Konnektin problem :)

Başlatan disaBLe, 16 Şub 2015, 23:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

disaBLe

Yaşlandım gözlerimde görmüyor artık :)
şuna bi el atın.
http://www.islamidava.com/forum/

Settings ayarları tam ayarları onar yaptım. veri tabanını yükledim ama emin değil. veri tabanı 5 senelik. Epey mod vs vardı onlarla alakalıda olabilir mi bilmiyorum.

tarantula901

Kullandığınız panel nedir. cpanel plesk vs

db için kullanıcı adı ve veritabanı oluşturdunuz mu

sonrasında eski sql yedegını veritabanına yukledınız mi

ardından kullanıcı adı ve db adını olusturduktan sonra

setting php acıp ılgılı yerlere yenı bılgılerı gırdınız mı

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

disaBLe

direct admin paneli. Evet oluşturdum. Ayarlarda da düzenledim.

tarantula901

ftp dosyalar hangı surumun dosyaları
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

disaBLe

tarantula901

ayarlari.onar php dosyasını kullanıp dosya yolları ve kullanıcı adı bılgılerını gırdınız mı

şu sekılde cpanelden kullanıcı adı ve db olusturdunuz mu resımlere bakın

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=82.0

Ücretli Smf Destek İçin

disaBLe

sanırım sorunu hallettim. Veri tabanı tam yüklenmemiş. şimdi tema ayarlarında hata var
Bir hata meydana geldi!
'Themes' adlı teması yüklenemiyor.
diyor

tarantula901

ayarları onar php dosyasını kullan dosya yollarını duzeltın

smfnın sıfır dosyalarını kullanın

Ücretli Smf Destek İçin

disaBLe

Bu işlemde tamam.

Mesajlar forum ana sayfada gözüküyor ama kategoriye girince gözükmüyor. hatta direk mesaja tıklayınca bu konuyu görüntülenmiyor yada silinmiş diyor.

disaBLe

sanırım veritabanının elden geçmesi gerekiyor. Ufak tefek görünmeyen mesajlar falan var. Düzeltmek lazım ama anlamadım.
Birde yedeğim cpnale şuanki directadmin. Convert edersek sanırım düzelir ama ben beceremedim ve direk yükleme yaptım.

tarantula901

yedeğin yuklediğine emin olun. yedek boyutu ıle phpmyadmındekı boyut bırbırlerıne yakın olması gerekıyor

ardından dbdekı en son tablo adı smf topics olması gerekıyor ardından mesajların vslerın tam olduguna emın olduktan sonra upgrade yapmaya calısın

Ücretli Smf Destek İçin

disaBLe

ikisininde boyutu aynı hatta myadmindeki biraz daha fazla. smf topics altında 2 tane daha var smf_welcome
smf_wthanx diye.

tarantula901

tamam db duzgun olarak eklendı ftp ayarları settıngde dogru yazdıktan sonra sıtenın duzgun calısması gerekıyor calısıyormu hata yıne connet mı mı hatasımı

Ücretli Smf Destek İçin

disaBLe

pardon. başlık hala aynı o düzeldi lakin son dediğim şeyi düzenliyorum. Mesajlar görünmüyor konular yani. Ana sayfada rakamlar vs var hatat sağ tarafta mesajlarda var ama içeriğe tıklayınca gözükmüyor.
Başlığı düzenliyorum.

disaBLe

başlığı sıralı hatalar diye değiştirebilir miyiz.