Ek Css Modifikasyonu [Tasarımcılar için]

Başlatan PALAUDIS, 04 Ara 2018, 20:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PALAUDIS

SMF 2.1 sürümü olsada hala içerisine ekletileri kurma zorunluluğumuz olan sistemden vazgeçemiyor ne yazık ki! Bu işte baya başarılıyımdır. ama şimdilik kimliğim gizli kalsın istedim çünkü en son hatırladığım kadarı ile SMFMOD da @tarantula091 ile bir tartışmamız oldu. neyse ben bunlara takılmam ki oda beni burada gördüğüne aslında sevinir.. Kırgınlık yok cidden...

Gelelim konumuza...

Browserlar veri kaydettiğinden dolayı tarayıcıyı temizleme derdinden kurtaracak bir eklenti paylaşmak istedim...

Themes/(temanız)/Settings.template.php [temanızda yoksa default temadan temanıza kopyalayabilirsiniz.]
Bul:
'',
 array(
 'id' => 'og_image',
 'label' => $txt['og_image'],
 'description' => $txt['og_image_desc'],
 'type' => 'url',
 ),

Değiştir:
'',
 array(
 'id' => 'og_image',
 'label' => $txt['og_image'],
 'description' => $txt['og_image_desc'],
 'type' => 'url',
 ),
 '',
 array(
 'id' => 'ekcss',
 'label' => $txt['ekcss'],
 'description' => $txt['ekcss_desc'],
 'type' => 'textarea',
 ),

Themes/default/languages/index.turkish.php
en sonuna ekle:
$txt['ekcss'] = 'EK CSS';
$txt['ekcss_desc'] = 'Temanıza direkt entegre olan Css alanı.';

Themes/(temanız)/index.template.php
Bul:
// Output any remaining HTML headers. (from mods, maybe?)
 echo $context['html_headers'];
Değiştir:
// Output any remaining HTML headers. (from mods, maybe?)
 echo $context['html_headers'];

if (!empty($settings['ekcss'])){echo '<style type="text/css">', $settings['ekcss'], '</style>';}

Bu eklenti ile Css ayarlarınızı kullanılan tema sayfanızın en altından ekleyebilir ve daha kısa zamanda değiştirdiğiniz css ayarlarınızı gizli sekme açmadan yada tarayıcınızı temizlemeden görebilirsiniz.

Kolay gelsin.

tekyürek

Deistullah  aramıza hoşgeldiniz 

PALAUDIS

Hoşbuldum... Ama smf yine aynı smf malesef :) 2.1 tam sürüme ne zaman geçecek diye ağır bir takipteyim. dünya kadar eksiği var hala

Özellikle responsive olarak saçma bir css yazmışlar.. ilerleyen dönemde tema çalışmalarını göstereceğim ama smf olarak değil. SMF yi baz alarak Elkarte tarz yeni bir script geliştirdim öyle duruyor hatta Seosu tam olarak çalışıyor.

Smf tam sürüme geçse o seoyu yani ünlü hhynin seosunun benzerini ücretsiz yayınlayacağım

tarantula901

Öncelikle sitemize hoşgeldin gelir gelmez yaptığın güzel paylaşım için teşekkürler. Elbet işine yarayan olacaktır.

Smfmodda zamanında çok destek verdik doğrudur. Ufakda olsa tartıştığım olmuştur ama kolay kolayda kimseyle tartışacak birisi değilim o yüzden ufak bir tartışmadan da olsa tam olarak kim olduğunuzu çıkaramadım. pmden nikinizi gönderirseniz belki tanıyabilirim.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

PALAUDIS

Ulu ortada yazarım güzel kardeşim ...
PALAUDIS

tarantula901

Alıntı yapılan: Deistullah - 04 Ara 2018, 22:40Ulu ortada yazarım güzel kardeşim ...
PALAUDIS

Seninle öyle büyük bir tartışmamız olmamıştır belki o şekilde algılanmış olabilir. Tekrardan hoşgeldin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin