SMF ve WP sorunu

Başlatan LokpSLap, 08 Nis 2019, 20:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LokpSLap

WP kurulu olan siteme SMF forumu kurdum, forum gayet güzel işliyor fakat forum üzerindeki bazı linkler (genelde ikon resimleri) 404 hatası veriyor. Durumun htaccess'ten kaynaklandığını biliyorum fakat her türlü yolu denememe rağmen çözemedim. Aşağıya gerekli bilgileri koyuyorum lütfen buna bir çözüm bulmama yardım edin.

# BEGIN WpFastestCache
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTPS} =on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^gamercommunitycenter.com

# Start WPFC Exclude
# End WPFC Exclude

# Start_WPFC_Exclude_Admin_Cookie
RewriteCond %{HTTP:Cookie} !wordpress_logged_in_[^\=]+\=CaptainSLap|OptiCore
# End_WPFC_Exclude_Admin_Cookie
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^gamercommunitycenter.com
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !(facebookexternalhit|Twitterbot|LinkedInBot|WhatsApp|Mediatoolkitbot)
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !(WP\sFastest\sCache\sPreload(\siPhone\sMobile)?\s*Bot)
RewriteCond %{REQUEST_METHOD} !POST
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(\/){2}$
RewriteCond %{REQUEST_URI} \/$
RewriteCond %{QUERY_STRING} !.+
RewriteCond %{HTTP:Cookie} !comment_author_
RewriteCond %{HTTP:Cookie} !safirmobilswitcher=mobil
RewriteCond %{HTTP:Profile} !^[a-z0-9\"]+ [NC]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*(\bCrMo\b|CriOS|Android.*Chrome\/[.0-9]*\s(Mobile)?|\bDolfin\b|Opera.*Mini|Opera.*Mobi|Android.*Opera|Mobile.*OPR\/[0-9.]+|Coast\/[0-9.]+|Skyfire|Mobile\sSafari\/[.0-9]*\sEdge|IEMobile|MSIEMobile|fennec|firefox.*maemo|(Mobile|Tablet).*Firefox|Firefox.*Mobile|FxiOS|bolt|teashark|Blazer|Version.*Mobile.*Safari|Safari.*Mobile|MobileSafari|Tizen|UC.*Browser|UCWEB|baiduboxapp|baidubrowser|DiigoBrowser|Puffin|\bMercury\b|Obigo|NF-Browser|NokiaBrowser|OviBrowser|OneBrowser|TwonkyBeamBrowser|SEMC.*Browser|FlyFlow|Minimo|NetFront|Novarra-Vision|MQQBrowser|MicroMessenger|Android.*PaleMoon|Mobile.*PaleMoon|Android|blackberry|\bBB10\b|rim\stablet\sos|PalmOS|avantgo|blazer|elaine|hiptop|palm|plucker|xiino|Symbian|SymbOS|Series60|Series40|SYB-[0-9]+|\bS60\b|Windows\sCE.*(PPC|Smartphone|Mobile|[0-9]{3}x[0-9]{3})|Window\sMobile|Windows\sPhone\s[0-9.]+|WCE;|Windows\sPhone\s10.0|Windows\sPhone\s8.1|Windows\sPhone\s8.0|Windows\sPhone\sOS|XBLWP7|ZuneWP7|Windows\sNT\s6\.[23]\;\sARM\;|\biPhone.*Mobile|\biPod|\biPad|Apple-iPhone7C2|MeeGo|Maemo|J2ME\/|\bMIDP\b|\bCLDC\b|webOS|hpwOS|\bBada\b|BREW).*$ [NC]
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/wp-content/cache/all/$1/index.html -f [or]
RewriteCond /home/lhrgamer/public_html/wp-content/cache/all/$1/index.html -f
RewriteRule ^(.*) "/wp-content/cache/all/$1/index.html" [L]
</IfModule>
<FilesMatch "index\.(html|htm)$">
AddDefaultCharset UTF-8
<ifModule mod_headers.c>
FileETag None
Header unset ETag
Header set Cache-Control "max-age=0, no-cache, no-store, must-revalidate"
Header set Pragma "no-cache"
Header set Expires "Mon, 29 Oct 1923 20:30:00 GMT"
</ifModule>
</FilesMatch>
# END WpFastestCache

# BEGIN GzipWpFastestCache
<IfModule mod_deflate.c>
AddType x-font/woff .woff
AddType x-font/ttf .ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE image/svg+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE text/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE x-font/ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE application/vnd.ms-fontobject
AddOutputFilterByType DEFLATE font/opentype font/ttf font/eot font/otf
</IfModule>

# END GzipWpFastestCache

# BEGIN LBCWpFastestCache
<FilesMatch "\.(webm|ogg|mp4|ico|pdf|flv|jpg|jpeg|png|gif|webp|js|css|swf|x-html|css|xml|js|woff|woff2|ttf|svg|eot)(\.gz)?$">
<IfModule mod_expires.c>
AddType application/font-woff2 .woff2
ExpiresActive On
ExpiresDefault A0
ExpiresByType video/webm A10368000
ExpiresByType video/ogg A10368000
ExpiresByType video/mp4 A10368000
ExpiresByType image/webp A10368000
ExpiresByType image/gif A10368000
ExpiresByType image/png A10368000
ExpiresByType image/jpg A10368000
ExpiresByType image/jpeg A10368000
ExpiresByType image/ico A10368000
ExpiresByType image/svg+xml A10368000
ExpiresByType text/css A10368000
ExpiresByType text/javascript A10368000
ExpiresByType application/javascript A10368000
ExpiresByType application/x-javascript A10368000
ExpiresByType application/font-woff2 A10368000
</IfModule>
<IfModule mod_headers.c>
Header set Expires "max-age=A10368000, public"
Header unset ETag
Header set Connection keep-alive
FileETag None
</IfModule>
</FilesMatch>
# END LBCWpFastestCache
# BEGIN WordPress

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^forum/(.*)$

RewriteRule ^.*$ ââ,¬â€œ [L]

RewriteRule ^index\.php$ ââ,¬â€œ [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress
sitemap: https://gamercommunitycenter.com/sitemap_index.xml

Örnek olarak aşağıdaki linkten bazı resimlerin çalışıp bazılarının çalışmadığını görebilirsiniz:

https://gamercommunitycenter.com/forum/Themes/grcctheme/images/admin/

Çalışana örnek : https://gamercommunitycenter.com/forum/Themes/grcctheme/images/admin/attachment.gif
Çalışmayana örnek : https://gamercommunitycenter.com/forum/Themes/grcctheme/images/admin/features.gif

tarantula901

Kullanmış olduğun temandaki grcctheme/ images klasoru içerisine şu dosya ve  kodu ekle.

.htaccess dosyası oluşturup aşağıdaki kodu kopyala images klasoru içine at

RewriteEngine off
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

LokpSLap

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Nis 2019, 02:43Kullanmış olduğun temandaki grcctheme/ images klasoru içerisine şu dosya ve  kodu ekle.

.htaccess dosyası oluşturup aşağıdaki kodu kopyala images klasoru içine at

RewriteEngine off

Maalesef sonuç aynı, ana dizinde bulunan WP'in htacces'i etkiliyor forumu.

tarantula901

şunu kullan yanlış eklemişim

RewriteEngine Off
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

LokpSLap

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Nis 2019, 17:16şunu kullan yanlış eklemişim

RewriteEngine Off

Biliyorum zaten bu şekilde denedim efem :(

tarantula901

Ftpden dosyanın olduğu ftp ve .htaccess eklediğin kodun resmini eke eklermisin

Ücretli Smf Destek İçin

LokpSLap

tarantula901

forum içindeki images klasorune attığın dosya içindeki koddan bahsedıyorum.

Ücretli Smf Destek İçin

LokpSLap

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Nis 2019, 18:20forum içindeki images klasorune attığın dosya içindeki koddan bahsedıyorum.
Buyrun efendim :(

tarantula901

Kırık olan resimlerin klasorune de at o dosyayı

Ücretli Smf Destek İçin

LokpSLap

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Nis 2019, 19:20Kırık olan resimlerin klasorune de at o dosyayı

Tüm klasörlere bile attım fakat olmadı. Sorun ana dizindeki htaccess'ten dolayı

tarantula901

Alıntı yapılan: CaptainSLap - 09 Nis 2019, 19:50Tüm klasörlere bile attım fakat olmadı. Sorun ana dizindeki htaccess'ten dolayı

Ondan olduğunu biliyorum forumda seo modu kullanıyormusunuz kullanmıyorsanız forum klasoru içersindeki .htacces dosyasıda atarak deneyin

Ücretli Smf Destek İçin

LokpSLap

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Nis 2019, 22:15Ondan olduğunu biliyorum forumda seo modu kullanıyormusunuz kullanmıyorsanız forum klasoru içersindeki .htacces dosyasıda atarak deneyin
Gerekirse ücret te ödeyebilirim yeterki şu sorunu çözelim :( Hayır forumda henüz hiçbir eklenti kullanmıyorum efendim. Bu arada dilerseniz istediğiniz bilgileri verebilirim FTP, Cpanel vs :(

tarantula901

Alıntı yapılan: CaptainSLap - 09 Nis 2019, 22:26Gerekirse ücret te ödeyebilirim yeterki şu sorunu çözelim :( Hayır forumda henüz hiçbir eklenti kullanmıyorum efendim. Bu arada dilerseniz istediğiniz bilgileri verebilirim FTP, Cpanel vs :(

Ftp bilgilerini gönder birde ben kontrol edeyim.

Ücretli Smf Destek İçin