SMF Bedava Ücretsiz Reklam Vermek- Banner Değişim Ağı - SMF Reklam Modülü Paketi

Başlatan cangenc, 17 Şub 2017, 11:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cangenc

reklamveral.com sistemine üye olan web sitesi sahipleri birbirlerinin reklamlarını yapmaktadırlar. Yani siz diğer üyelerin reklamını yapacaksınız. Diğer üyeler sizin reklamınızı yapacak. Bu sayede tüm üyeler çıkar elde edecek. sitenizin google sırası yükselir ve hiti artar.

sisteme üye olduğunuz anda 10.000  reklam gösterim hakkını elde edeceksiniz. Yeterli üyeye ulaşıncaya kadar 10.000 reklam gösterim hakkını her üyeye vereceğiz.
reklam gösterim hakkınız sizin web sitenizden gösterilen reklam gösterimi adedince artacak. Reklam gösterim hakkınız sizin reklamınız diğer üyelerin web sitelerinde gösterilme adedincede azalacak. Gösterimler anlık olarak sayılmaktadır. Anlık olarak kullanıcı hesabınızda gözlemleyebilirsiniz.

sistem tamamen ücretsizdir. Birkaç saniyede üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Üyeliğinizin onaylanması için reklam kodunuzu önceden siteniz ana sayfasına yerleştirmelisiniz. Ana sayfanızda en az bir adet reklam kodunu her zaman bulundurmak zorundasınız.

üyelik ve diğer kurallar için www.reklamveral.com

REKLAMLAR SMF FORUM SİTELERİNE NASIL YERLEŞTİRİLİR.

öncelikle smf forum sitenize reklam modülünü kurmalısınız.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2557

adresinden Simple Ads  modülünü bilgisayarınıza yükleyiniz.

daha sonra

yönetim>> paket yöneticisi >> paket indir >> gözat

seçeneklerini takip ederek bilgisayarınızdan simple ads yi seçin ve yüklemenin ardından paket kurulumunu  tıklayarak paketi kurun.

paket kurulumundan sonra yönetim>>SimlAads>>Advertisement>>Ad Ad seçeneklerini sırasıyla seçiniz.   

"name" kısmına www.reklamveral.com yazınız

"body Template" kısmına "roundFrame + no_title" seçeneğini seçiniz

{Content} kısmını silerek reklam kodunuzu yapıştırınız.

örnek:
..........................................

<span class="upperframe"><span></span></span>
<div class="roundframe">

<center><iframe  src="http://www.reklamveral.com/reklamgoster.php?id=1" width=100% height=80 frameborder=0 scrolling=no> </iframe></center>

</div>
<span class="lowerframe"><span></span></span>

.......................................

"Positions:" kısımları sizin isteğinize kalmış kısımlardır.
unutmayınızki ne kadar çok reklam gösterirseniz o kadar reklam gösterim hakkı elde edersiniz. ancak ilk üyelikte size 10000 gösterim hakkı verilmektedir. Bir sayfaya birden fazla reklam koyabilirsiniz. Bu sayede örneğin bir sayfada iki adet reklam varsa bir sayfa gösteriminden 2 reklam gösterim hakkı kazanırsınız. Özellikle hiti düşük ve yeni web sitelerini birden fazla reklam yerleştirilmesini şiddetle tavsiye ederim.

"Membergroups" kısmının tamamı "A" olarak seçilmelidir.

"Actions:" ve "Boards" kısımlarını boş bırakabilirsiniz. ancak boş bırakırsanız

"Custom Display:" kısmına  ALL  yazınız.

veya "Actions:" ve "Boards" kısımlarının tamamını işaretleyiniz.

reklam yerleri aşağıdaki gibidir.

Overall Header  web site iskeletinin dışına en üste

Overall Footer    web site iskeletinin dışına en alta

Below Menu   web site iskeleti içerisinde (uyumlu) ana sayfa menüsü ile ilk kategori arasına

Above Info Center web sitesi iskeleti içinde (uyumlu) son kategori ile istatistikler arasına

Above Footer web sitesi iskeleti içinde (uyumlu) istatistikler altına yani site sonuna
Left Side sola dikey reklam  -reklamveral reklamları yatay olduğundan bu kısım kullanılamaz-

Right Side sağa dikey reklam -reklamveral reklamları yatay olduğundan bu kısım kullanılamaz

After First Post  web sitesi iskeleti içinde (uyumlu) ilk mesaj ile ikinci mesaj arasına

Inside First Post web sitesi iskeleti içinde ilk mesaj içine

After Last Post web sitesi iskeleti içinde son mesaj sonrasına

reklam üzerinde değişiklik yapmak için

yönetim>>SimlAads>>Advertisement kısımlarını sırasıyla takip ediniz. daha sonra karşınıza çıkan listeden sağ taraftan anahtar sembolüne (edit) kısmına tıklayınız.

web sitenizin iskelet yapısına uyumlu olması için reklamları iskelet içine yerleştirmeniz tavsiye olunur. iskelet dışına koyulan reklamlar sitenin estetiğini bozar. Bu uyarımız tüm reklamlar içinde yani google reklamları dahi iskelet dışına koyulursa site ile alakasız duracağından site görselliğini bozar.  Öncelikli olan web sitenizin içeriğidir. Bu nedenle reklamveral reklamını site iskeleti dışında en üste  koymayınız. Site tavsiyemiz az yada çok reklam koymak değildir. Makul düzeyde reklam yerleştirmeleridir. Web sitenizdeki reklam yerlerini ve sayısını ortalama seviyede tutunuz. Ancak web sitesi yeni olan ve hiti çok düşük olan kullanıcılar heryere reklam koyabilir.

bizim tavsiye ettiğimiz reklam alanları ve sayısı aşağıdaki gibidir.

Above Info Center istatistik üstü
Above Footer istatistik altı
after firs post şeklindedir.  ilk mesajdan sonra .

bu sayede ekranda 3 reklamdan fazla sı 2 reklamdan azı gözükmez. Reklamlar doğrudan göze çarpan yerlerde olmaz. bu sayede ilk önce site içeriğiniz göze çarpar.

not1: reklam bannerları ekran boyutuna göre otomatik olarak büyür yada küçülür . mobil sayfalarda site yapısını bozmaz. asla site iskeleti dışına taşmaz. ancak reklam büyüme ve küçülme zamanlarında reklam resim kalitesinde azda olsa bozulmalar olabilir. Bu durum çok ekran boyutunda denenmiştir. Görüntü kalitesi bozulmalarının makul seviyede olduğu tespit edilmiştir.

not2: reklamveral.com sitesi sürekli alt yapı çalışması yapmaktadır. ÜCretsizdir ve ücretsiz kalacaktır. Vip üyelik gibi ücretsiz kullanıcıları sömüren bir sistem yoktur ve asla olmayacaktır.

not3: lütfen hileye başvurmayınız. reklamveral.com kodlarıyla oynamayınız. hile yaparak ücretsiz reklam  yapma fırsatını banlanarak sonlandırmayınız.

tavsiye:

1-Web sitenizin hiti düşükse para kazanmaya çalışmayınız. öncelikli hedefiniz hitinizi yükseltmek olsun.

2- hitiniz yüksek olsa bile en azından bir tane reklamveral.com reklamı yerleştirmesi yapınız. yeni kullanıcı kazanmak size her zaman kazanç sağlayacaktır.

3- reklamveral.com için şahsınıza hazırladığınız banner ı özenerek üzerinde düşünerek hazırlayınız. kalitesiz banner ziyeretçilerin dikkatini çekmez. siteniz içinde kötü bir öngörü kazandırır.

Toplam reklam gösterimlerinin %25 ini reklamveral.com servisi kullanma hakkına sahiptir. Yani sizin sitenizde gösterilen her 100 reklam karşılığı reklamveral.com 25 tane kendi belirlediği (genel ahlaka uygun) reklam yayınlar. bu sayede hosting masraflarını karşılamaya çalışacağız.

en dip not: eskiden smf ile çok ilgilendim . php ile ilk smf zamanı ilgilendim. smf cilere katkı sağlamak dileğiyle . reklamveral.com açılış tarihi 16/02/2017 dir . ilk üyelerin reklam gösterim kredisini çok yüksek tutmaya çalışacağız. siteyi incelemeye üşenmeyiniz.

SAYGILAR

cangenc

Her ne kadar yukarıda reklam modülü kurun diye yazsam da hali hazırda sisteminde herhangi bir reklam modülü bulunanların ayrıca yukarıda bahsi geçen modülü kurmasına gerek yoktur. manuel olarak reklam koymasını biliyorsanız hiç modüle ihtiyaçta bulunmamaktadır.

bedava reklam sitesinden verilen reklam kodu zaten herkesin bildiği klasik HTML iframe kodundan ibarettir.

saygılar

tarantula901

Bu sistemin googlede sıralamasında ne tür bir katkı sağlayacak bu konuyu tam olarak açıklarmısınız.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

cangenc

yeterli üyeye ulaşılınca siteye backlink leri koyulacak.
üyenin sitesinin tanınırlığı artacak. yeni ziyaretçilere kavuşunca hiti artacak. yüksek hiti olunca zamanla google sıralaması düşecek. siteye ne kadar çok ziyaretçi gelirse alexsa sıralaması düşecek.

tabi önemli olan üyenin site içeriği . ziyaretçi bir defa banner değişimden üyenin sitesine geldi diyelim. içeriği beğenmezse bir daha gelmez. içi boş olan bir siteye katkı sağlanamaz tabii ki.

tarantula901

Backlink anlamayın bu soruları nıye soruyorum diyorsanız bu konuyu okuyanın kafasında soru işaretleri olmasın diye benim aklımda bu türde bir proje vardı ancak uğraşmadım eskiden bu tarz siteler yok oldu gitti diye.

Backlink siteye etkisi var onda sorun yok. yeni ziyaretçilere sitelerdeki reklamlara tıklamalardan gelecek işini halleden o siteye bir daha gelmez :D

"tabi önemli olan üyenin site içeriği . ziyaretçi bir defa banner değişimden üyenin sitesine geldi diyelim. içeriği beğenmezse bir daha gelmez. içi boş olan bir siteye katkı sağlanamaz tabii ki."

üsteki yazınızda belirttiniz içeriği olmayan siteye google bıle sıralamaya sokmaz içerik sağlamsa bu tur işlere bile gerek kalmaz.

siteniz yeni gibi sizde bu işi bir yıl sonra bırakmayacağınıza nasıl bizi ikna edebilirsiniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

cangenc

site yeni 1 hafta olmadı. php  ile yaptım. boş zamanım çok. tabi site tutmazsa  sitenin varlığınında bi anlamı kalmaz.  site kapanırsa bile üye sitesinden kodu siler olur biter. yani, üyeye bir zararı dokunmaz.

sitenin bana dokunur bir masrafı yok. yani site henüz çok yeni olduğu için yüksek kapasiteli bir sistem almadım. sistem gücü yetmediği an yükseltilebilir.

sitenin tutup tutmayacağı kısa zaman içinde belli olur.

ancak çoğu kişi sitesini hazır sicriplerle yapmakta. hani bunda bi sıkıntı yok aslında. ama hiç kodlama bilmiyorlar.  kodu nereye koyacaklarını bilmediklerinden siteye üye olmak siteyen de olmuyor sanki. başka forum sitelerinden bunu gözlemledim.

sitenin ne kadar tutacağı  1 aya belli olur. ben işi php öğrenmek için yapıyorum. php öğrenince ne olacak derseniz. sadece öğrenmiş olacağım. boş zamanı çok olan birisi olduğum için benden yana sıkıntı yok.

Aslında siteyi bir yıldır zaman zaman yazdım. site beklerken google de üst sıralara çıkmış. siteyi yaparken üye olan oldu. bende siteyi üye olmaya hazır hale getidim. birkaç forum sayfasına da ilan ettim.

benzeri banner değişim ağları var ama çoğu terk edilmiş gibi. ilgilenen yok sanki. ayrıca 3 -5 site reklamını sürekli göstermekteler. yani iyi niyetlerle yapılmamış sanki. üyeyi sömürmek istiyor gibi.

tabi benim siteme yeterli hit gelirsede toplam gösterimin %25 i benim istediğim reklamlar gösterilecek. oradan bir gelir getirebilirsem. sitenin alt yapısını güçlendiririm. masraflar çıkar belki. olacağını sanmam ama daha fazla bir gelir gelirse sitenin ücretli reklamı yapılır .

duruma göre çok şey yapılabilir. ama site yazmak hakikaten zor iş. şu basit banner değişim ağı için bile bir sürü güvenlik açığı çıkıyor. hepsini kapatmak için yazılan kodlar. server hataları . vs.

yani özetle her ne kadar hobi olsada bu kadar emek verdiğim bir siteyi hemen bırakmam . ancak kimsede üye olmazsa başka bir fikre yönelirim.

aklımda gösterime ödeme yapan bir reklam yayınlama sitesi yapmak var . tutmazsa ona yönelirim. tutarsada banner değişim ağı ile tümleşik bir istem kurabilirim. tabi kodlama öğrenebilir kapasitem yeterse.

yazı uzun oldu galiba. neyse kolay gele

tarantula901

sizde belirtmişsiniz bu sistemlerin tutmadığını çünkü 6 7 yıl önce buna benzer siteler çok site vardı ancak malesef istenilen ilgiyi alamayınca bir zaman sonra kapandı.

Bu sistemi siz yazmışsanız çok iyi bu konuda destekliyorum sizi iş tutmasada farklı projeler üzerine yürümeye devam edin.

Sizin sisteminiz yeni açılan siteler için çok faydası olur tabi ilgiyi artırılması lazım kullanmaları için.

Ücretli Smf Destek İçin