SMF Tema Edit/Eksik Modlar

Başlatan TooR, 03 Şub 2019, 13:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TooR

Merhabalar.

https://hiphopforumtr.com/index.php web sitem de DzinerStudio'nun Hozoro isimli temasını kullanıyorum. Eski sistemim 1.1.6'di. Daha fazla uğraşamadığım için 2.0.5'e geçmek istedim.. Yanlız görselde bırakacağım eklentileri bulamıyorum. Nereden temin edebilirim? Forumun şuanki görüntüsünü eski sistemime göre nasıl ayarlayabilirim? Her bölüm için ayrı icon, Moderatörlerin sağ tarafta olması, öne çıkan konular, aktif konular live. . . Vs. vs. Tasarımı genel anlamda eski sistemdeki gibi nasıl yaparım yani?

Eski tasarım 2011 yılında LeyL (Gökhan Sevim) taraıfndan kodlanmış bir tasarım.. Arkadaşa hiç bir şekil de ulaşamıyorum. Ne olur nasıl yapabilirim? Ücreti karşılığında ben eksiksiz yaparım diyen arkadaşımız var mı aramız da?

Ajax Son Konular isimli bir mod buldum fakat oda çalışmıyor. Sıkıntılı ya da bilmiyorum.. Forum'a girip üst taraftaki "Son konular" linkine tıkladığınız zaman anlarsınız. Ben çözemedim olayını tam olarak.. Ayrıca her katagori için ayrı logolar'da denemek istedim fakat çalışmadı yine mod. Şuanki tema çok büyük duruyor.. Fakat ben eksisi gibi olmasını istiyorum. Tam ekran olsun forum, ortalı değil. https://www.cyber-warrior.org/Forum adresine girerseniz zaten ne demek istediğimi anlarsınız.

Şuanda örnek gösterebileceğim bi CW var. O yüzden CW'nin sitesini koyuyorum buraya.. ve Ayrıca ücreti ile yapacak arkadaşlar düşüncemi ya da istediğimi yanlış anlamasın. Bire bir CW'nin klonu olsun istemiyorum kesinlikle.. Sadece görünüş itibari ile CW'ye benzesin, CW'nin modları olsun yeter. Bize özgü bir tasarım istiyorum.. Sitenin adından da, katagorilerden de sitenin amacını az çok anlamışsınızdır zaten.

Var mı bana yardımcı olabilecek birisi?

Koloni dediğim şey aslında Cyber-Warrior.Org'un OYS'si.. Aslında benim kullandığım o sistem de CW'nin 2003-2010 arası kullandığı bir tema. Gökhan isimli arkadaş kodlarken bunu SMF 1.1.6'ya uyarlamış.

Eski sistemdeki Öne Çıkan Konular, İhbar Edilen Konular, Aktif Konular ve Online User kısımları Ajax. Script'in dosyaların da Ajax dosyaları mevcut çünkü.

Ücreti mukabilin de sistem kuracak arkadaşa "Eğer işine yararsa" eski temamın dosyalarını atabilirim. Var mı yardımcı olabilecek??

PALAUDIS

dediklerinin hepsini eksiksiz yaparım güzel kardeşim.
fakat ajax kısmında biraz sıkıntı olur halletmeye çalışırım onuda pek tavsiye ettiğim bir şey değil çünkü

PALAUDIS

Günümüz şartlarına göre site/forum tasarımlarında en önemli şart Mobil uyumdur (Responsive tasarım). Gördüğüm kadarı ile teman da dahi mobil uyum söz konusu değil! Eklenecek bazı modifikasyonlarda da mobil uyum gerekecek. Bu hemen olacak bir iş değil bir süre uğraştırır elbette fakat imkansız değil.
Bu şartları göz önünde bulundurarak siteni tasarlatmanı tavsiye ederim. iletişim bilgilerimi PM den iletiyorum.

TooR

Alıntı yapılan: PALAUDIS - 03 Şub 2019, 14:00dediklerinin hepsini eksiksiz yaparım güzel kardeşim.
fakat ajax kısmında biraz sıkıntı olur halletmeye çalışırım onuda pek tavsiye ettiğim bir şey değil çünkü

Ajax olmadan oluyorsa bana fark etmez ustam.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=2655.0 bu konumda bir fonksiyon hatasından bahsetmiştim. Eğer sistemi görmek isterseniz bir klasör'e yeniden kurulum sağlarım. Hata veriyor bazı sayfalar da, ajax çalıştırmıyor ama ön bilgi edinmeniz açısından sistem kurabilirim. Whatsapp üzerinden sesli görüşme sağlayabilirsek kafamdaki forumu tam olarak anlatabilirim size. Hem de fiyat konusunu da konuşmuş oluruz.

PALAUDIS

Hostingden kaynaklandığını söylemişler zaten bu konuda.

ByGold

Bunu tema yapabilen arkadaslara rica edip düzeltirebilirsiniz temada hem gelişmis olur?
Bir Umuttur Yaşamak!

PALAUDIS

Alıntı yapılan: ByGold - 03 Şub 2019, 22:42Bunu tema yapabilen arkadaslara rica edip düzeltirebilirsiniz temada hem gelişmis olur?
Tüm eski tasarımı değiştirip yeni sisteme alıyoruz. 4 saat telefon görüşmesinden sonra buna karar verdik.

tarantula901

Alıntı yapılan: PALAUDIS - 03 Şub 2019, 22:55Tüm eski tasarımı değiştirip yeni sisteme alıyoruz. 4 saat telefon görüşmesinden sonra buna karar verdik.

Arkadaş için hayırlısı olur inşallah.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

PALAUDIS

Alıntı yapılan: tarantula901 - 04 Şub 2019, 00:22Arkadaş için hayırlısı olur inşallah.
İşlemi uzun ne kadar sürerse sürsün problem yok dedi. Önce tema tasarımını bitirip kurarız her günde ekletilerini tamamlar ekleriz. baya bir mod var çünkü hem eklenecek hemde yeni sürümlere güncellenecek. ister istemez zaman alacaktır.

ByGold

Alıntı yapılan: PALAUDIS - 03 Şub 2019, 22:55Tüm eski tasarımı değiştirip yeni sisteme alıyoruz. 4 saat telefon görüşmesinden sonra buna karar verdik.
Hayırlı olsun ozaman abi :)
Bir Umuttur Yaşamak!

PALAUDIS

Alıntı yapılan: ByGold - 04 Şub 2019, 22:32Hayırlı olsun ozaman abi :)
Teşekkür ederim başladım çalışmalara modlar baya eskide kalmış PHP ile alakalı sorunlar var ama aşılmayacak türden değil. ama önce temanın mobil uyumu gerekli.