Hacklenmiş forum nasıl kurtarılır

Başlatan turizmtasimacilik, 04 Şub 2019, 22:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turizmtasimacilik

Merhabalar,
Yaklaşık 1 yıldır kurulu olan SMS forum'un çalışmadığını ( sayfa açılmıyor ) fark ettim.

Hostingteki Error_log kaydı aşağıdaki gibi , bunu nasıl kurtarabilirim? nasıl düzeltebilirim?

[04-Feb-2019 19:04:51 UTC] PHP Warning:  require_once(/home/xxxxxx/www.antaliatransfer.com/xforum/Sources/QueryString.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/xxxxxx/public_html/www.antaliatransfer.com/xforum/index.php on line 51
[04-Feb-2019 19:04:51 UTC] PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/home/xxxxxx/www.antaliatransfer.com/xforum/Sources/QueryString.php'; (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/xxxxx/public_html/www.antaliatransfer.com/xforum/index.php on line 51
[04-Feb-2019 19:05:59 UTC] PHP Warning:  require_once(/home/xxxxxx/www.antaliatransfer.com/xforum/Sources/QueryString.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/xxxxxx/public_html/www.antaliatransfer.com/xforum/index.php on line 51
[04-Feb-2019 19:05:59 UTC] PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/home/xxxxxx/www.antaliatransfer.com/xforum/Sources/QueryString.php'; (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/xxxxxx/public_html/www.antaliatransfer.com/xforum/index.php on line 51
[04-Feb-2019 19:06:04 UTC] PHP Warning:  require_once(/home/xxxxxx/www.antaliatransfer.com/xforum/Sources/QueryString.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/xxxxxx/public_html/www.antaliatransfer.com/xforum/index.php on line 51
[04-Feb-2019 19:06:04 UTC] PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/home/xxxxxx/www.antaliatransfer.com/xforum/Sources/QueryString.php'; (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/xxxxxx/public_html/www.antaliatransfer.com/xforum/index.php on line 51

ByGold

Bir Umuttur Yaşamak!

tarantula901

site hacklenmiş değil Sitenize mod kurmuş olabilirsiniz yada hostingde değişiklik olmuş olabilir vs vs hacklenmiş olsa hack index atılır oyuzden sitenizin yedeği mevcut ise bir önceki günün yedeğini ftp atmanız yeterlidir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

PALAUDIS

SMF'nin hacklendiğini ilk defa duydum diyecektim ki değilmiş! sitenin hatalarını hacklendi diye duyurman hiç iyi olmamış bu arada

index.template.php dosyasının 51. satırında ne var?

turizmtasimacilik

51. satırda  require_once($sourcedir . '/QueryString.php');   

SQL yedeği alıp, sonra tüm klasörleri silip, sıfır SMF kurdum, yedeklediğim SQL 'i PHPMYADMIN'en geri yükledim düzeldi..Tabi modları ve temaları tekrardan yükledim / kurdum

PALAUDIS

sorun kalktıysa tamamdır. geçmiş olsun ve kolay gelsin

turizmtasimacilik

Sorun kalktı kalkmasına da bu sorun niye oluştu, olmaması için ne yapmak lazım onu bilmiyorum.

Yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim

turizmtasimacilik

Alıntı yapılan: tarantula901 - 04 Şub 2019, 22:57site hacklenmiş değil Sitenize mod kurmuş olabilirsiniz yada hostingde değişiklik olmuş olabilir vs vs hacklenmiş olsa hack index atılır oyuzden sitenizin yedeği mevcut ise bir önceki günün yedeğini ftp atmanız yeterlidir.

Malesef sitenin yedeği mevcut değil, ama hostingde klasör ve SQL dosyası duruyor
Uzun zamandırda bakmamıştım, 2 ay falan önce çalışıyordu. Şimdi açılmıyor,
Sorunu bir türlü çözemedim, hali hazırdaki / forum/ klasörünü ve SQL dosyasını versem bakıp sorunu tespit edip bunu düzeltebilecek arkadaş var mı?

tarantula901

Hiç dokunmadan sorun çıktıysa tekrar sorunun oluşmasını bekleyin bakalım aynı sorun çıkarsa ozaman önlemini alırsınız.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: PALAUDIS - 05 Şub 2019, 01:06SMF'nin hacklendiğini ilk defa duydum diyecektim ki değilmiş! sitenin hatalarını hacklendi diye duyurman hiç iyi olmamış bu arada

index.template.php dosyasının 51. satırında ne var?
aynen katılıyorum smf nin bu amana kadar hacklendiğini duymadım duyamayıda :)