Rastgele Konular Kodları

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 29 Ara 2014, 20:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Rastgele Konular Kodları
Aşağıdaki kodlar tam istedğim özelliğe sahip ama bunlarda hataya yol açıyor bu hataları nasıl düzeltebiliriz?

global $db_prefix;
$wm=0;
$rand=mysql_query("select id_topic from {$db_prefix}topics order by rand() limit 10");
while($rrow=mysql_fetch_array($rand)){
$row=mysql_fetch_array(mysql_query("select id_topic,subject from {$db_prefix}messages where id_topic = '".$rrow['id_topic']."'"));
$wm++;
$row['subject']=str_replace("Ynt:","",$row['subject']);
$krow=substr($row['subject'],0,30);
$ksay=strlen($row['subject']);
echo '
<table width="100%" id="wmtop10" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td class="top'.$wm.'" valign="top" width="100%"><a title="'.$row['subject'].'" href="'.$scripturl.'?topic='.$row['id_topic'].'.0">';
if($ksay>40){
echo $krow.'..';
}else{
echo $row['subject'];
}
echo '</a></td></tr></table>';

}

Hata örnekleri aşağıdaki resimdeki gibidir.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Bu kodların resımdekı hatayı verdıgıne emınmısınız  kodları ınceledım kodlarda sorun gozukmuyorda ondan dedım
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Başkasının hataya yol açma imkanı yoktur. Çünkü bunları ekliyorum hatalar oluşuyor.
Kaldırıyorum hata kaydı oluşmuyor. 3 - 5 defa denedim hataya yol açtı.
Belki de bende başka kodlarla çakışma yapıyordu. Baktım olmadı ebnde bunu kaldırdırm ...

tarantula901

Sorunu çözdüm sanırım kodu kullanabilirsiniz

global $db_prefix;
global $scripturl;
$wm=0;
$rand=mysql_query("select id_topic from {$db_prefix}topics order by rand() limit 10");
while($rrow=mysql_fetch_array($rand)){
$row=mysql_fetch_array(mysql_query("select id_topic,subject from {$db_prefix}messages where id_topic = '".$rrow['id_topic']."'"));
$wm++;
$row['subject']=str_replace("Ynt:","",$row['subject']);
$krow=substr($row['subject'],0,30);
$ksay=strlen($row['subject']);
echo '
<table width="100%" id="wmtop10" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td class="top'.$wm.'" valign="top" width="100%"><a title="'.$row['subject'].'" href="'.$scripturl.'?topic='.$row['id_topic'].'.0">';
if($ksay>40){
echo $krow.'..';
}else{
echo $row['subject'];
}
echo '</a></td></tr></table>';

}
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Kodlar uygulandıkatan sonra hataya yol açmıyor.
Sadece kurulum aşamasında hataya yol açıyor. Bu hataları siteyi geziyorum hataya yol açmıyor sadece yeni bir rastgele konular bloğu oluşturuken bu hatalar oluşuyor bunun dışında hata kaydı oluşmuyor.
Hata kayıtları aşağıda görselde verilmiştir.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 30 Ara 2014, 18:05
Kodlar uygulandıkatan sonra hataya yol açmıyor.
Sadece kurulum aşamasında hataya yol açıyor. Bu hataları siteyi geziyorum hataya yol açmıyor sadece yeni bir rastgele konular bloğu oluşturuken bu hatalar oluşuyor bunun dışında hata kaydı oluşmuyor.
Hata kayıtları aşağıda görselde verilmiştir.

bu sorun okadarda önemli değil galiba sen blok açtığında hata olacaktır baska olmayacaksa sorun yok tabı sorunu bulmak lazım sorunu yasayamadıgım ıcın cozum bulamadım malesef sımdılık

Ücretli Smf Destek İçin