Resim yükleme modu v.1.0

Başlatan tarantula901, 25 Ara 2014, 23:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tarantula901

Bu reklam modu sayesinde resimlerinizi kendi hostinginizde barındırarak resimlerin silinmesini engellemiş olacaksınız.

Özellikleri:

Resimler hem ftp ye hem db yüklenir resimleri takip etmesi kolay olur.

Yuklenilen resimleri silindiğinde hem ftp hemde veritabanından silinir.

Yuklenilen resimlerin görüntüleme sayısı kaydedilir.

Sources / Admin.php dosyasında ara

Ara

'modsettings' => array(
'label' => $txt['admin_modifications'],

üstüne ekle

'rsm' => array(
'label' => $txt['smfrsm_fotograf_mod'],
'file' => 'Rsm.php',
'function' => 'Rsm',
'custom_url' => $scripturl . '?action=admin;area=rsm;sa=main',
'icon' => 'themes.gif',
'subsections' => array(
'main' => array($txt['smfrsm_fotograflar_main']),
),
),

Anadizınde bulunan index.php dosyasında ara

'admin' => array('Admin.php', 'AdminMain'),

altına ekle

'rsm' => array('Rsm.php', 'Rsm'),

ara

is_not_banned();

üstüne ekle

// Loadrsm all the rsm up
if (function_exists("loadrsm"))
loadRsm();

Temanızda bulunan post.template.php dosyasında ara

// What about smileys?
if (!empty($context['smileys']['postform']) || !empty($context['smileys']['popup']))
echo '
<div id="smileyBox_message"></div>';

şununla değiştir.

// What about smileys?
if (!empty($context['smileys']['postform']) || !empty($context['smileys']['popup']))

if ($context['allow_admin']){
echo'<style>.resim_iframe iframe {
border: 1px solid rgb(223, 223, 223);
margin-top: 3px;
}</style>';
echo'
<div class="resim_iframe">
<iframe src="/resim/index.php" scrolling="no" frameborder="0" height="80" width = "728" border="0">
</iframe>
</div>'; }

echo'
<div id="smileyBox_message"></div>';

Resim.zip dosyasının içindeki resimler klasorunu sitenin ana dizinine atın ardından içinde bulunan upload klaosrune 777 yazma izni verin.

resimler klasorun içinde bulunan ayar.php dosyasını açın içindeki ayarları yapın. aksi taktirde resim modu çalışmayacaktır.

Smf_resim_dosyalarz.zip dosyasını açın içinde bulunan

Rsm.php, LoadRsm.php dosyalarını Sources klasoru içerisine atın.

Rsm.template.php dosyasını default teması içerisine atın.

Rsm.turkish.php dosyasını languages klasoru içerisine atın.

resim_mod_sql.rar dosyasını açıp içindeki sql dosyasını phpmyadminden içe aktarın.

Not: Bu mod şu anda beta aşamasındadır hertürlü sorunla karşılaşabilirsiniz yaşadığınız sorunlar olursa bu konu altında paylaşın. yaşanan herhangi bir sorundan dolayı ben mesul değilim ona göre tedbirinizi alın.

Bu modu kurmadan önce ise lütfen yedek almayı unutmayın kesinlikle alın :D

Ad Managment modunu kullananlar bu modu kullanmasınlar beyaz ekran hatası alabilirsiniz eğer kurupta hata alırsanız manuel olarak kaldırın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Resimlerin başka siteler tarafından kullanılmasını engelleyebileceğiz mi?
Yani sadece kendi sitemizde kullanma imaknımız var mı?
Adamlar resimlerin linkini çekip banwith i şişirmesinler.
Resimleri herkes mi yüklüyor yaoksa istediğimz kişiye istediğimiz yetkiyi verebiliyor muyuz.
Resmleri mesaj içinde istediğimiz yere konumlandırabiliyormuyuz?
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

İstenirse sitenizde bir ayar yapıp dışardan resımlerınızı kullanmamasını engelleyebılırsınız

şu an ekledıgım kodlarda sadece adminlerde gözüküyor istenirse uyelerede gösterebilirsiniz.

o an yüklediğiniz resimlerin hazır şekilde kodu alıp istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

sinanus

teşekkürler.

konu eski olmasına rağmen Sosyal Öğretmeni arkadaşımızın sorusunu yanıtlayalım. Hotlin kullanabilirsiniz. resimler sadece sizin sitenizde gözükür.

htaccess adlı dosyanın en altına aşağıdaki kodları eklemeniz yeterli olacaktır;

# Hotlink Protection START #
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?sitenizinadi.uzanti [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?google.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?google.com.tr [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ - [NC,F,L]
# Hotlink Protection END #

sitenizin adını yazıyorsunuz ve sitenize ait ââ,¬Å".com, .net, .orgââ,¬Â veya hangi uzantıyı kullanıyor iseniz, o uzantıyı yazıyorsunuz. Böylelikle kendi sitenizde ve Googleââ,¬Ëœda sitenize ait görsellerinizin görüntülenmesine izin vermiş oluyorsunuz.

kaptan

merhaba öncelikle bu mod çok iyi bu modu bizlere sunduğunuz için teşekkür ederim fakat bir sorunum var herşeyi yapmama rahmen  resim yükleniyor yazıyor ve devam ediyor öyle resimi çekmiyor

tarantula901

Ftp izinlerini ayarladınız mı?

Ücretli Smf Destek İçin

kaptan

evet upload klasörü izni 777 yaptım

tarantula901

Alıntı yapılan: kaptan - 12 Mar 2018, 16:09evet upload klasörü izni 777 yaptım

Hala sorun yaşanıyor mu izinleri ayarlamanıza rağmen. tam olarak yaşadığınız sorunu resimli olarak atarmısınız.

Ücretli Smf Destek İçin

kaptan

tarantula901

Ekteki dosyalar ftp atılıp atılmadığı eksik olup olmadığını kontrol edin.

konudakileri sırasıyla uyguladınız mı? ekteki dosyalardan sql dosyasını kullandınız mı

Ücretli Smf Destek İçin

kaptan

Alıntı yapılan: tarantula901 - 12 Mar 2018, 17:34Ekteki dosyalar ftp atılıp atılmadığı eksik olup olmadığını kontrol edin.

konudakileri sırasıyla uyguladınız mı? ekteki dosyalardan sql dosyasını kullandınız mı

evet hepsini yaptım kontrol de ettim ama olmuyor sorun ne olabilirki

tarantula901

Ben şuanda test ettim sorunsuz çalıştı. bıraz ayar gerektiriyor biryerlerde eksik birşey yapmış olabilirsiniz.

ftpde bulunan resim klasorundeki ayar.php ile ilgili ayarları yaptınız mı?

Ücretli Smf Destek İçin

kaptan

Alıntı yapılan: tarantula901 - 12 Mar 2018, 17:48Ben şuanda test ettim sorunsuz çalıştı. bıraz ayar gerektiriyor biryerlerde eksik birşey yapmış olabilirsiniz.

ftpde bulunan resim klasorundeki ayar.php ile ilgili ayarları yaptınız mı?
[/quote

evet yaptım tekrar kontrol ettim hatta yanlış yaptığımda mysgl hatası vermişti

tarantula901

sitenizde bir uyeliği pmden atarmısınız kontrol edeyim dosyaları. olmazsa ftpden kontrol etmem gerekecek.

Ücretli Smf Destek İçin

kaptan

Alıntı yapılan: tarantula901 - 12 Mar 2018, 18:03sitenizde bir uyeliği pmden atarmısınız kontrol edeyim dosyaları. olmazsa ftpden kontrol etmem gerekecek.

attım usta