DIV kayma sorunu

Başlatan BrainDamaged, 30 Mayıs 2018, 21:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BrainDamaged

Merhabalar hocam, kullanıcının adını header üzerine çektim ancak kullanıcının adı uzadıkça div diğer kullanıcı avatarı çektiğim divin üstüne biniyor yardımcı olabilir misiniz ?

ramooo19

hayırdır son günlerde yine mta ve samp serverlerinemi sardılar  bayadır oynanmıyordu :)

tarantula901

index.cssde şu kodu düşüşerek resmin üzerine gelmemesini sağlarsınız

.nickname {
    background-color: #424242;
    margin-left: 970px;
    margin-top: 9px;
    border-radius: 64px !important;
    height: 19px;
    position: absolute;
    display: inline;
    padding: 0px 10px 1px;
    font-size: 84%;
    font-weight: 600;
    color: #ffffff;
    text-align: center;
    white-space: nowrap;
    vertical-align: baseline;
}

bu koddaki sayı düşüşürsün istediğin olursa o şekilde kaydedersin.

margin-left: 970px;

ben şuanda biraz sola kaydırdım kodları ekleyin düzgün ise bu şekilde kullanın değilse değiştirin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

İlgili kodda değişiklik yaptım ancak divlerin simetrisi bozuluyor

Ek olarak birkaç sorum daha olucak hocam;

Toolbara bir buton ekledim ancak gerekli kaynaklardan referans almama rağmen istatistikler kısmının açılır kapanır olmasını sağlayamadım, bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

tarantula901

göstermiş olduğunuz özellikler smf  ile alakalı bir durum değil oyuzden size tam olarak nasıl yardımcı olacağımı bılemıyorum.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

Alıntı yapılan: tarantula901 - 01 Haz 2018, 18:34göstermiş olduğunuz özellikler smf  ile alakalı bir durum değil oyuzden size tam olarak nasıl yardımcı olacağımı bılemıyorum.

Belirttiğim butona basınca div açılacak tekrar aynı dive basınca div kapanıcak tam olarak böyle birşey gerçekleştirmek istiyorum

tarantula901

şu kodu kullanabilirsin

<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.8.2/jquery.min.js"></script>

<script type="text/javascript">
        //hide div
        var hideDiv = function () {
            jQuery("#displayHideDivId").attr("style", "display: none");
        };

//show div
        function showDiv() {
            $("#displayHideDivId").attr("style", "display: block");
        }

//show second div
        $(".showText").live('click', function () {
            $(".hiddenText").attr("style", "display: block", "background-color: #00ced1");
        });

//hide second div
        var hideText = function () {
            $(".hiddenText").css("display", "none");
        }
    </script>

<div id="displayHideDivId" style="background-color: #00ced1;" onclick="hideDiv()">
        buraya tıklayınca yazı gizlenecek
    </div>
    <input type="button" value="yazıyı göster" onclick="showDiv()">

Ücretli Smf Destek İçin

BrainDamaged

Merhabalar hocam yeni bir sorum olucaktı, sunucu entegrasyonlu bir top10 ekledim ancak haber kısmında kayma ve footer kısmında kayma meydana geldi. Nasıl bir değişiklik yapar isek düzeltebiliriz ?

BrainDamaged

Hocam sorunum devam ediyor, yardımcı olabilir misiniz ?

tarantula901

Cepteyim şuanda pc geçince bir bakarım.

Ücretli Smf Destek İçin