Veritabanı Bağlantı Hatası

Başlatan un1x, 01 Ksm 2014, 17:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

un1x

Merhaba;

Eski Bir Forumumun MySQL Yedeğini Başka Bir Domainde Kullanmak İstiyorum.

Yeni Domainime SMF kurdum ve Kurulumdan Sonra PhpMyAdmin'den Veritabanının İçini Boşalttım. Ardından Veritabanı Geri Yükleme (veritabani_geri_yukle.php) Aracını Kullanarak Eski Forumumun Yedeğini Yükledim. Yükleme Tamamlandıktan Sonra

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.
Hatası Veriyor Forum. Bu Hata Neyden Kaynaklanır ve Nasıl Düzeltilebilir?

Settings.php ve Settings_bak.php Dosyalarında Veritabanı Bilgilerim Yazıyor.

tarantula901

Eski veritababanın boyutu kaç mb
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

un1x

Sıkıştırılmış: 32,9 MB
Normal: 103 MB

tarantula901

Alıntı yapılan: un1x - 01 Ksm 2014, 17:32
Sıkıştırılmış: 32,9 MB
Normal: 103 MB

Bu veritabanı daha önce sizemi aitti

Bu hatayı veritabanını yukledıkten sonramı verıyor yoksa
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

un1x

Evet Başka Sitemde Kullanıyordum. Evet Hata Veritabanını Yükledikten Sonra Çıktı.

tarantula901

Veritabanını sql yedegı yukleme boyutu sınırı kaçtır kontrol edin.

sql yedegınızın hangı surume ait oldugunu bılıyormusunuz onceeden kullanmışşınız biliyorsunuzdur

Ücretli Smf Destek İçin

un1x

Hostum Sınırsız.

https://www.archive.org/ Sitesinden Baktım Footerde 1.1.11 Sürümü Yüklü Görünüyordu Önceki Sitemde. Bende SMF 1.1.11 Sürümünü Yükledim.

tarantula901

Alıntı yapılan: un1x - 01 Ksm 2014, 17:57
Hostum Sınırsız.

https://www.archive.org/ Sitesinden Baktım Footerde 1.1.11 Sürümü Yüklü Görünüyordu Önceki Sitemde. Bende SMF 1.1.11 Sürümünü Yükledim.

sınırsız diye birşey yoktur. Bunu aklınızda bulundurun.

ikinci olarak sınırsız olsada yukleme sınırları olması gerekıyor olmayabılırde onu kontrol etmenız gerekıyor

phpadmıne gırıp ıce aktar tıklayın dosya secmenın sagında olması gerekıyor bı kontrol edin

Ücretli Smf Destek İçin

un1x

PhpMyAdmin'de Dosya Seçin Sağında (En fazla: 50MiB)Yazıyor

tarantula901

sql yedegını phpmyadmınden yuklemeye çalışın

Ücretli Smf Destek İçin

un1x

SQL sorgusu:

Aşağıda ki Hatayı Aldım
--
-- Tablo döküm verisi `backup_smf_arcade_categories`
--

INSERT INTO `backup_smf_arcade_categories` (`ID_CAT`, `catName`, `numGames`, `numPlays`, `numRates`, `gameRate`, `catOrder`, `special`, `memberGroups`) VALUES
(1, 'Default', 0, 0, 0, 0, 0, 1, '-1,0,2');
MySQL çıktısı:

#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'

tarantula901

daha onceden kullandıgınız verıtabanı adını da aynı olarak acıp deneyın.

hata ya bakarak bırsey dememız bıraz zor  dosyayı acıp duzenleme yapmanız gerekıyor bazı yerleerınde mesela su anda kullandıgınız verıtabanı adını yazmanız gerekıyor sql dosyasında

Ücretli Smf Destek İçin

un1x

Domainler Farklı Olduğu İçin Aynı İsimle Açamıyorum Veritabanını

MySQL Yedeğinde Eski Forumun Veritabanı İsimlerinin Bulunduğu Yerleri Değişip Yeni Forumun Veritabanı İsmini Yazdım. Başka Düzeltmem Gereken Yerler Var mı?

tarantula901

Alıntı yapılan: un1x - 01 Ksm 2014, 19:03
Domainler Farklı Olduğu İçin Aynı İsimle Açamıyorum Veritabanını

MySQL Yedeğinde Eski Forumun Veritabanı İsimlerinin Bulunduğu Yerleri Değişip Yeni Forumun Veritabanı İsmini Yazdım. Başka Düzeltmem Gereken Yerler Var mı?

duzeltıysenız phpmyadmınden terkar yukleyın

sonrasında ftpden verıtabanı gerı yukle dosyaasıyla sql yedegını zipli olarakmı yukluyordunuz yoksa sql olarakmı yukluyordunuz

phpmyadmınden hem zipli deneyın hemde dısarı cıkartarak deneyın

bence localde deneyıp dbyı temızleyıp o sekılde kullanın cunku dbde backuplar var onların temızlenmesı gerek

Ücretli Smf Destek İçin