SMF sitem hata vermeye başladı / sayfalar açılmıyor

Başlatan turizmtasimacilik, 17 Ksm 2018, 07:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turizmtasimacilik

SMF sitem hata vermeye başladı / sayfalar açılmıyor,
Ekteki gibi uyarı ekranı geliyor, sorunun kaynağı ne olabilir?

Site anasayfasında başka script var o çalışıyor, yani hostingde bir sorun yok,
SMF / forum/ dizini içinde kurulu.

Bu sorun geçen hafta HTTPS ye geçiş işlemleri sonrasın oluştu.

tarantula901

Bu hatayı nereden alıyorsunuz ve nasıl alıyorsunuz.

Sorun pretty modundan kaynaklı gibi ftpde .htaccess dosyası mevcut mu
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

LisaNunex

How big is this large data source? How much data can I get because I suspect that this large content has deleted the database?

tarantula901

Alıntı yapılan: LisaNunex - 18 Ara 2018, 13:50How big is this large data source? How much data can I get because I suspect that this large content has deleted the database?

What exactly is your question?
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Tarantula hatayı, forum sayfasına tıklayınca alıyordum.
Sonra settings.php içinde URL yi https:// olarak değiştirince düzelmişti.

Şimdi sitenin hiç açılmadığını fark ettim, bir hatada vermiyor..
Sebebi ne olabilir?
Geçen sene forumu kurarken pretty url MODUNUN DATABASEyi şişirmesinden falan bahsetmiştiniz, ve aralıklarla temizlenmesi gerekir demiştiniz.
Ben 1 yıldır hiç bir şey temizlemedim.

tarantula901

Ftpde bulunan cache klosorunu silip sıfır smf cache klasorunu tekrardan atın bakalım sorun çözülecek mi.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Sizin mesaj gelmeden, bende SQL dosyasını yedekledim...sonra tüm klasörleri silim, sıfır SMF kurdum, yedeklediğim SQL 'i geri yükledim düzeldi..Abi modları ve temaları tekrardan yükledim.

Tekrar karşılaşırsam aynı sorunla sizin tavsiyeniz olan " Ftpde bulunan cache klosorunu silip sıfır smf cache klasorunu tekrardan atma " işlemini deneyeceğim.

PALAUDIS

Konuyla alakası yok ama
TAŞIMACILIK
kategorinin başlığına büyük ve kalın harfler ile taşımacılık sektöründeki araçların hız limitlerini yazarmısın!
benden dolayı çok aşırı ceza yiyorlar da :)
hızı videoya alıp tek tek ceza kestiriyorum her birine

turizmtasimacilik

Forumu düzelteyim yazacağım, hala düzeltemedim, modları tekrardan eklerken yine hata veriyor

turizmtasimacilik

Alıntı yapılan: tarantula901 - 04 Şub 2019, 23:01Ftpde bulunan cache klosorunu silip sıfır smf cache klasorunu tekrardan atın bakalım sorun çözülecek mi.

Tarantula, yeni kurulumda modları ekleyince site yine açılmamaya başladı.
Bu sefer sizin dediğinizi yapmak için eski olduğu olduğu klasöre gittim, oradan cache klasörünü silip tekrar sıfırdan cache klasörü yükledim FTP ile, ama hala açılmıyor site.

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 05 Şub 2019, 12:08Tarantula, yeni kurulumda modları ekleyince site yine açılmamaya başladı.
Bu sefer sizin dediğinizi yapmak için eski olduğu olduğu klasöre gittim, oradan cache klasörünü silip tekrar sıfırdan cache klasörü yükledim FTP ile, ama hala açılmıyor site.

Hosting de bir değişiklik olmuşmı hostinginize yazın bakalım.

Bu hatayı almadan önce sitede bir değişiklik yapmadınız sanırım durduk yere olan bir hatamı

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Sorunu şu şekilde çözdüm ;
- başka bir yedek alt dizine ( forumyedek ) formu sıfırdan kurdum, forumyedek isimli yeni bir database içine
eski SQL databaseyi içe aktar yaptım,
- temayı değiştirdim,
- modları tekrar kurdum
- artık site çalışıyor ve tüm topicler duruyordu

- Sonra eski / forum/ klasörünü yeniden adlandırıp başka bir isim verdim, tabi ona bağlı SQL dosyasınıda yeniden adlandırdım.
- Sonradan sıfırdan kurduğum forumyedek klasörünü yeniden adlandırdım  " forum" yaptım, tabi ona bağlı SQL dosyası adınıda "forum" olarak değiştirdim. Settings.php içinde gerekli SQL bağlantı bilgilerini düzenledim.

- repair_settings.php diye SMF ingilizce sitede bir dosya var, bunu ana dizine yükleyip çalıştırdım, burada da dosya yollarını ve SQL vs ayarlarını kontrol edip kaydettim.

Artık forum eski haline döndü çalışıyor, Site artık düzgün çalıştığına emin olunca eski ( ilk ) veritabanı ve klasörü sildim.

Sorunun neden kaynaklandığını ve sitenin neden kaynaklandığını bilmiyorum.
Hosting kaynaklı değil, muhtemelen tema veya mod kaynaklı olabilir.

turizmtasimacilik

Arkadaşlar benim forum yine açılmamaya başladı, sitenin SMF olmayan kısmı açılıyor sorun yok, sadece forum kısmı açılmıyor, daha öncede karşılaşmıştım ve yeniden kurulum yapmıştım, yeniden kurmadan bunu çözmenin bir yolu yok mu? Url https://www.turizmtasimacilik.com/forum/

tarantula901

Alıntı yapılan: turizmtasimacilik - 04 Ağu 2019, 17:05Arkadaşlar benim forum yine açılmamaya başladı, sitenin SMF olmayan kısmı açılıyor sorun yok, sadece forum kısmı açılmıyor, daha öncede karşılaşmıştım ve yeniden kurulum yapmıştım, yeniden kurmadan bunu çözmenin bir yolu yok mu? Url https://www.turizmtasimacilik.com/forum/

Sitenizde sorun gözükmüyor smf forum açılıyor

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Evet, İngilizce forum'da da sordum oradan gelen tavsiyeleri uygulayınca tekrar açıldı.
Fakat başka bir sorun daha keşfettim, META bölümünde " robots " no index  "  işaretliyordu...
Bunun PRETTY URLs modundan kaynaklandığını tespit ettim ve modu sildim. Bu seferde URL adresleri bozul du tabi,

Pretty URL modunu silmeden bu noindex işaretini kaldımanın bir yolu yokmudur?