Haberdar Et Bildirimi

Başlatan mucan54, 27 Mar 2015, 22:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mucan54

Arkadaşlar, Haberdar edilmek istediğimiz konularda değişiklik olduğu zaman email gönderme dışında, ana sayfada bildirimi belli edecek
Bunu nasıl yapabiliriz acaba ?
Şekildeki gibi olacak:

tarantula901

Okunmamış İletiler -  Değişiklik Olmuş Konular diye alanlar var uste yorum yada yenı konu acıldıgı zaman 1 2 gosterılıyor bu işinize yaramazmı
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Haberdar edilmeyi seçtiği konularda da oluyo mu. Konuya cevap yazmamış olsa bile.

mucan54

require_once('Profile-Modify.php');
makeNotificationChanges();
echo '
<li><a href="', $scripturl, '?action=unread">', $txt['unread_since_visit'], '</a></li>
<li><a href="', $scripturl, '?action=unreadreplies">', $txt['show_unread_replies'], '</a></li>';
                   if (isset($_POST['edit_notify_boards']) && !empty($_POST['notify_boards']))
{ echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification"><strong><span style="color: #ff0000;">(*)Haberdar Et</span></strong></a></li>';}
else {echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification">Haberdar Et</a></li>';}   

Ben temanın index.template sinde şu kodu denedim ama çalışmadı

tarantula901

sadece anasayfd bir bağlantı eklenmiş durumda kodları incelediğimde siz bu sekıldemı ıstıyorsunuz yoksa kendı profilinize girip ayarını yapabilirsiniz

siteadi.com//index.php?action=profile;area=notification sayfasına gırerek ayarlayabılırsınız
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Ana Sayfada haberdar edilmek istediği konuya mesaj yazıldığı belli olsun istiyorum.

Normal Temaya eklediğim kodlar şunlar, temadan farklı olarak :
require_once('Profile-Modify.php');
makeNotificationChanges();

if (isset($_POST['edit_notify_boards']) && !empty($_POST['notify_boards']))
{ echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification"><strong><span style="color: #ff0000;">(*)Haberdar Et</span></strong></a></li>';}
else
{echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification">Haberdar Et</a></li>';}   

Temada normail böyle:
echo '
<li><a href="', $scripturl, '?action=unread">', $txt['unread_since_visit'], '</a></li>
<li><a href="', $scripturl, '?action=unreadreplies">', $txt['show_unread_replies'], '</a></li>';

tarantula901

konu içerisinde haberdar etme butonu var zaten görmediniz mi yada izinlerinimi ayarlamadınız

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

;D  Yanlış anladınız, orda haberdar et linki zaten siteadi.com//index.php?action=profile;area=notification  adresine yönlendiriyor, ancak demek istediğim haberdar et butonuna tıkladığım konularda değişiklik olduğu zaman temaya eklediğim Haberdar Et yazısının kırmızı hale çevirebilmek eklediğim kodlara bakarsanız. Haberdar Et yazısı siteadi.com//index.php?action=profile;area=notification  adresine kısayoldan erişmek için ana sayfaya eklendi.

tarantula901

anladım yani haberdar edilen bir konuda bir değişiklik olduğunda haberdar et butonu kırmızı olsun yani değilmi ona benzer birşey yapmaya çalışıyorum

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Evet böylece başka konularda dolaşırken, takip ettiği konuda değişiklik olduğu zaman kaçırmayacak, aslında bu iletilerime yazılan yeni yanıtlar yeni konular içinde yapılabilirse kullanışlı olabilir. Siz ne aşamadasınız, ben birkaç gündür uğraşıyorum ama çalışır bir kod elde edemedim, çok yoruldum.

tarantula901

sizin dediğiniz özellik üste kırmızı sayı var aynı şey  Son ziyaretinizden bu yana 1 mesaj gönderildi.. Sizin mesajlarınıza 1 yeni cevap yazıldı.  ama siz farklı bırsey ıstıyorsunuz sanırsam

şu kodu deneyin bakalım

if ($context['user']['unread_replies'] < 1)
{
echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification"><strong><span style="color: #ff0000;">(*)Haberdar Et</span></strong></a></li>';}
else

{
echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification">Haberdar Et</a></li>';}

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Hocam ekledim kodu ancak, haberdar et dediğim konulara girdim ama değişmedi kırmızı olarak kaldı. Yeni konu olmamasına rağmen.

tarantula901

ters olarak çalışıyor olabilir şu kodu deneyin bakalım.

if ($context['user']['unread_replies'] < 1)
{
echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification">Haberdar Et</a></li>';}
else

{
echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification"><strong><span style="color: #ff0000;">(*)Haberdar Et</span></strong></a></li>';}

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Hocam sanırım notify ile ilgili birşeyler de olması lazım konuda, bizim kod sadece unreadları alıyo, bize lazım olan unread olup notifyed de olması gerek. Yani hem okunmamış hem de haberdar et olarak seçilmiş olması gerek.

tarantula901

kendi sitenizdeki konu içerisine girip konu da haberdar et butonu var olup olmadığını bakın varsa haber et ise normal renk değilse kırmızı renge dönüştürebiliriz. bi bakın buraya yazın

Ücretli Smf Destek İçin