SMF İnstaller (Kritik Hata:"Yükleme aygıtı PHP de MySQL desteği bulamamaktadır1)

Başlatan Sentry, 17 Mar 2018, 15:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sentry

Merhaba, önceden ücretsiz hostingler ile SMF kurmaktaydım fakat samp sunucumuz için şuan da ücretli hostinge geçtim. Eskiden yaptığım işlemlerin aynısını yaptım, FTP üzerinden kurulum dosyalarını yükledim fakat " /forum/install.php " bölümünde aşağıdaki resimde bulunan hata geliyor, veritabanı oluşturdum fakat sadece cPanel üzerinden oluşturdum, üzerinde hiç bir ayar yapmadım, acemiliğime mazur görün. Bir bilen varsa yardım edebilirse sevinirim.

tarantula901

uyarıda sorun ne olduğunu yazıyor. hostinginize yazın smf forumu kurmadığını bu konuda ne yapacağınızı söyleyin yardımcı olacaklardır.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sentry

Alıntı yapılan: tarantula901 - 17 Mar 2018, 20:25uyarıda sorun ne olduğunu yazıyor. hostinginize yazın smf forumu kurmadığını bu konuda ne yapacağınızı söyleyin yardımcı olacaklardır.

İlk kez böyle bir hata gördüğünü söylüyorlar, cPanel'de de otomatik kurulum yok, el ile kurdum ve eskiden olmayan şey burada oldu. Kullanıcı tarafından yapılabilecek bir şey yok mu?

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sentry

Alıntı yapılan: tarantula901 - 17 Mar 2018, 23:11smf 2.0.14 sürümü kullanarak smf kurmayı deneyin.

https://download.simplemachines.org/index.php?thanks;filename=smf_2-0-14_install.zip

Şuanda deneyip bilgilendireceğim, aynı zamanda hostingime destek talebi oluşturdum onu da bekliyorum.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sentry - 17 Mar 2018, 23:17Şuanda deneyip bilgilendireceğim, aynı zamanda hostingime destek talebi oluşturdum onu da bekliyorum.

siz deneyin bakalım yazarsınız takipteyim.

Ücretli Smf Destek İçin

Sentry

Alıntı yapılan: tarantula901 - 17 Mar 2018, 23:21siz deneyin bakalım yazarsınız takipteyim.

2.0.14 kurdum ve sürüm güncel değil, 2.0.15'e güncelle hatası ve önceki hata devam ediyor :(

tarantula901

Hostinginiz asp bir hosting mi yoksa php bir hosting mi?

Kullanmış olduğunuz hostingin php sürümü kaç öğrenirmisiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sentry

Alıntı yapılan: tarantula901 - 18 Mar 2018, 02:17Hostinginiz asp bir hosting mi yoksa php bir hosting mi?

Kullanmış olduğunuz hostingin php sürümü kaç öğrenirmisiniz.

Müşteri hizmetleri ile konuştuğumda PHP olarak belirtildi, PHP sürümü 5.6.30

tarantula901

Cpanelde php sürümünü php 5.3 yaparmısın sonra siteyi kur.

Bu arada forum kurarken neler yaptınız sırayla anlatırmısın.

Ücretli Smf Destek İçin

Sentry

Konu hosting tarafından düzeltildi, fakat şuanda Smileys'ler gözükmüyor :( Doğru konumu yazdığım halde olmuyor.

Sentry

Alıntı yapılan: Sentry - 19 Mar 2018, 00:53Konu hosting tarafından düzeltildi, fakat şuanda Smileys'ler gözükmüyor :( Doğru konumu yazdığım halde olmuyor.

Smileys sorunu düzeltilmiştir.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

Sentry

Alıntı yapılan: tarantula901 - 19 Mar 2018, 04:05iyi forumlar  yuhphii

Sağolun, modifikasyon ile ilgili bir sorunum çıktı, sizin bölümünüze giriyorsa ona da bi el atabilir misiniz?

tarantula901

Sorunuz bu konu hakkında ise bu konuya yazın yardımcı olalım.

Ücretli Smf Destek İçin