Konular silinmiş, sadece başlatan yazısı kalmış.

Başlatan modestus, 19 Ksm 2016, 13:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

modestus

Yine kıl ve gıcık bir sorun geldi beni buldu...

Zararlı temizleyici arıyordum kendi siteme girdim bakarken böyle boş konu bölümleriyle karşılaştım. Ne konu adı var nede link sadece başlatan yazıyor o kadar. Tıklanacak bir şeyde yok. forumdan ve Hostingden bakımda yaptım düzelmedi. Sadece burada değil birçok bölümde var bunlardan. Tahminim forumu utf8 e dönüştürürken oldu. Ne yapabilirim acaba.

tarantula901

Sitenizi utf8mi dönüştürdünüz. boş gözüken kısımlar var olan konular olup görünmeyen konular mıbu konuda fikriniz nedir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

modestus

tahminen üç ay önce utf8 e başarılı bir şekilde dönüştürmüştüm. Hep bir sorun çıkacakmı acaba diye tereddütteydim, normal gidiyordu fakat bu çıktı. Ben sadece utf8 e dönüştürürken olmuştur diye tahmin ediyorum.
Bu konular belliki silinmiş, önemli değil benim ricam yardımınızla bu boş kayıtlarıda kaldırmak.

tarantula901

Admin panelden bakımları yaptınız mı orada bır kac bakım tipi var
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

modestus

Yaptım, hosting ayarlarında veritabanı bakımı seçeneği var oradan ve direk phpmyadmin den yaptım. Acaba veritabanından bulup silebilirmiyim. smf_messages tablosunda olduğunu biliyorum ama buradan neyi sileceğimi bilmiyorum.

tarantula901

söylediğiniz tablodan silebilirsiniz ancak bir hatada sitenizi kullanılamaz halede getirebilirsiniz.

smf messages tablosunda boş alanları bulup silmeniz gerekiyor.

admin panelde bakım kısmında konuları say dıye bır bakım var o kısmı kullandınız mı

Ücretli Smf Destek İçin

modestus

"Tüm Forum Toplamlarını ve İstatistiklerini Tekrar Hesapla" yı söylüyorsanız yaptım.
Veritabanından nasıl silebilirim, yedek almadan veritabanına dokunmuyorum, bir defa haşat etmiştim zor toparladım.  :D

tarantula901

Sitenin yedeklerini alıp ilgili baslıkları dbden silebilirsiniz ama yedek almayı kesinlikte unutmayın.

Yapacağınız tek şey smf_messages tablosundan ilgili dosyaları sılmek bunu smf messages tablosuna girdikten sonra baslıgı olmayanları sıleceksınız sıldıkten sonra admın panelden bakım yapmanız gerekıyor.

Bu arada hiç anlamıyorsanız tablolara dokunmanızı önermiyorum.

Ücretli Smf Destek İçin

modestus

O kadar anlıyorum... :D
Hurda araba tamirci yapar derler ya smf de bu konularda bizim gibileri uzman yapmak üzere.
Bu arada uğraşırken çözümü buldum. Çözüm çok saçma ama sebebini bilmediğim birşeyden dolayı kayıtları düzeltiyor. Aklıma bölümü taşımak geldi ama bakım dan toplu taşırsam sakat yerleride taşırım diye düşündüm fakat yinede denedim önce bölüm oluşturdum ve komple taşıdım, tamda düşündüğüm gibi oldu bozuk yerlerle komple taşındı. Bende tek tek taşıyim ve bozuk kısımları es geçerim ve bölümü silincede komple gider dedim. Yeni bölüme daha ilk partiyi taşıyınca bozuk başlıklarda kendiliğinden düzeldi. Kısaca başına böyle bir saçmalık gelen olursa yeni bölüm oluşturup konuları tek tek taşırsa sorun çözülüyor.

İlgin için çok teşekkür ederim... ;D

tarantula901

Evet bu şekildede olur işte tecrube konuları taşıyamazsın diye dbden ikinci alternatif olarak kullanılabilir ama sıkıntılıdır

Ücretli Smf Destek İçin