Site Beyaz Sayfa Hatası

Başlatan mkucuksari, 01 Ağu 2017, 16:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tarantula901

Ftp klasor izinleri ile alakalı gözüküyor ve admın paneldeki bakımlardan
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 04 Ağu 2017, 16:00Ftp klasor izinleri ile alakalı gözüküyor ve admın paneldeki bakımlardan
İnşallah üstad. Sayende bu baş ağrısından da kurtulduk galiba.

Admin tarafında haftalık olarak period bakım yapıyordum.Sadece CACHE temizlemiyordum. Bundan sonra bunu da yapacağım.
Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com

tarantula901

Umarım artık sorun çözülmüştür.  Demekki admın panelden bakımlar yapılması gerekıyormu klasor izninin de katkııs olmuşmudur test etmeden bılemeyeceğm eğer sorun çıkmazsa klasor iznini eski haline getirerek test edin hata cıkarsa anlayınkı sorun ondan mış
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 04 Ağu 2017, 20:28Umarım artık sorun çözülmüştür.  Demekki admın panelden bakımlar yapılması gerekıyormu klasor izninin de katkııs olmuşmudur test etmeden bılemeyeceğm eğer sorun çıkmazsa klasor iznini eski haline getirerek test edin hata cıkarsa anlayınkı sorun ondan mış
Biraz böyle gitsin, onu da test edeyim en yakın zamanda

mkucuksari

Nerede ise 1 hafta sonra yine sorun ortaya çıktı. Hem de 15 dakika ara ile üst üste. Yani backup geri döndüm, 15 dak sonra forum yine beyaz sayfa verdi.

Üstelik Admin konsol bakımları hem dün gece hem de bugün sabah yeniden yapmama rağmen.

5 günlük zamanda tek değişen dün gece foruma kurduğum "GoogAd Mod v.1.4" modu. Başka da bir değişlik yapmadım :(

Bu arada hosting firmasına sorun ile ilgili çağrı açtırdım. Pek ümitli değilim ama bakalım onlardan nasıl bir geri dönüş olacak.

Muhtemelen bizle ilgili değil, forumla ilgili deyip işin içinden çıkmaya çalışacaklar. O zaman da @Tarantula hocam önerisi ile onları sıkıştırmaya çalışacağız gibi geliyor bana

mkucuksari

Bir de şunu fark ettim. Henüz dosya dosya kıyaslama fırsatım olmadı ama tuhaf bir şey var sanki.

Şimdi beyaz sayfa sorununu çözümlemek için 8 ay önce aldığım yedeği CPANEL üzerinden geri yüklüyorum. Admin üzerinden forum bakımlarını yapıp yeni bir yedek almak isteyince, aldığım yedeğin büyüklüğü 2.5 GB olmuş !!!

Bu nasıl iş anlamadım. Akşama her iki yedeği klasör klasör kıyaslayıp, farkın sebebini bulmaya çalışacağım.

Yedekler arasında zamana bağlı makul artışlar elbette oluyordu ama daha önce böyle saçma ve anormal bir artış ile karşılaşmamıştım.

mkucuksari

Şaşırtıcı bir şekilde hosting firmasında şöyle bir cevap geldi.

Merhabalar,

PHP sürümünüzü 5.6 olarak set ettik. Şuan için genel bir error log kaydı ve problem görünmüyor. Tekrar bir problem yaşanması durumunda herhangi bir işlem sağlamadan bilgi verirseniz eğer güvenlik kuralları ile ilgili bir takım inceleme ve işlem sağlanacaktır.

Saygılarımızla,

Bakalım bir daha olursa, bir şeye dönünmeden kendileri ile temasa geçelim ki inşallah PHP sürüm set edilmesi sorunu çözer ??

Siz ne dersiniz bu duruma arkadaşlar

tarantula901

5.6 almmadan once hangi surumdeydi

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Ağu 2017, 18:285.6 almmadan once hangi surumdeydi
Onu hatırlamıyorum ama bır sorayım ustad

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Ağu 2017, 18:285.6 almmadan once hangi surumdeydi
Gelen cevap :

Default olarak php7.0 sürümü aktif olarak gelmektedir.

tarantula901

Eger hata alirsaniz php surumunu 5.4 yapin oyle kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Ağu 2017, 22:48Eger hata alirsaniz php surumunu 5.4 yapin oyle kontrol edin.
Tamam üstad.

uyanangenclik

Bu sorunla ne zaman karşılaşsam benzer konular modifikasyonu (related topic)
aklıma geliyor. Bendeki hatalrın % 99'u oydu. Kaldırdımı sorun kalmıyordu.
Artık bir şeyle çakışıyor ama bir türlü çözemedim bende.
Benimde acizane tavsiyem yüküyse sizdede kaldırın bir bakın bakalım?  ;)
Bir Damlasıyım Okyanusun... Ama Okyanusum. Uyanan Gençlik

tarantula901

Bende kullanoyorum o modu herhangi bir sorun yok

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Bugün yine hata verdi. Hemen hosting firmasına mesaj attım. Gerçi bu sefer hata önce "HTTP ERROR 500" şeklinde idi sonradan "Beyaz Sayfa" hatasına döndü.

Hosting firması şu şekilde dönüş yaptı.

Cache klasörünüzdeki dosyaları kaldırdığımızda siteniz erişim sağlandı.
Ayrıca ayar dosyanızdaki cache path yolu hatalı görünüyordu.Düzenleme sağladık.

Sonra elimdeki son backup dosyasına baktim.

Inanılıe gibi değil ama "/public_html" içindeki "settings. php" dosyasında CACHE path gerçekten yanlışmış !! :(

$cachedir = '/home/rck8007/public_html/cache'; # Path to the cache directory.
olması gerekirken

$cachedir = '/home/rck8007/httpdocs/cache'; # Path to the cache directory.
Notebook 2 yıllık yedekler var. Diğerlerini harici belleğe taşımıştım bakamadım şu an için.

2 yıldır bu yanlış ile devam ediyormuşum meğer..

Bakalım bundan sonra ne olacak.

Gelişmelerden haberdar edeceğim.

Selamlar