Cpanel Kısmı Yedek Aşırı Büyüme Sorunu ve TMP Klasörü

Başlatan mkucuksari, 10 Ağu 2017, 01:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mkucuksari

Uzun süredir herhangi bir mod kurmadığım için Cpanel üzerinden "Kısmi Yedekleme" almıyor sadece SQL yedeklerini düzenli olarak yedekliyordum. En son 30.01.17 tarihinde kısmı yedek almışım.

Malum son zamanlar sıkça "Beyaz Sayfa" hatası yaşıyordum Her defasında da bu son yedeğimi dönüp sistemi normal hale getirmeye çalışıyordum.

Geçen gün yine bir beyaz sayfa hatası sonrası yine aynı dosyayı geri döndüm.Hemen arkasından dur bir de yeni bir "Kısmı Yedek" alayım dedim.

Bir de ne göreyim. Döndüğüm yedek 1 GB iken, hemen arkasıdan aldığım yeni kısmı yedeğin büyüklüğü 2.5 GB idi !!

Valla şaşırmadım dersem yalan olur. Neyse iki yedeğini zipten çıkarıp, klasör bazında bir kıyaslama yapayım ve bu normal olmayan aşırı büyümenin nedeni bulayım dedim.

Resimlerden de görüleceği üzere fark TMP klasöründen geliyor.

Biraz araştırınca bunun LINUX kullandığı bir nevi Cache klasörü olduğunu anladım. Hatta burası bazen dolduğu için hata mesajı veriyormuş ve bir takım komutlar ile içeriği temizleniyormuş.

Şimdi sorum şu. Ben bu işlem için Hosting firması ile temasa geçip, TMP klasörünü temizlemelerini isteyeceğim doğru mudur ?

Hosting çağrı açtırmadan siz tecrübeli arkadaşların görüşlerini alayım dedim
Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com

tarantula901

Aynen hosting firmasina ulasin durumu iletin onlar hallederler.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Ağu 2017, 07:52Aynen hosting firmasina ulasin durumu iletin onlar hallederler.
Hemen hallettiler  :)
Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com