedek alabildim.Bunu bir anlamı var mı emin olamadığım için paylaşayım dedim.

Üstad diğer taraftan hosting ile temasa geçmeden önce şu bahsettiklerini yapsak güzel olacak. Konu ile ilgili olarak birazdan özel mesaj gönderiyorum.

tarantula901

Cache klasorun izinleri kaç

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 18:03Cache klasorun izinleri kaç
Müsait bir zamanda hemen bakıp dönüyorum  ;)

tarantula901

Takipteyim durumunuzu size kolay gelsin.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 18:03Cache klasorun izinleri kaç
/public_html/cache  klasör izni 755 imiş. Olması gereken bu mu ?

tarantula901

777 yapın ve sorun tekrar ortaya çıkacakmı bekleyin. admin panelden cache temızlem kısmından bakımını çalıştırın.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 21:15777 yapın ve sorun tekrar ortaya çıkacakmı bekleyin. admin panelden cache temızlem kısmından bakımını çalıştırın.
Yaklaşık 2 saat önce yine aynı hatayı verdi. Yedekten geri döndüm ve sonra :

-- /public_html/cache  klasör izni 777 yaptım. Fakat "Alt klasörlere de uygulayı" seçmedim. Seçmeli miydim acaba ?

-- Admin panele girip, "Dosya Önbelleğini Temizle", "Gereksiz Kayıtları Temizle" ve "Tüm tabloları iyileştir" çalıştırdım.

Bakalım hayırlısını bu sefer ne kadar sorunsuz devam edecek. İnşallah çözüm olur.

tarantula901

777 yaptiysan tamam bakalim durumu bekliyorum.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 03 Ağu 2017, 07:41777 yaptiysan tamam bakalim durumu bekliyorum.
Gelişmelerden haberdar ederim.

mkucuksari

36 saat geçti çok şükür şu an her şey normal  :)