Smf Seo Linklerini Pretty URLs linklerine çevirme modu

Başlatan tarantula901, 09 Ara 2015, 22:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tarantula901

Ekteki dosyayı kurduktan sonra admin panelden pretty ayarlarına girip seo4smf redirec ayarını yapın. Eski seo linkleriniz pretty linklerine yönlenecektir.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ADANALI

Pretty URLs Linklerini Smf Seo linklerine çeviryebilirmiyiz.

bi süre pretty urls kullandım Google indexlemiş

smf-ayni-konu-tekrardan-acilinca-uyari-verdirme-modifikasyonu/  Bu Linkleri Aşağıdaki linklere nasıl yönlendirebiliriz acaba?

smf-ayni-konu-tekrardan-acilinca-uyari-verdirme-modifikasyonu-t2490.0.html

tarantula901

Soe modunda pretty geçerken bir sorun yok ancak prettyden seo geçerken bir sıkıntı yaşanma olasılığı var.

Tecrübelerime dayanarak size bir kaç bilgi vereceğim düzgün yaparsanız sorunsuz şekilde seo moduna geçiş yapabilirsiniz.

Bu konularda fazla bilginiz yoksa çok çok dikkatli olmanız gerekiyor eğer ftp yedeğiniz varsa bir sorun olmaz yinede uyarayım dedim.

İlk önce sitenizin ftp yedekleriniz sağlam bir şekilde alın.

Sonrasında pretty modunun sitenizin tüm linklerini veritabanına indexlendiğine emin olun.

Şimdi yapacaklarımız şöyle olacak söylediklerimi kontrol ettikten sonra

.htacces dosyasının ftpde izinlerini 777 yapın işleriniz bittikten sonra 644 yapmayı unutmayın.

.htaccess dosyasının yedeğini alın lazım olacak.

Admin panelden "Pretty URLs" ayarlarına  girip "Enable URL rewriting " ayarlarını kapatın.

"Use caching instead of database table for PrettyUrls" ayarlarını açın bu ayar dbde sıtenın lınklerını çekmeye yarar. mod kapalı olmasına rağmen. ama sonraki linkleri indexlemez var olanları yonlendirir.

Yedek almayı unutmayın 2. uyarım :D

Sonrasında seo modunu kurun.

seo ayarlarını yapın konu ve board için yapın diğer action yada profil ayarlarına dokunmayın onlar gereksiz zaten amac lınklerı seolaştırmak degılmı :D

seo ayarlarını yaptıktan sonra sıteyı kontrol edin sitenizden bir konuya girin . / dunyadahaberler-55.html  bu şekilde olmuş ise seo modu çalışıyor ama pretty modu çalışmıyor demektir.

şimdi yedek aldığın .htacces dosyasındaki pretty urlnin kodları mevcut o kodları ftpde yeni oluşan .htacces dosyasnın en altına ekleyin.

Sonrasında herhangi bir işlem yapmayın bir süre bekleyin tüm indexleriniz seo modunun linklerine dönecektir sonrasında bir zaman sonra pretty url sitenizden tamamen kaldırabilirsiniz.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ADANALI

Eyv teşekkürler boş sayfaya yönlendiriyor  bir süre bekleyin tüm indexleriniz seo modunun linklerine dönecektir demişsin ama demi kesin dönermi isabetli konulara yönlendirirmi yani :D

tarantula901

Boş sayfaya dönmemesi lazım eksik birşey yapmamışşanız ve .htacces içerisine eklemeniz gereken kodları deuzgun ekledıysenız sorun düzelecektir.

.htacces eke eklermısın kontrol edeyim

Ücretli Smf Destek İçin

ADANALI

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Nis 2016, 13:47Boş sayfaya dönmemesi lazım eksik birşey yapmamışşanız ve .htacces içerisine eklemeniz gereken kodları deuzgun ekledıysenız sorun düzelecektir.

.htacces eke eklermısın kontrol edeyim

Ben veri tabanından sildim pretty sonradan aklıma geldi teşekkürler yardımınız için o yüzden yönlendirme yapmıyor.

tarantula901

Benim söylediklerimi yapmamışsınız. yaptıklarınız herhangi birşeyi değiştirmedi artık keşke sırasıyla okuyup uygulasaydınız.

Ücretli Smf Destek İçin

ADANALI

Ben önceden yapmıştım 3,  4 gün falan olduda tablolar duruyor sanıyordum onlarıda silmişim araştırdım yedeğinide almamışım teşekkür ederim tarantula yardımın için

tarantula901

Yinede kurtarma yöntemi var anlatayım.

İlk başta seoyu kaldırıyorsunuz tamamen kalıntısız şekilde.

Ardından pretty modunu kuruyorsunuz ve bir süre bir kaç gün bekliyorsunuz sitenin tüm indexlerini veritabanına kaydetmesi için sonrasında üsteki adımları uygulayın

Ücretli Smf Destek İçin

ADANALI

Seoyu kaldırmak ölüm ya :D kaldırmadan direk prettyi kursak olurmu seoyu devre dışı bırakıp.

tarantula901

Direkt pretty kursan olmaz prretty link yapısı oluşturuyor link yapısını oluşturmadan kullanmak imkansız neyse böyle devam edin artık.

Ücretli Smf Destek İçin

ADANALI

Hocam dün seoyu kaldırdım pretty kurdum acaba dediginiz gibi kaydetmiştir veritabanına indexleri tekrar seoyu kursam olurmu yönlendirme

tarantula901

Aramaa sonuçlarında sitenize girmeye çalışın ve sitenizdeki çoğu konulara girin tam olarak kaydetsin ondan sonra seoyu yuklersiniz.

Pretty linklerinde sorun olmadığına emin olun.

Ardından verıtabanın girdiğinizde pretyy tablosunun boyutu yüksek sayısı fazla ise tamamdır

Ücretli Smf Destek İçin

ADANALI

Google' a site:frmklas.com bu şekilde girdim ne kadar indexlenmiş konu varsa hemen hemen hepsine giriş yaptım :)

ADANALI