Profil Seçenekleri

Başlatan BrainDamaged, 10 Eyl 2018, 00:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BrainDamaged

Merhabalar hocam, kullanıcıların display.template.php kısmında tasarım değişikliği yapabilmeleri adına profile.template.php kısmına seçenek kısmını oluşturdum ancak kodlar ekran yansımamkta

Profil seçenek kodum
  if (!empty($context['profile_fields']))
echo '
</dl><dl><b>Postbit Stili:</b>
                              <dd><select name="default_options[veo-display-background]">                           
<option', @$context['member']['options']['veo-display-background'] == '1' ? ' selected="selected"' : '', '>Yatay Postbit</option>
<option', @$context['member']['options']['veo-display-background'] == '2' ? ' selected="selected"' : '', '>Dikey Postbit</option>

</select></dd>
  ', !empty($context['member']['options']['veo-display-background']) ? '' . $context['member']['options']['veo-display-background'] . '' : '', '</dl>';

Display.template.php kodlarım;

<?php
/**
 * Simple Machines Forum (SMF)
 *
 * @package SMF
 * @author Simple Machines
 * @copyright 2011 Simple Machines
 * @license http://www.simplemachines.org/about/smf/license.php BSD
 *
 * @version 2.0
 */

function template_main()
{
global $context$settings$options$txt$scripturl$modSettings;

switch ($message['veo-display-background']) {
case '1':
$DisplayFile $settings['theme_url''/yatay-postbit.php';
require_once($DisplayFile);
break;
case '2':
$DisplayFile $settings['theme_url''/dikey-postbit.php';
break;
default:
$DisplayFile $settings['theme_url''/yatay-postbit.php';
break;
}
}

?>

Örnek postbit kodum;

https://paste.ofcode.org/39LfYfPzvA78RRYeXbLsQNe

tarantula901

Tam olarak yapılmak istenilen nedir?

Konu içindeki profil alanında değişiklik mi yoksa profil alanında bir değişiklik mi bu kodları siz mi yazdınız
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Eyl 2018, 00:36Tam olarak yapılmak istenilen nedir?

Konu içindeki profil alanında değişiklik mi yoksa profil alanında bir değişiklik mi bu kodları siz mi yazdınız

Hocam 2 farklı display.template.php tasarladım, 1 numara olana yatay dedim 2 numara olana dikey herhangi bir seçim yapmaz ise yatay postbit olarak kullanmasını istiyorum lakin şartlandırma ve uygulama kısmında takıldım yardımcı olabilir misiniz

tarantula901

Alıntı yapılan: BrainDamaged - 10 Eyl 2018, 00:43Hocam 2 farklı display.template.php tasarladım, 1 numara olana yatay dedim 2 numara olana dikey herhangi bir seçim yapmaz ise yatay postbit olarak kullanmasını istiyorum lakin şartlandırma ve uygulama kısmında takıldım yardımcı olabilir misiniz

o Şekilde senin dediğin şekilde olmaz.

sen sadece profil alanında bir değişiklik istiyorsan o alanla ılgılı calısma yapman lazım

dıyelım profil alanı ıstedıgınız 1 2 3 tasarımdan bır tanesının gorunmesını ıstıyorsanız 3 tane o alanla ılgılı tasarım olacak ve phpde

if(tasarim==1) { tasarım kodları  }

gibisinden yapman gerek
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

Yöneticiler için ilk olarak postbit değişikliği yapabileceği bir alan ekledim

array(
'id' => 'board_style',
'label' => $txt['board_style'],
'options' => array(
0 => $txt['board_style_2'],
1 => $txt['board_style_1']

),
'type' => 'text',
'default' => false,
),

sonrasında display.template.php üzerinde birkaç değişiklik yaparak sorunumu çözdüm lakin yöneticiler için değilde kullanıcıların ayarlayabilmelerini nasıl sağlayabilirim hocam

BrainDamaged

[IMG]https://resmim.net/f/jII7T4.png[/img]

yönetici ayarlarından tüm tema için postbit değişikliği yapabiliyorum lakin kullanıcıların profillerinden istedikleri postbit tasarımını seçmelerini nasıl sağlayabilirim

Display.template.php;

function template_main()
{
global $context, $settings, $options, $txt, $scripturl, $modSettings;

switch ($settings['board_style']) {
case '0':
$VEOBoard= $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/forum/Themes/rockstar-tr/yatay-postbit.php';
require_once($VEOBoard);
break;
case '1':
$VEOBoard= $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/forum/Themes/rockstar-tr/dikey-postbit.php';
require_once($VEOBoard);
break;
default:
$VEOBoard= $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/forum/Themes/rockstar-tr/yatay-postbit.php';
require_once($VEOBoard);
break;
}
}

Profil kısmında ki postbit seçme kodlarım;

echo '
                              <dd><select name="default_options[veo-display-background]">                           
<option', @$context['member']['options']['veo-display-background'] == '1' ? ' selected="selected"' : '', '>Yatay Postbit</option>
<option', @$context['member']['options']['veo-display-background'] == '2' ? ' selected="selected"' : '', '>Dikey Postbit</option>

</select></dd>
  ', !empty($context['member']['options']['veo-display-background']) ? '' . $context['member']['options']['veo-display-background'] . '' : '', '</dl>'; 

tarantula901

Bu istediğinizi bir müsait bir zamanımda bakayım şu kısa zamanda yapılacak bir şey değil çünkü

Paylaşmış olduğunuz kodlar üste Display.template.php; eklenmiş kodlar hangi kısıma eklendi.

profil kısımda atmış olduğunuz resimdeki gibi bir alanı eklemek istiyorsunuz sanırım.

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Eyl 2018, 13:44Bu istediğinizi bir müsait bir zamanımda bakayım şu kısa zamanda yapılacak bir şey değil çünkü

Paylaşmış olduğunuz kodlar üste Display.template.php; eklenmiş kodlar hangi kısıma eklendi.

profil kısımda atmış olduğunuz resimdeki gibi bir alanı eklemek istiyorsunuz sanırım.

Resimde belirtilen alandan 2 tane oluşturdum hocam bir tanesi yönetici panelinde diğeri ise forum profili kısmında yer alıyor yapmak istediğim yönetici kısmını kullanıcıların ayarlayabileceği bir hale getirmek, display.template.php olarak gösterdiğim kodlar dosyanın tamamını kapsamakta tasarımları ayırdığım için, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim tekrardan

Elcros

kanka admin panelinden değişmesi için eklediğin kodun aynısını profile managment mı ne var onun içine eklemeyi denedin mi ?
ElcrosGraphic

BrainDamaged

Alıntı yapılan: Elcros - 10 Eyl 2018, 20:47kanka admin panelinden değişmesi için eklediğin kodun aynısını profile managment mı ne var onun içine eklemeyi denedin mi ?

Denedim lakin algılamıyor  :-\ ,

Hocam yönetici kısmında bulunan ayarlamayı kaldırıp profil kısmına geçirdim lakin profil kısmında sorunsuz çalışıyor buradaki değeri display.template.php kısmına yansıtamıyorum

Profil alanı ile ilgili kodlar;
echo '
                              <dd><select name="default_options[board_style]">     
<option', @$context['member']['options']['board_style'] == '0' ? ' selected="selected"' : '', '>Yatay Postbit</option>
<option', @$context['member']['options']['board_style'] == '1' ? ' selected="selected"' : '', '>Dikey Postbit</option>

</select></dd>
  ', !empty($context['member']['options']['board_style']) ? '' . $context['member']['options']['board_style'] . '' : '', '</dl>'; 

Display.template.php kodlar;

function template_main()
{
global $context, $settings, $options, $txt, $scripturl, $modSettings;

switch ($context['member']['options']['board_style']) {
case '0':
$VEOBoardFile= $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/forum/Themes/rockstar-tr/yatay-postbit.php';
require_once($VEOBoardFile);
break;
case '1':
$VEOBoardFile= $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/forum/Themes/rockstar-tr/dikey-postbit.php';
break;
default:
$VEOBoardFile= $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/forum/Themes/rockstar-tr/yatay-postbit.php';
break;
}
}

BrainDamaged

Sorun devam ediyor hocam

tarantula901

Pc geçince bakmaya çalışırım.

Ücretli Smf Destek İçin