Search - Member Login Register kısmını türkçeye çevirme

Başlatan bajiora, 05 Ara 2016, 20:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bajiora

member login , register ve searchı nasıl türkçe yapıcam birde logonun altındaki yeri nasıl değiştiricem ?

tarantula901

temanızda bulunan languages klasorunde setting yada themes klasorlarıne bakın
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

bajiora

tarantula901

Smf ile ilgili yada ftp ile ilgili hiç bilginiz yok ise anlamamanız normaldir sizin ne kadar bilginiz olduğunu  bilmediğimden ne biliyorsam onu yazıyorum.

Detaylımı anlatmamı istiyorsanız söyleyin ama her zaman tam detaylı anlatılmayabilir.

Ftp de bulunan Themes/default (yada sizin tema) / languages / içerisinde bulunan

Themes.turkish.php yada Settings.turkish.php  b(unlarda yok ise utf8 olarak bakın) dosyası içerisinde ingilizce kelimeleri türkçeye çevirebilirsiniz.

Eğer bunlardada yok ise temanızdaki index.template.phpde ilgili ing kelimeleri aratın ve türkçe ile değiştirin.

Bu anlattıklarımdan da anlamadıysanız belirtin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

bajiora

tamamda aga o languagede o search register felan yok

index templateyi düzenleyip arama yerine register yazınca ekran geliyor fakat ayarlama yapınca orası siliniyor o bölümde ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

tarantula901

Languages klasor içerisinde hangi dosyalar mevcut söylermisiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

bajiora

tarantula901

Tamam

ThemeStrings.english.php dosyasının içindekilerinde o ing kelimeler varmı yokmu bak var ise değiştir.

Ücretli Smf Destek İçin

bajiora

<?php
// Version: 2.0; Themes

global $scripturl;

$txt['show_date_time'] = 'Show Date/Time in header';
$txt['toplink_but1'] = 'Toplink 1 -> Button Name';
$txt['toplink_url1'] = 'Toplink 1 -> Button Url';
$txt['toplink_but2'] = 'Toplink 2 -> Button Name';
$txt['toplink_url2'] = 'Toplink 2 -> Button Url';
$txt['toplink_but3'] = 'Toplink 3 -> Button Name';
$txt['toplink_url3'] = 'Toplink 3 -> Button Url';
$txt['toplinks_desc'] = 'Above Toplinks will be displayed in header';
$txt['facebook_url'] = 'www.facebook.com/alwaysrpg';
$txt['twitter_url'] = 'Twitter URL';
$txt['rss_url'] = 'RSS URL';

$txt['show_unread'] = 'Okunmamış Mesajlar';
$txt['show_replies'] = 'Yanıtlanmış Mesajlar';
$txt['member_greeting'] = 'Selam!';

?>

aga bu kadar var orda

tarantula901

Bunun içinde değil sanırım.

Temanızda bulunan index.template.php dosyasında o ing kelimeleri aratın varmı kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin

bajiora

nasıl aratıcam

normal register yazıyorum geliyor fakat o yazıda düzenleme yapınca gidiyor

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

SaMania

1: Karşında senin 30 yaşından büyük bir adam var, senin yaşın ise sadece 15-18 civarı.
2: Kullandığın Citiez teması tamamen warez, hiç bir şekilde bir ücret ödeyip, lisans satın almamışsınız.
3: Buraya bir konu açıyorsan, verilen cevabı veli-nimet olarak kabul edip, teşekkürü es geçmeyeceksin.
4: Sitenin index dosyası bile, bir moba oyunun çalınmış versiyonu, nasıl bir yüzle buraya gelip bu tarz konuşabiliyorsun?
5: Sana sitenin footerını düzeltmeni söylemiştik, Dziner Studio'ya mail gönderdim, "warez" tema kullandığınıda, ek olarak belirttim.
6: Ailen sana gerekli terbiyeyi çok net vermemiş, karşında yaşını bilmediğin bir insan varken kesinlikle saygılı olmalısın, burası terbiye verme platformu değil ya SMF hakkında küçükte olsa bir kaç bilgi edin, yada "AÇIK VE NET" anlatıldığı hâlde, anlamayıp "kardeşim anlamıyorum yazdıklarını Türkçe konuş" gibisinden yanıtlar verme. Burası kimseyi eğitme platformu değil, burası gerçekten YARDIMA ihtiyacı olanlara, saygılı insanlara, nankör olmayan insanlara sonuna kadar "ücretsiz" destek verilen bir platformdur. Bilgine.

tarantula901

@SaMania teşekkürler tam söylemek istediklerimi anlattınız. Kendisinin küçük olduğunu varsayarak sabrımın nereye kadar  dayanacağını bekliyordum. Hitap konusunda ve kendisinin emeğe saygısının olmadığının farkındayım belki düzelir diye ümit ediyorum.

Ücretli Smf Destek İçin

SaMania

Ayıptır abicim ya, saatlerce bir sorunuma çözüm aradığımızı biliyorum seninle. Bu arkadaşlar hiç mi konuşma üslubundan haberi yok ? Hem emek hırsızlığı yapılıyor, hemde terbiyesizce yanıtlar veriliyor. Allah sabır versin sana ve bizlere, ne diyelim ki başka.