Ana Sayfa'daki Kategorilerin Sırası Bozuldu ?

Başlatan Rebe11iouS, 29 Ksm 2015, 15:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rebe11iouS

Merhabalar arkadaşlar. İlk defa böyle bir problemle karşılaşıyorum. Admin olarak siteye giriş yaptığımda herhangi bir problem yok ancak norma üye ve ziyaretçi olarak giriş yaptığımda anasayfadaki bölümlerin yerlerinin değiştiğini gördüm. Forum bilgileri en üstte olması gerekirken en altta görünüyor. Multimedya bölümü ortada olması gerekirken en başta çıkıyor. Çok can sıkıcı bir durum.

Bir de fark ettiğim bişey en üste çıkan bölümlerin son zamanlarda daha çok kullanılan bölümler olması ve en az kullanılanların en altta çıkması. Acaba bu tarayıcı kaynaklı bir şey mi? Nasıl düzeltebiliriz bunu yardımlarınızı bekliyorum...

tarantula901

Hosting taşıma yaptınız mı sitenizde
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Rebe11iouS

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Ksm 2015, 18:57Hosting taşıma yaptınız mı sitenizde
Hayır yapmadım... Ama bazen birtakım problemler meydana geliyor hosting kaynaklı destek bildirimi gönderiyorum düzeltiyorlar. En son da Bandwith kotası dolmuştu beklenmedik bir şekilde onu düzelttiler sonra böyle olduğunu gördüm. Bundan mı kaynaklı bu durum yoksa başka bişeyden mi bilemiyorum...

tarantula901

Bende sorunun neyden kaynaklandığını anlamaya çalışıyorum. sitenizin dil iso yada utf8 hangisi
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Rebe11iouS

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Ksm 2015, 19:51Bende sorunun neyden kaynaklandığını anlamaya çalışıyorum. sitenizin dil iso yada utf8 hangisi
Utf8... 1.1.20 den 21 e otomatik yükselttim ondan sonra 8-10 dosyada soru işareti olduğunu fark ettim... Dil dosyaları da var bunun içinde... Admin olarak düzgün görüyorum ama herşeyi

tarantula901

Veritabanın güncellemesi düzgün olduğuna emin olun. dbden smf_setting.php gırıp db surumu kaç öğrenin

bir test için kategori bolume girip yeni kategori oluşturun bunlar ığüşöç  olsun sonrasında duzenlemeye gırın bakın o bolum boşmu

şu anda sitenizin surumu 1 1 21 de

Ücretli Smf Destek İçin

Rebe11iouS

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Ksm 2015, 20:29Veritabanın güncellemesi düzgün olduğuna emin olun. dbden smf_setting.php gırıp db surumu kaç öğrenin

bir test için kategori bolume girip yeni kategori oluşturun bunlar ığüşöç  olsun sonrasında duzenlemeye gırın bakın o bolum boşmu

Settings.php server'a yazılamadı.Lütfen Dosya İzinlerinizi Kontrol Edin yazıyor çalıştırınca...

Sosyal Öğretmeni

Settings.php dosyasına ftp den sağ tıklayın cmod ayarlarını 777 yapın öyle deneyin, yazılabilir olacaktır.
Herkes göründüğü gibi değil.

Rebe11iouS

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 29 Ksm 2015, 22:31Settings.php dosyasına ftp den sağ tıklayın cmod ayarlarını 777 yapın öyle deneyin, yazılabilir olacaktır.
onu yapınca 403 oluyor

403
Forbidden

Access to this resource on the server is denied!

Rebe11iouS

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Ksm 2015, 20:29Veritabanın güncellemesi düzgün olduğuna emin olun. dbden smf_setting.php gırıp db surumu kaç öğrenin

bir test için kategori bolume girip yeni kategori oluşturun bunlar ığüşöç  olsun sonrasında duzenlemeye gırın bakın o bolum boşmu

bu arada dediğini yaptım hem noktalı harflerle hemde normal harflerle kategori açıldı ama görünmedi...

tarantula901

Alıntı yapılan: Rebe11iouS - 29 Ksm 2015, 23:07bu arada dediğini yaptım hem noktalı harflerle hemde normal harflerle kategori açıldı ama görünmedi...

türkçe kullandgıınız harflerlemı denedınız turkce harflerı deneyıncemı gorunmedi kategori

Ücretli Smf Destek İçin

Rebe11iouS

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Ksm 2015, 23:29türkçe kullandgıınız harflerlemı denedınız turkce harflerı deneyıncemı gorunmedi kategori
pardon şimdi bölüm ekleyince çıktı her iki türlü de... ama sayfa başına değil de yine en alta atıyor ben dışında siteyi gezenlere... adminde normal görünüyor

girin bakın yeni açtım iki kategori en altta... ama normalde ilk sıraya açtım ben onları

tarantula901

bende 2 ve 3 kategori olarak gorunuyor doğrumu

bu 2 sırada şşççööö

su ise 3 Yeni Kategori

Ücretli Smf Destek İçin

Rebe11iouS

Alıntı yapılan: tarantula901 - 30 Ksm 2015, 00:00bende 2 ve 3 kategori olarak gorunuyor doğrumu

bu 2 sırada şşççööö

su ise 3 Yeni Kategori
1 şşççööö
2 Yeni Kategori normalde... ziyaretçinin yani senin gördüğün 2 ve 3 sıra doğru... ama ilginç bişey oldu bunlar biraz önce en alttaydı şimdi 2 ve 3 e çıktı :D noluyor lan :D

tarantula901

belki senin tarayıcında sorun olabilir

Ücretli Smf Destek İçin