Kategoride Mesaj Limiti Hk.

Başlatan haykirish, 24 Nis 2018, 16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haykirish

Merhaba web sitemde alım ve satım işi için kategori açtım fakat her önüne gelen konu açsın istemiyorum. O yüzden 100 mesaj hakkı olan konu açsın istiyorum. Admin CP'de üyeler, izinler vs. her yeri denedim yapamadım. Yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkürler.

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

haykirish

Alıntı yapılan: tarantula901 - 24 Nis 2018, 18:08Şu konudaki modu kullanabilirsiniz. http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=2279.new#new

Hocam çok teşekkür ediyorum.

Fakat açıklamada Bu mod, kullanıcı başına bir gönderi sınırı belirlemenize izin verir, limit günlük olarak ayarlanır. Kullanıcı kendi sınırına yaklaşıyorsa, onları bilgilendiren bir mesaj çıkacaktır, bu mesajı önceden tanımlanmış yada  varsayılan olarak ayarlanır.: {username} {limit} diyor. Benim istediğim  Kayıt olan bi tek üyelerimiz bölümüne konu açma yetkisi olsun diğer yerlere yazamasın. Alım satım için konu açıcak mesela en az post  sayısı 100 olsun.

Bu arada sizden rica kayıt formunda 2.1 RC ye kadar var en son sürüm 2.1.5 onuda güncellermisiniz. Teşekkürler.

tarantula901

sorunuzu tam olarak anlayamadım
Alıntı yapılan: haykirish - 24 Nis 2018, 18:18Aaa aramayı ingilizce yapmadım  :( çok teşekkür ediyorum. Bu arada sizden rica kayıt formunda 2.1 RC ye kadar var en son sürüm 2.1.5 onuda güncellermisiniz. Teşekkürler.

sorunuzu tam olarak anlayamadım
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

haykirish

Alıntı yapılan: tarantula901 - 24 Nis 2018, 19:30sorunuzu tam olarak anlayamadım

Editledim hocam postumu

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

haykirish

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Nis 2018, 17:06Şu modu inceleyin bakalım http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=2280.new#new

Hocam yardımınız için çok teşekkür ederim. Size minnettarım fakat aradın mod bunlar ile alakalı değiş bunlar post limiti yapıyor benim istediğim kategori'de post limiti idi. Bilerek böyle yazdım yanlış anlamayın. Mesajım dursun bile ya da yapan biri görür ise cevap yazsın diye

Saygılarımla.

tarantula901

Yani bir üye diğer kategorilere yorum konu açarak 100 limiti doldurmadan söylediğin kategoriye konu yada yorum yapamayacak öyle mi böyle birşey mi istiyorsunuz

Ücretli Smf Destek İçin

haykirish

Şöyle anlatayım üstad. Ben a sitesine üye oldum. 1. numaralı kategori numaralı üyeler bölümüne konu açmadan hiç bir yere yazı yazamam ya da cevap yazamam çünkü 2 den 50ya kadar numaralı kategoride yazılabilir post limiti 2 mesela üye üye gurubu ya da kullanıcı limiti değil hocam. Teşekkürler.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

haykirish

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Nis 2018, 19:04şu mod işinizi görebilir belki bir inceleyin https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=4134

Aksi şeytan 2.1.14 ile uyumsuz çıktı. Paket kurulumda hata verdi manuel yükledim onda da hiç bir şey çıkmadı.

tarantula901

Alıntı yapılan: haykirish - 26 Nis 2018, 08:11Aksi şeytan 2.1.14 ile uyumsuz çıktı. Paket kurulumda hata verdi manuel yükledim onda da hiç bir şey çıkmadı.

Modu yükledikten sonra hata veren kısımları manuel olarak eklemeniz gerekiyor. sonrasında ayarları olması lazım kullanmadığım bir mod olduğu için ayarlarını vs bilmiyorum malesef.

Ücretli Smf Destek İçin

haykirish

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Nis 2018, 14:12Modu yükledikten sonra hata veren kısımları manuel olarak eklemeniz gerekiyor. sonrasında ayarları olması lazım kullanmadığım bir mod olduğu için ayarlarını vs bilmiyorum malesef.

Dediğiniz gibi yaptım ve türkçeye çevirdim. Size sonsuz teşekkür ederim. Velhasıl bunun amacı şuymuş atıyorum;  SMF 2.1 Karşılaştığınız Sorunlar ve Çözümleri kategorisinde belirttiğiniz kadar gün belirttiğiniz kadar konu açabilirsiniz. Fakat hayal ettiğim sistem ile uyuşmuyor benim düşündüğüm. Yeni üye olan "Kendini tanıt" kategorisinden başka bi yere ne yanıt verebilsin ne konu açabilsin. Sadece ziyaretci gibi dolaşsın fakat bi tek "Kendini tanıt" bölümüne konu açabilsin.

Tekrar Teşekkür ederim.

tarantula901

Admin panelden izinler kısmından uyelerın tum izinlerini değiştirin hiç bir yetkisi olmasın ardından.

Örnek bölüm olarak forum'umuza üye olmak isteyen kişiler için davetiye istek alanı yapalım.Ben davetiye istek alanı olarak bir bölüm oluşturdum,bu bölüme ziyaretçiler nasıl girip istekte bulunabilecekler? Başlıyorum ilk önce yönetim panelinden,üyelerââ€"ºizinlerââ€"ºprofilleri düzenle sekmesine tıklıyoruz.Alt taraf'daki yeni profil oluştur bölümüne gelip örnek davetiye istek adı altında profil oluşturuyoruz.Daha sonra listeye eklenen profilimize tıklıyoruz,hangi gruba izin vermek istiyorsak o grubun sağ tarafında bulunan Düzenle sekmesine tıklıyoruz.Konular bölümünde Onay gerektirmeden yeni konular gönderebilir bölümünü işaretleyip Değişiklikleri Kaydet diyerek çıkıyoruz. Yapmamız gereken son bir işlem kaldı,Yönetim panelinden Forumââ€"ºKategorilerââ€"ºBölümleri Düzenle bölümüne gelip oluşturduğumuz bölüm'ün sağ tarafındaki değiştir sekmesine tıklıyoruz.alt tarafta bulunan İzin Profili kutucuğundan oluşturmuş olduğumuz profili seçimi yapıp Değiştir diyerek kaydediyoruz.Yapmamız gereken işlemler bu kadar sırayla uygularsanız istediğiniz bölüme üye gruplarına izin vermiş olursunuz.Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere arkadaşlar kendinize iyi bakın.

Ücretli Smf Destek İçin

haykirish

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Nis 2018, 14:57Admin panelden izinler kısmından uyelerın tum izinlerini değiştirin hiç bir yetkisi olmasın ardından.

Örnek bölüm olarak forum'umuza üye olmak isteyen kişiler için davetiye istek alanı yapalım.Ben davetiye istek alanı olarak bir bölüm oluşturdum,bu bölüme ziyaretçiler nasıl girip istekte bulunabilecekler? Başlıyorum ilk önce yönetim panelinden,üyelerââ€"ºizinlerââ€"ºprofilleri düzenle sekmesine tıklıyoruz.Alt taraf'daki yeni profil oluştur bölümüne gelip örnek davetiye istek adı altında profil oluşturuyoruz.Daha sonra listeye eklenen profilimize tıklıyoruz,hangi gruba izin vermek istiyorsak o grubun sağ tarafında bulunan Düzenle sekmesine tıklıyoruz.Konular bölümünde Onay gerektirmeden yeni konular gönderebilir bölümünü işaretleyip Değişiklikleri Kaydet diyerek çıkıyoruz. Yapmamız gereken son bir işlem kaldı,Yönetim panelinden Forumââ€"ºKategorilerââ€"ºBölümleri Düzenle bölümüne gelip oluşturduğumuz bölüm'ün sağ tarafındaki değiştir sekmesine tıklıyoruz.alt tarafta bulunan İzin Profili kutucuğundan oluşturmuş olduğumuz profili seçimi yapıp Değiştir diyerek kaydediyoruz.Yapmamız gereken işlemler bu kadar sırayla uygularsanız istediğiniz bölüme üye gruplarına izin vermiş olursunuz.Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere arkadaşlar kendinize iyi bakın.

Üstadım seni çok yordum ve bunalttım. Öncelikle hakkını helal et  :-[ https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=494061.0 bu modu buldum tam aradığım fakat 0 değerinin hükmü olmuyor. Bunu 0 değerini faaliyete nasıl geçiririm. Yada phpmyadminden de olabilirse ordan da yapabilirim.
Teşekkürler..