Favicon koyma

Başlatan DARHALL, 12 Nis 2016, 18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DARHALL

Siteye favicon nasıl koyabilirim hangi dizine atmam gerek? Birde boyutları ne olmalı favico nun?

tarantula901

birresim.png diye bir resmi favicon.ico şeklinde kaydedin paintte yada farklı programla sonrasında ftp atın.

Eğerki resim hala gözükmüyorsa kullanmış olduğunuz temada favicon kodu eklenmemiş siz bi deneyin bakalım duruma göre koduda ekleriz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

FTP den hangi dizine atiyim peki? Temanın olduğu yere mi ana dizine mi?

tarantula901

Anadizine Setting.php dosyasının olduğu yere atın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Eyw hocam sorun çözülmüştür saolun :)

tarantula901

Sitenize baktım herhangi birşey yok :D yoksa cevabı anlayamadınız mı

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Favicon oluşturuyorum şuan daha oluşturup atamadım boyut ne olmalı acaba büyüklüğü ne kadar olmalı yani kaça kaç? 10x10 yeterli mi pixel olarak?

tarantula901

Benim siteden bir örnek favicon boyutuna bakarsın bu linkten http://www.buyuknet.com/favicon.ico

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

hocam attım ama tarayıcıda görünmüyor sebebi nedir acaba? Görünüyormuş sıkıntı chromede mozillada görünüyor :D

tarantula901

Demekki temanızda favicon ico kodları mevcut değil

şu kodu index.template.php dosyasının içinde bulunan metaların altına ekle

<meta olanların altına

<link rel="shortcut icon" href="http://www.megavadi.com/favicon.ico" />

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

hala değişmedi yanlış yere mi koyuyorum acaba?

echo '
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=', $context['character_set'], '" />
<meta name="description" content="', $context['page_title_html_safe'], '" />', !empty($context['meta_keywords']) ? '
<meta name="keywords" content="' . $context['meta_keywords'] . '" />' : '', '
    <link rel="shortcut icon" href="http://www.megavadi.com/favicon.ico" />
<title>', $context['page_title_html_safe'], '</title>';

// Please don't index these Mr Robot.
if (!empty($context['robot_no_index']))
echo '
<meta name="robots" content="noindex" />';

2 tane metalı var ben üstteki titleli olana koydum doğru mu?

tarantula901

olmuş tamam :D gizli sekmede bakman gerekiyor :D

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Gizli sekmede açtım hala çıkmıyor bende :D sıkıntı benim şeyde olabilir sen baktın olduysa tamamdır :D kod doğru yerdeymiş sıkıntı yok :)

tarantula901

Ben baktım sorun yok tarayıcıda cıkacak bır resim zaten gızlı sekmede acınca gozukecektır bende gozuktu :D sorun yok

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Tamamdır o zaman sende gözüktüyse :) ben pc yi kapatmıyorum sorun ondadır belki sürekli hazırda bekletiyorum :D