smf Eposta gonderme kesin çözüm

Başlatan tarantula901, 21 Haz 2014, 23:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 13 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

tarantula901

Kendi sitemde eposta gonderme sorunu oldugunu gordum ve cozumu ıcın her konuyu ınceledım yaptım ancak benım denedıgım cozum heryerde yok gıbı bazı sıtelrde var ama tam olarak anlasılmıyor bende daha kolay anlasılır olsun dıe kendım anlatmayı dusundum ve anlatmaya baslıyorum sırasıyal su kullandıgım yontem smf ıkı surum ıcınde gecerlı ancak bazen degısıklıkde olma sansıda olabılır ben rc kullandıgım ıcın rc olarak anlatıoyorum ama 1 x serısı ıcınde deneyebılırsını ondada aynıdır

1:ilk once sıtenızın whois bılgılerı ıcın sitesi için tıklayın

2:Açılan sitede sitenizin adı ve uzantısını yazın

3:Sonra ayrıntılı whois tıklayın IP Adresi adresı yazan yerdekı ıp nosunu kaydedın

4:smf sitenizin admın panelınden bakım/eposta/ayarlar'a girin smf 1.12 de farklı olabılır gırecegımız smf eposta ayarları ıcın bolum

5:sonra ayarları :

E-Posta türü php varsayılan secılı olsun
SMTP sunucusu : kaydettıgınız ıp nosunu yazın
SMTP bağlantı noktası:25
SMTP kullanıcı adı: cpanel kullanıcı adı
SMTP şifresi: cpanel sıfresı eger bu sıfre olmazsa konu altında belırtın belkı baska yontemler soyleyebılırım
bu kadar her seferınde yapmama ragmen sorunsuz calısmaktadır sızde deneyın gorun

2: yöntem

Bu, normal SMTP hizmeti sağlayan sunucular için zorunlu değildir.

Gmail SMTP hizmetini kullanarak forumunuzdan üyelerinize e-posta göndermek için yukarı bahsettiğim ayarları şu şekilde yapmanız gerekiyor:
E-posta gönderim türü = SMTP
SMTP adresi = ssl://smtp.gmail.com  (Harflerin küçük olması önemlidir.)
SMTP portu = 465
SMTP kullanıcı adı = kullanici_adiniz@gmail.com
SMTP kullanıcı şifresi = Gmail şifreniz.
Ancak bilmelisiniz ki Gmail'in günde SMTP relay sayısı 250'dir. Yani SMTP kullanarak Gmail ile bir günde 250'den fazla e-posta gönderemezsiniz.

3: Yöntem:

SSL gerektirmeyen sunucularda ise (genellikle de gerektirmez) ayarlar genellikle şu şekilde olur:
SMTP adresi = smtp.domain.com
SMTP portu = 25
SMTP kullanıcı adı = mail@domain.com
SMTP şifresi = şifre

===============

Güncelleme : 2018

E-Posta türü SMTP
SMTP sunucusu : mail.siteadi.com
SMTP bağlantı noktası : 587
SMTP kullanıcı adı : mail@siteadi.com
SMTP şifresi : Mail şifresi

Bu bilgileri girdikten sonra mail gönderme işlemi yapılmıyorsa yapmanız gereken şey burada kullandığınız mail adresini.

"Sunucu Ayarları" kısmında bulunan

Site Yöneticisinin Adresi : ayarları kısmına mail adresini gireceksiniz sonrada mail gönderimi aktivasyon olayları çalışıyormu test edin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Filtre Uygula: Sadece aynı mesajı içeren hataları göster
'ramo_ramo5891@hotmail.com' adresine e-posta gönderilemedi

yok abi ya olmadı yukarıdaki hatayı veriyor.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

yaptığınız ayarları resmini çekip atarmısınız doğru yapıp yapılmadıgını kontrol edeyim
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Resim aşağıdadır.
Aldığım Hata Kaydı:

Filtre Uygula: Sadece bu kullanıcıya ait hataları göster Site Yöneticisi    Bugün 16:27:48
Filtre Uygula: Sadece bu IP adresine ait hataları göster 78............53      Filtre Uygula: Sadece bu oturuma ait hataları göster 97ab4a912bf1e3508f21b96f7bdaf1e4
Filtre Uygula: Sadece bu URL adresine ait hataları göster http://www.evdersleri.com/forum/index.php?action=news;sa=mailingsend

tarantula901

Bu ayarlar olmadıysa 2 yada 3 yöntemi deneyin

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Yok hocam yine olmadı.
İlginiz için çok teşekkür ederim.
2 ve 3 de yaptım bu sefer site çökme noktasına geldi.
Düzelmiyor. E posta göndermiyor.
Anlayışınız ve ilginiz için sonsuz teşekkür ederim..........

tarantula901

buradaki ayarlarla sitenin çökmesi imkansız bir yanlışlık yaptınız ayarlarla sıte çökmez iyi kontrol edin derim

Ücretli Smf Destek İçin

HellBoy05

1 ve 3 ü deniyorum olmuyor. 2. ise içime sinmiyor bir sitenin gmail ile posta göndermesini bunu nasıl çözebiliriz

tarantula901

Alıntı yapılan: HellBoy05 - 31 Tem 2014, 09:24
1 ve 3 ü deniyorum olmuyor. 2. ise içime sinmiyor bir sitenin gmail ile posta göndermesini bunu nasıl çözebiliriz

hosting ile görüşmeniz gerekiyor başka türlü çözmeniz imkansız mail fonksiyonunu kapatmış olmalı oyuzden gmail yontemını kullanıyorsunuzdur

Ücretli Smf Destek İçin

HellBoy05

Alıntı yapılan: tarantula901 - 31 Tem 2014, 15:20

hosting ile görüşmeniz gerekiyor başka türlü çözmeniz imkansız mail fonksiyonunu kapatmış olmalı oyuzden gmail yontemını kullanıyorsunuzdur

yardım etseler ah

tarantula901

Alıntı yapılan: HellBoy05 - 31 Tem 2014, 17:33
Alıntı yapılan: tarantula901 - 31 Tem 2014, 15:20

yardım etseler ah

onlar mail fonksiyonu kapattılarsa senınde yapacagın bırsey yok bunu yapmalarının sebebı spamdan dolayı

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

2: yöntem

Bu, normal SMTP hizmeti sağlayan sunucular için zorunlu değildir.

Gmail SMTP hizmetini kullanarak forumunuzdan üyelerinize e-posta göndermek için yukarı bahsettiğim ayarları şu şekilde yapmanız gerekiyor:
E-posta gönderim türü = SMTP
SMTP adresi = ssl://smtp.gmail.com  (Harflerin küçük olması önemlidir.)
SMTP portu = 465
SMTP kullanıcı adı = kullanici_adiniz@gmail.com
SMTP kullanıcı şifresi = Gmail şifreniz.
Ancak bilmelisiniz ki Gmail'in günde SMTP relay sayısı 250'dir. Yani SMTP kullanarak Gmail ile bir günde 250'den fazla e-posta gönderemezsiniz.

SMTP adresi =  buraya bunu mu uazacağız: ssl://smtp.gmail.com

ayrıntı olsa iyi olurdu.

tarantula901

daha ayrıntılı anlatılacak birşey yok orada anlatılanların aynısı yapılması gerekıyor kırmızı renktekını aynı sekılde ekleyeceksınız

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

yok olmadı buhatayı veriyor ve göndermiyor.

Filtreyi Uygula: Sadece bu URL'ye ait hata iletilerini görüntüle
http://www.evdersleri.com/announce/dummy=1;sa=send
Filtreyi Uygula: Sadece aynı iletiye ait hata iletilerini görüntüle
E-Posta yollanırken hata oluştu: 535 5.7.8 http://support.google.com/mail/bin/answer.py?answer=14257 g5sm1694587lae.29 - gsmtp

tarantula901

ayarları yaptıktan sonra resım cekıp buraya eklermısınız

Ücretli Smf Destek İçin