Şifrelerin Güvenli Olmayan Bir Şekilde Toplanması uyarısı hakkında

Başlatan tarantula901, 28 Şub 2017, 16:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tarantula901

Merhaba arkadaşlar bu konu yazmamdaki amaç bir zaman sonra bu uyarıyla karşılaşacak arkadaşlar için bir açıklayıcı konu olması için yazıyorum.

Google pagerank olayını bitirdikten sonra yeni güncellemeler çıkartıyor örnek  "penguen" güncellemesi gibi.

En son olarak herkesin sitesini mobil site uyumlu olması için uyarılar göndermişti bunun sebebi masaüstü ziyaretçi mobil ziyaretçiye göre daha düşük olduğundan dolayı siteye giren her ziyaretçi rahatsız olacak bir tasarımla karşılaşmak yerine mobile uyumlu olan siteye girerek rahat gezinmelerini sağlamak için böyle birşey yaptığını düşüyorum.

Mobil uyumlu site dedik ancak sadece mobil uyumlu değilde "AMP" uyumlu sayfalar bile getirdi bu "AMP" site nedir.? Sitenizi daha hızlı açılmasını sağlayan bir özellik neyse bu konuya hiç girmeyeyim.

Mobil uyumlu sayfalardan sonra ssl sertifikası kullanmamız için önerilerde bulundu tabi ancak fazla kullanan çıkmadı sadece eticaret sitesi için kullanılabilir ancak kişisel siteler için okadar önemli değil.

Ssl kullanmadığımızda herhangi bir sıkıntı olmaz iken şimdi chrome tarayıcı en son sürümü olan chrome 56'da artık ssl kullanmayan siteler için bu site güvenli değil uyarısı var bu uyarı sadece postların açık olduğu alanlarda çıkıyor kullanıcı adı ve şifre girişlerinde onun dışında herhangi bir uyarı yok sadece i işareti uyarısı var tıklayınca bu site güvenli değil uyarısı var.

"Bunun için tüm sayfalarda uyarı almak istemiyorsanız yapacağınız teş şey kullanıcı adı girişlerini her sayfadan kaldırmak" bunu admin panelde bulunan Özellikler ve Seçenekler / görünüm Her sayfada hızlı girişi göster kısmında tıkını eklemek olacaktır.

Güncelleme:

Üsteki yazımızda belirtmiştim ssl kullanmasanız olur gibisinden ssl artık arama sonuçları için bir kriter oldu, artık ssl kullanmanız bir nevi şart oldu diyebilirim. üste yazımda postlar yani inputlar açık olduğunda uyarı veriyordu bunu sadece 54 sürümünde veriyordu.

Artık Chrome tarayıcı kullananlar inputlar açık olmasada Sitenizde ssl kullanmıyorsanız uyarı verecektir, size tavsiyem ssl kullanmanız, cpanel deneme olarak ssl sertifikasını ücretsiz olarak veriyor kullanabilirsiniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

pascal37

selam bunu ssl i nasıl anlarım kullanıp kullanmadığımı? ben,mde site güvenli değil uyarısı veriyor.

tarantula901

Alıntı yapılan: pascal37 - 08 Mar 2021, 02:12selam bunu ssl i nasıl anlarım kullanıp kullanmadığımı? ben,mde site güvenli değil uyarısı veriyor.

ssl kontrol siteleri var oralardan bakabilir yada sitenin başına https ekleyip güvenli yazısı çıkıyorsa ssl kullanıyorsunuzdur

Ücretli Smf Destek İçin