1.1.21 den 2.0.14 e upgrade Hata Aliyorum

Başlatan kaptan6, 04 Tem 2017, 13:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaptan6

Merhaba uzun süredir kurulu olan smf sistemimi 2.0.14 e yükseltmek istedigimde isler yarida kaliyor ve ekteki görseldeki hatayi aliyorum. Çözümünü bilen arkadaslar yardimci olabilir mi.

tarantula901

sitenizi 2.0.13 yükseltmeye çalışın aynı şekilde hata alıyormusunuz buraya yazın.

hostingin php sürümü kaç öğrenin smf 2 0 14 sürümünde php 5.4 sürümünde düzgün şekilde çalışmaktadır.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

kaptan6

Alıntı yapılan: tarantula901 - 04 Tem 2017, 18:11sitenizi 2.0.13 yükseltmeye çalışın aynı şekilde hata alıyormusunuz buraya yazın.

hostingin php sürümü kaç öğrenin smf 2 0 14 sürümünde php 5.4 sürümünde düzgün şekilde çalışmaktadır.

php sürümü 5.5 di 5.4 olarak güncelleyip tekrardan yapacagim simdi.

kaptan6

hatanin sql de oldugunu söylüyorlar sql de sorgu calistirdiğimda.

Hata
Sabit çözümleme:

Çözümleme sırasında 5 hata bulundu.

Varlığın adı beklenmekte. (near "alter" at position 13)
Açık bir köşeli parantez beklenmekte. (near "alter" at position 13)
En az bir sütun tanımı beklenmekte. (near " " at position 12)
Beklenmedik ifade başlangıcı. (near "first_day" at position 20)
Tanınmayan ifade türü. (near "DATE" at position 30)
SQL sorgusu:

CREATE TABLE alter (first_day DATE, last_day DATE)

MySQL çıktısı: Belgeler

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'alter (first_day DATE, last_day DATE)' at line 1

bu sekilde hata aliyorum

tarantula901

1 serisinden eskisi kadar guncelleme olmasigi icin tam olarak ne tur sorunlar var ve cozumlerini bilmiyorum test etmeden biraey demem zor
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin