$context['user']['is_admin'] Sorunu

Başlatan Bigchefstarys, 21 Nis 2017, 12:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bigchefstarys

$context['user']['is_admin'] sadece siteyi kuran kişiye yönelik çalışıyor. Özel bir gruba full yetki vermeme rağmen is_admin ile göstermek istediğim şeyi görmüyor. Mesela Yönetim paneline eriş dediğim zaman göstermiyor ama .com/index.php?action=admin diye yazarsam url yönetim bölümüne erişebiliyor. Bu durumu nasıl sağlayacağım.

tarantula901

Tam olarak yapmak istedigini nedir
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

if ($context['user']['is_admin']){
    echo 'Burayı Sadece Adminler Görebilir';
}

Site de 4 tane kullanıcı grubu var diğelim

Kurucu

Super Moderator

Mod Adayı

Normal Üye

"Burayı Sadece Adminler Görebilir"
Bu yazıyı sadece Kurucu olan kişi görebiliyor. Ama Super Moderator forumu yönettikleri panele yani admin paneline www.site.com/index.php?action=admin yazarak ulaşabiliyor. Amacım Super Moderatore de if koşulu ile verdiğim yazıyı görebilmesini sağlamak.

tarantula901

siz onu şu şekilde yapın uyenın idsine göre gösterin.

yada şu konudakileri uygulayın.  http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=193.0
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

if ($context['allow_admin'])

muhabbetini hiç duymamıştım onu bir deneyeyim

tarantula901

Alıntı yapılan: Bigchefstarys - 21 Nis 2017, 17:06if ($context['allow_admin'])

muhabbetini hiç duymamıştım onu bir deneyeyim

Deneyin bakalım durumu buraya yazarsınız.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Evet güzel bir şekilde çalıştı. Sorunumu hallettim teşekkür ederim.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

garfieald

Özel bir sayfa hazırladıysanız ve sadece belli üye grupları görsün istiyorsanız...

Sayfanızda

<?php kodunun altına

if (in_array(1, $user_info['groups']))
   {

Ekleyin.

Sayfanın bitişine uygun bir yere (göstermek istediğiniz kısmın sonuna)

} ekleyin.

1 sayısının değiştirip yanına ekstra üye grubu ekleyeiblirsiniz 1,2,3 gibi üye grubu idlerine göre... Bu sayede sayfayı sadece belirlediğiniz üye grupları görür.