Forum teması düzenleme

Başlatan must006, 02 Mar 2017, 20:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

must006

Merhaba arkadaşlar. Az uz anlıyorum css'den ve php'den. Sıfır el değmemiş bir forumum var ve bunu şu site tarzı düzenlemek istiyorum. bahsi ettiğim site inferno_20rc4 temasını editleyerek şimdiki görünümüne ulaşmış. Tema düzenleme konusunda bana yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

tarantula901

Bende diyorum bu tema niye bu kadar populer :D

O site ile ilgili örnek olarak konu içi için pospit yapılmış onu sitede arayarak bulabilirsiniz.

diğer konularda tam olarak ne yardım istiyorsanız yardımcı olmaya çalışırız.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

must006

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Mar 2017, 21:30Bende diyorum bu tema niye bu kadar populer :D

O site ile ilgili örnek olarak konu içi için pospit yapılmış onu sitede arayarak bulabilirsiniz.

diğer konularda tam olarak ne yardım istiyorsanız yardımcı olmaya çalışırız.

inferno_20rc4.zip temasını buldum onda sorun yok, nasıl editlerim onda sıkıntı var :D

tarantula901

Örnek olması açısından.

İndex.template.php

Sitenin ana şablonudur.Bütün sayfalarda gözükür.
Logonuz,menü,giriş yap bolumu giriş yaptıktan sonra online sürelerin falan yazdığı bolum yani kısacası menü dahil menünün üstünde olan her şeyi kapsar.Ve en altta copyright da bu dosya içerisinde bulunur.

BoardIndex.template.php

Menünün altından başlayıp copyrightın üstüne kadar olan kısımdır.
Bu dosya forumunuzun anasayfadır bir nevi.kategoriler bu sayfada yer alır.forum istatistikleri,son mesajlar,doğum günleri gibi şeyler bu dosyada yer alır.
İlk forumu açtığınızda arşınıza gelen ekrandır.

Display.template.php

Mesaj gösterim sayfasıdır.En çok kullanacağınız dosyalardan biridir.
Mesajlar ve profil burada gözükür.

MessageIndex.template.php

Bir kategori adına tıkladığınızda gelen,konu başlıklarının listelendiği sayfadır.

index.css

index.css dosyası sizin en önemli dosylarınızdan biridir.Forumunuzun stilini belirler.
Neresi ne renk olacak,hangi yazı kaç font olacak,hangi yazı tipi ile yazılacak vs bilgiler yer alır.

gibi gibi tüm dosyalar yazılabilir ancak bu belirttiğim dosyalar en önemli dosyalardır.

Ftp programıyla bu dosyaları açıp istediklerinizi yapabilirsiniz.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

must006

Peki.

tarzında konu ve mesaj görünümü elde etmek istiyorum. Kusura bakmayın acemiyim belki forumda vardır ama bulamadığım için soruyorum. Nasıl yapabilirim?

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

garfieald

must006

Eksiksiz uyguladım, sonuç:

sorun nerede acaba ???

tarantula901

Demekki tam olarak uygulamadınız dün başka arkadaş uygulamış sorunsuz yapmış sonucu gizli sekmeden bakmaya çalışın.

Ücretli Smf Destek İçin

garfieald

Biraz da kod yapısını bılmek lazm

must006

Alıntı yapılan: bangbang - 03 Mar 2017, 18:36Biraz da kod yapısını bılmek lazm
Sen yardımcı olabilecek bir arkadaşa benziyorsun?  8)

tarantula901

Kodları eksik eklediğiniz görülüyor. tekrardan kontrol edip ekleyin.

Ücretli Smf Destek İçin

garfieald

Localdenmi yapıyorsunuz site üzerinden mi?

dejavu96

Yardımcı olayım arkadaşa :)

Büyük ihtimal benim gibi sizde ücretsiz bir host üzerinden web sitenizi kurdunuz ve böyle devam ediyorsunuz.

Şimdi aşağıda belirtmiş olduğum kod ;

<div class="roundframe">
DisplayTemplate.php'nin editsiz yani Orjinal dosyasında 1 adet bulunuyor. Fakat siz dosyayı editlemeye başladığınız da yapıştırdığınız kodların arasında bu koddan yani ;

<div class="roundframe">
Bir tane daha bulunuyor. CTRL + F ile yukarıda belirtmiş olduğum kodu taratın. Tarattıktan sonra

<div class="roundframe">
                  <div class="cont_colum_post"><!--Inicio de columnas -->';

Böyle bir kısım görüceksiniz. Bu kısımda ki ;

<div class="roundframe">
kısımına ;

';
if (isset($message['member']['group_id']))  {
    switch ($message['member']['group_id'])       {
    case '1':
       $godbg = 'background-color: #800000;color: #fff;';//admin grubu için renk ayarları
        break;
    case '2':
       $godbg = 'background-color:blue;color:yellow;';//global mod için renk ayarları
        break;
 case '0':
       $godbg = 'background-color:orange;color:green;';//normal üyeler için renk ayarları
         break;
 default:
   $godbg = '';//grub listesinde olmayanlar renk ayarları
 break;
     }
 }
 else {$godbg= '';}
 echo '
 <div class="godroundframe" style="'.$godbg.'">

Bu kodu yapıştırın herhangi bir problem kalmıyacaktır.
Herhangi bir hata ile karşılaşmak istemiyorsanız, size tavsiyem temiz bir kurulum yapın. Ben şahsen öyle yaptım.

Ayrıca Karakter kısımına gelince...
Çok sağlam bir temel bilgiye ihtiyaç var. Bende tam olarak bilmiyorum fakat araştırma yapıyorum. Araştırarak istediklerinizi rahatlıkla elde edersiniz. Öyle birşey istiyorsanız. Inferno temasıyla hiç ilgilenmeyin ;

"http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1461.0" Bu konuda istediğin tema bulunuyor fakat baya editlemen gerekiyor. Sunucu ile Mysql arasında bir bağ oluşturup, oyundan veri çekmen gerekiyor ki Karakter kısmında oyuncu bilgileri çıksın.

Kolay gelsin ;) :)