SMF 2.1 Kurulumu resimli anlatım

Başlatan tekyürek, 11 Ekm 2014, 23:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tekyürek

SLM  meraba arkadaşlar bugun sizlere   smf 2.1 beta  kurulumundan bahsedecegim nasıl kurulacagına dair   biraz anlatımlar yapacagım  öncelikle  aşadaki linkten 2.1 sürümünü indiriyoruz
SMF 2.1 indirme linki:  https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1
indirmiş oldugumuz zip.li dosyayı klasöre çıkartıyoruz

tükce dil dosyalarınıda indirip yukardaki indirmiş oldugumuz  dosyanın içine atıyoruz
http://download.simplemachines.org/?smflanguages;lang=turkish
smf_2-0-9_turkish-utf8  olanı indiriyoruz

other  klasörünün içindeki şu dosyaları ana dizine atıyoruz
install.php
install_2-1_mysql.sql
install_2-1_postgresql.sql
readme_install
readme_update
Settings.php
yukardaki  Settings.php dosyasından kopyalayarak  adını Settings_bak.php olarak degiştirerek bunuda ana dizine atıyoruz

evet şimdi geldi sıra kuruluma  örnek  : http://www.replikacep.com/install.php  diyerek kurulum ekranına ulaşıyoruz

AŞADAKİ EKRAN GELDİGİ ZAMAN  DEVAM  ET BUTONUNA BASIYORUZ

aşadaki resimde ise phmadminde  oluşturdugumuz tablonun ismini ve şifresini  yazıyoruz

AŞADAKİ RESİMDE İSE  BAKINIZ MYSOLİ  DİYOR BİZ MYSOL  U SECİYORUZ

AŞADAKİ RESİMDEKİ SAYFAYA ELLEMİYOR DEVAM ET DİYORUZ

YİNE AYNEN DEVAM ET DİYORUZ

install.php Yazan   yeri seciyoruz  install.php  dosyalarını silmek için orayı tıklı etmeliyiz

FORMUNUZ HAYIRLI OLSUN

Sosyal Öğretmeni

Öncelike paylaşım için teşekkür ederim.
Bunu bizim şuan kullandığımız 2.0.9 dan farkı ney.
Üstünlüğü muhakkak vardır ama bunları ayrıntılı belirtseniz iyi olur.
İleride 2 serisi ni kullananlar buna geçecek mi?
Anlatımlarınız için çok teşekkür ederim.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 12 Ekm 2014, 13:57
Öncelike paylaşım için teşekkür ederim.
Bunu bizim şuan kullandığımız 2.0.9 dan farkı ney.
Üstünlüğü muhakkak vardır ama bunları ayrıntılı belirtseniz iyi olur.
İleride 2 serisi ni kullananlar buna geçecek mi?
Anlatımlarınız için çok teşekkür ederim.

2 0 9 Göre çok farkı vardır 2 0 9 daha gelişmişi diyebiliriz tasarım olarak olsun kodlama yanında olsun tam olarak incelemediğim için ayrıntılı birşey diyemiyorum.

Tekyurek 2 1 serisiyle ilgili açıklama yapar inşallah

zaten surum beta aşamasında kullanmanızı tavsiye etmiyoruz tam surum çıktığında 2 serisinden 2 1 geçeceğiz zaten 2 0 9 surumundeyiz 2 1 olacak
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

slm mrb lar öncelikle  2.1  de şu an için bildiklerim şunlar   HTML5 sürümü kullanılmış 

örnek : http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.smf.tiwixs.com%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0&user-agent=W3C_Validator%2F1.3+http%3A%2F%2Fvalidator.w3.org%2Fservices

diyer artıları   gelişmiş admin paneli

bildigim şu an için bukadar

tekyürek

http:// den https://  ye gecenler   link kaybı olmaksızın aşadaki kodu

# HTTPS Yonlendirme Baslangici by replikacep.com
RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^.*$ https://%{SERVER_NAME}%{REQUEST_URI} [R=301,L]
# HTTPS Yonlendirme Sonu by replikacep.com

kullanmaları yeterlidir

.htaccess   isimli dosya oluşturun   içine bu kodu yerleştirin   yada  ekteki dosyayı ftp nize atın   zipten çıkartıp tabikide ana dizine atınız

Sosyal Öğretmeni

Ya bu 2.1 kararlı sürümü ne zaman çıkacak bu konuda bilgisi olan var mı?

tarantula901

Tahminlerime göre 1. 2 yıl içinde kararlı sürüm çıkacaktır. Rc sürümü çıkıncada kullanabilirsiniz. Eğer sitenizde hit var ise şuanda geçmeyin derim hit kayıpları oluyor malesef.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Sosyal Öğretmeni

Demo sitemize kurduk hatalar verdi üç beş yerden yamalar yaparak çalıştırmayı başardık.
Anlattıklarınız ile şimdiki yeni dosyalar uyumlu değil bu yüzden çözümü lmayan sorunlar oluşturuyor. Ben de beta 1 ile 3 ü birleştirip sorunu hallettim.

tarantula901

Yeni dosyalardan çok sitenizi php sürümü 5.3 üstü olması gerekli sanırım

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Alıntı yapılan: tarantula901 - 06 Ara 2017, 01:31Yeni dosyalardan çok sitenizi php sürümü 5.3 üstü olması gerekli sanırım

Ekteki php sürümü yeterli midir?
Yeterli değilse nereden nasıl yükselteceğiz?

tarantula901

Surumde sorun yok gibi aldiginiz hatalari belirtin ona gore yardimci olalim

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Aldığım hata yok ki. smf 2.1 beta 3 olsun smf 2.0.15 olsun kurup kurup kaldırıyorum. Dünden beri 3 / 5 oldu her iki sürümü de kurup kurup kaldırmam...
Maksat öğrenmek. Demo site site ise www.ahmettektas.com

Örneğin 1,5 ay önce yeni site açtım mybb den açtım reklam şuan için tüm sitelerin masrafını çıkarmaya başladı. Mybb de 1,5 ayda üye sayısı 5 bine yaklaştı. Çok süper hit çekiyor. çok süper kazandırıyor.
Ama bu site bana ait değil. sadece destek...

Şimdi ise sosyalle din sitesini xenForo ya geçirmek için uğraşıyorum. Gerekli tüm yerlere üye oldum. Lisans için destek veren kişilerle görüşmeler başlattım. Kafamdaki tüm özellikleri bitince geçiş yapacağım..
Zaten demo siteyi xenforo siteye geçiş denemesi için aldım. demo üzerinde iyice öğrenip, demo üzerinde üyeler, bölümler, kategoriler oluşturum yedekleyip denem yanılma yapıp, sonra da iki siteyi xenForo ya geçireceğim.

Durum bu... yuhphii

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 06 Ara 2017, 00:45Demo sitemize kurduk hatalar verdi üç beş yerden yamalar yaparak çalıştırmayı başardık.
Anlattıklarınız ile şimdiki yeni dosyalar uyumlu değil bu yüzden çözümü lmayan sorunlar oluşturuyor. Ben de beta 1 ile 3 ü birleştirip sorunu hallettim.

Ben şu mesajınıza göre demiştim :D  Deneme vs yapabilirsiniz onda sıkıntı yok sorun var deyince bende o soruna göre bir çözüm bulalım diye hata varmı demiştim.

Sana birşey söyliyeyim bazı scriptleri google seviyor ancak bazılarını sevmeyebiliyor sadece scripti sevmekle bitmiyor googleye gerçekten kaliteli içerik üretirsen bu içerikle ziyaretçi çok ilgilenirse hangi script olursa olsun google sana istemediğin kadar hit gönderecektir. Smfde şuanda iyi hitleri olan birden fazla büyük site var mybb için bunu diyemeyeceğim.

Mesajınızın 3. satırını okumamıştım tamda size xenferoyu önerecektim siz araştırmaya başladınız. umarım sorunu smf oluşturuyordur da xenfero lisansına verdiğiniz paraya değecektir.

Bu arada smf sitelerinizi baktımda şu zamanda mobil uyumlu site yok ancak siteniz mobil uyumlu değil şuanda hitlerin yuzde
80'i mobillerden geliyor o sizde olmadığı içinde googledeki sıralamalarınız değişmedi.

Bir tavsiyede eğer xenferoya geçiyorsanız ssl sertifikada alın çok hit yokken bunuda halledin derim nasıl olsa xenferoya gideceğiniz için hitlerde bi kayıp yaşayacaksınız gitmişken ssl sorununuda halletmiş olursunuz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Tarantula olayı çok dramatize etmişsin Sanki?!
Ben de biliyorum, tema, veritabanı, işletim sistemi, scriptler vb say sayabildiğin kadar ... bütün bunlar çok güzel olsa da içerik orijinal ve güncel olmazsa site sıfırın oğlu sıfır oluyor.
Ya sadece değişiklik olsun diye yapmaya çalışıyoruz. Hem bakarsın geri geliriz. Sanki işimizin adı ney...
Ya zaten xen Foroya para verdiğim de yok. Bedava buldum bu yüzden deneyeceğim. Siteler zaten (bana ait siteler) aylık 10 tl kazanıyor. Bununla ne yatırım yapacağım. Boşver gitsin.
En önemlisi de siteleri alan olsa kökünden satar kurtulurum.
Yav işte anla birşeyleri eğlence için, uğraş için vb ne bileyim işte birşeyler için yapıyoruz. Olursa olur.

Birde ahmettektas.com a evdrslerinin yedeğini yükledim. Şuan için hatasız görünüyor. Şimdi bu ahmettektas.com un yedeğini alıp xenForo ya geçireğim bakalım yapabilecek miyim. Valla deneme yanılmayla dün harikalar başardım.

Zaten sunucu da bizim host da bizim, site isimleri de bizim... Say sayabildiğin kadar.
Her neyse boşu boşuna yazmayalım.
Hayırlı forumlar dilerim...