Türk Bayrağı

Başlatan Böyle biri yok, 18 Şub 2017, 18:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Böyle biri yok

Ben Sol üst köşeye Gifli Türk bayrağı koymak istiyorum mesela şu ekteki Türk Bayrağı gibi nasıl koyacağım?
Eğer sizde şu Türk Bayrağının gifi varsa verir misiniz :)
Gİf dediğim onun üstüne gelince yaprak gibi açılıcak azıcık

tarantula901

index.css en sonuna ekle

#bayrak a {
position: absolute;
top: 0px;
left: 0px;
position: fixed;
text-indent: -1000px;
width: 100px;
height: 100px;
overflow: hidden;
background: url(../images/bayrak.gif) 0 0 no-repeat;
}

bayrak.gifi de siz bulup images klasorune eklersiniz.

Daha Sonra Temamızın index.template.php dosyasını Açıyoruz <head> Kodunun Altına Aşagıdaki Kodu
Yapıştırıyoruz

<div id="bayrak"><a href="http://www.siteniz.com/index.php" target="_self"></a></div>
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Böyle biri yok

Dediğiniz'i yaptım hata verdi

HATA: Parse error: syntax error, unexpected '<' in /var/customers/webs/ni973847_6/forum/Themes/skyline/index.template.php on line 86

İndex.template.php dosyasını eke verdim.

tarantula901

şunu dene
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Böyle biri yok

yine hata var hocam

tarantula901

üsteki dosyayı duzelttim kod eklı degıl zannetmiştim şuan sorun yok

Ücretli Smf Destek İçin

Böyle biri yok

Hocam diğer sayfama yapmak istedim olmadı Sen index e atmışsın senin yaptığın gibi ekledim
<head><div id="bayrak"><a href="http://www.lodos-hp.net/forum/index.php" target="_self"></a></div>';
Yanlışım mı var hocam ya ?
İsterseniz bi de index.css yi atayım onun ona bakın

garfieald

Kodu </head> bitisinden sonra yazmayi dener misin

tarantula901

İlk eklediğimde çalıştımı.

Ücretli Smf Destek İçin

Böyle biri yok

Çözdüm boşluk varmış orda ben bırakmamışım dikkat ettim şimdi bıraktım düzeldi.
Ama ben sadece En üst solda durmasını istiyorum sadece nasıl olacak

Not: Solda da aşşağıya indiğinde beraber iniyor ama ben sadece yukarda durmasını istiyorum

garfieald

Şuanda bayrak en üst solda durmaktadır. Gizli sekmeden de kontrol edin isterseniz.
position: fixed; kodunu bayrak için tanımladığınız css kodundan siliniz.

position: fixed;

Böyle biri yok

Eyvallah #bangbang  yuhphii  yuhphii

garfieald

Böyle biri yok

peki ben bir şey diyeceğim en yukarı da verdiğim türk bayrağı resminde sayfa yaprağı koparmış gibi peki onun üstüne getirince az yaprak gibi açılsa olmaz mı ?

tarantula901

aslında şu moduda kullanabilirsiniz tam istenilen bir özellik bunda var http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1305

Ücretli Smf Destek İçin