Veritabanı Ftpden yedek almak ve Geri yüklemek

Başlatan tarantula901, 19 Haz 2014, 00:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tarantula901

Bu iki php dosyası forumumuzun veritabanından yedek almaya yarar ve yedek yüklemeye yarar.

Kullanım: Bu dosyayı sunucunuz üzerinde forum klasörüne atın ve tarayıcınızla çalıştırın.

Ayni şekilde almış olduğununuz sql yedeği veritabani geri yukle php ile geri yükleyebilirsiniz.

Yönergeleri izleyin.

Ör:

Yedek alma : www.siteadi.com/veritabani_yedekle.php  şeklinde çalışır.
Yedek Geri yükleme : www.siteadi.com/veritabani_geri_yukle  şeklinde çalışır.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

LeoJeLy

Sosyal Öğretmeni

Dosya yoktur ... yada ben göremedim
İkincisi bunu biraz daha açsaydınız daha iyi olurdu.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

veritabani_yedekle.php  diye bir dosya vardı bu dosya sayesınde bunu ftp yukleyip ftp den veritabanı yedegını ftp ye kaydetmeye yarıyordu çok aradım o dosyayı bulamadım. bulunca ekleyecegım artık
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Aslında yaptığımız hatalardan bir tanesi
Ben de bir çok şeyi daha önceden kullandım ama onu yedeklemediğim için sonra işime yarar diye yedeğini almadığımız için sorun yaşıyoruz. İhityacımız olduğunda. Örneğin spinaya (Bolubeyi) ait bir uygulamayı dinogretmenine uyguladım zamanında, ama şimdi kaldırmak istiyorum ne değiklik yaptığımı hatırlamıyorum. Spinada siteyi kapattı anlayacağınız yaptığım değişiklikleri yedekleseydim şimdi sorun olmazdı. Hatta yakında bunula ilgili bir konu daha açacağım.
En iyisi bir kod mod vb mi yapıyorsun yapman gereken o sayfayı kopyalayacaksın yada o sayfayı tamamiyle farklı kaydedeceksin. Çünkü bazı sayfaları bu şekilde yedeklemiştim smf 1 serisindeyken smf.gen.tr nin eski halindeyken onlara ulaşıyorum istediğim gibi tekrar tekrar yap boz yapabiliyorum.
Kolay gelsin.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 02 Tem 2015, 13:59Aslında yaptığımız hatalardan bir tanesi
Ben de bir çok şeyi daha önceden kullandım ama onu yedeklemediğim için sonra işime yarar diye yedeğini almadığımız için sorun yaşıyoruz. İhityacımız olduğunda. Örneğin spinaya (Bolubeyi) ait bir uygulamayı dinogretmenine uyguladım zamanında, ama şimdi kaldırmak istiyorum ne değiklik yaptığımı hatırlamıyorum. Spinada siteyi kapattı anlayacağınız yaptığım değişiklikleri yedekleseydim şimdi sorun olmazdı. Hatta yakında bunula ilgili bir konu daha açacağım.
En iyisi bir kod mod vb mi yapıyorsun yapman gereken o sayfayı kopyalayacaksın yada o sayfayı tamamiyle farklı kaydedeceksin. Çünkü bazı sayfaları bu şekilde yedeklemiştim smf 1 serisindeyken smf.gen.tr nin eski halindeyken onlara ulaşıyorum istediğim gibi tekrar tekrar yap boz yapabiliyorum.
Kolay gelsin.

simplemachınes onaylı modlara çcogunluk olarak manuel ulaşabiliyorsun ama özel yapılan modlar onaysız modlarla ilgili manuel anlatımı bulmak zor siteyi kapatmışlarsa dahada zor

kaldırmak mumkundur ama kodları bulmak sızın ıcın zor olacaktır.

Bende yedeklıyordum bazı seylerı yaşadıgım sorunlardan dolayı kaybettım malesef

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

tarantula901

Güncelledim :D bazen gözümden kaçabiliyor sizde olmazsanız güncel kalmayacak :D teşekkürler.

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

TTC

Teşekkürler . Buradan aldığımız yedeği geri yüklerken nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.

tarantula901

Aldığınız yedeği phpmyadminden sql olarak geri yükleyebilirsiniz.

Buradan aldığınız yedek dışında phpmyadmindende yedek almayı kesinlikle unutmayın.

Ücretli Smf Destek İçin

TTC

Resmi sitede veritabanı geri yükle php dosyası ile olmaz mı ?

Mevcut forumu ftp den sildim phpmyadmindende tabloları kaldırdım.Yeni forumu ftp ye atıyorum . sonra veritabanı geri yükle ile yedeği yükleyeceğim. bakalım sonuç ne olacak.  :)

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

TTC

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Ekm 2016, 21:49Konuyu güncelledim.

Teşekkürler..

Forumu kurduktan sonra simple portal gibi modları yükleyip mi yedeği atmak gerek. php my adminden yedek nasıl geri yükleniyor.. (içeri aktar seçeneği ile hata aldım.)

tarantula901

Bu konudaki dosyalarla yedek alıp yükleyebilirsin.

Buradaki yedeği phpmyadminden yüklersen hata verebilir.

phpmyadminden aldığın yedeği içeri aktar olarak geri yükleyebilirsin.

Buradaki dosyalar sadece db yedeğini alır.

Ftp yedeklerini ftp programıyla yada kullanmış olduğunuz panelden alabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin