nCode Image Resizer

Başlatan tekyürek, 20 Haz 2014, 23:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

tekyürek

Modifikasyon Adı: nCode Image Resizer
Yazar:vbgamer45
Yardımcı Yazarlar: Nibogo, live627
Tür:   New Feature
Gönderildiği Tarih: Mayıs 16, 2008, 10:23:39 ÖS
Son Düzenleme: Kasım 26, 2013, 02:28:25 ÖS
Güncel Sürüm: 1.4
Uyumluluk:  2.0.4, 2.0.8
link: http://custom.simplemachines.org/mods/?mod=1197

Türkçe yapmak için;

Modifications.turkish.php dosyasında bulun:

?>
// --- Begin added code - Advanced Visual Verification ---
$txt['ncode_imageresizer_warning_small'] = 'Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuğa tıklayın.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_filesize'] = 'Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuğa tıklayın. Resimin orjinal ölçüleri %1$sx%2$s ve boyutu %3$sKB.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_no_filesize'] = 'Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuğa tıklayın. Resimin orjinal ölçüleri %1$sx%2$s.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_fullsize'] = 'Resmin küçük boyutunu görmek için bu çubuğa tıklayın.';
$txt['ncode_imageresizer_mode'] = 'Yeniden Boyutlandırma Modu';
$txt['ncode_imageresizer_original'] = 'Orjinal ölçüleri koru';
$txt['ncode_imageresizer_enlarge_same'] = 'Aynı sayfada genişlet';
$txt['ncode_imageresizer_open_same'] = 'Aynı pencerede aç';
$txt['ncode_imageresizer_open_new'] = 'Yeni pencerede aç';
$txt['ncode_imageresizer_max_width'] = 'Maksimum genişlik';
$txt['ncode_imageresizer_max_height'] = 'Maksimum yükseklik<br /><span class="smalltext">Yüksekliğe sınır koymamak için boş bırakın.</span>';
// --- End added code ---

Sosyal Öğretmeni

Bu çok güzel de .smf.gen.tr de ki gibi resimlerin boyutlandırılması daha güzel olmuş
Örneğin bu smf.gentr. de siz yapmışsınız. Resimleri boyutlandırırken resim üzerinde yazı vb çıkmasın istemiyorum
yani sadece resi olsun ama resime tıklayınca resim büyüyüp küçülsün. Bir tık büyütür bir tık küçültür. olsun
kısaca bu sitenin  otomatik resim boyutlandırma sistemi ile aynı olması güzel olur diye düşünüyorum.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Admin panelde / Özellikler ve Seçenekler / kısmından

Gönderilen resimlerin maks. genişliği (0 = sınırsız)

Gönderilen resimlerin maks. yüksekliği (0 = sınırsız)

isteediğiniz boyutu yazın. sonrasında eski resimler boyutlanmaz yeniden eklemeniz gerekiyor ozaman yeni boyuta geçecektir
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

bu gerçekten harika bir özellik .......... yaptım ve çok güzel oldu.

Sosyal Öğretmeni

Türkçeleştirmek için

Modifications.turkish de bul

?>

Üstüne ekle:
// --- Begin added code - nCode Image Resizer ---
$txt['ncode_imageresizer_warning_small'] = 'Tam resmi görmek için bu çubuğa tıklayın.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_filesize'] = 'Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Tam resmi görmek için bu çubuğa tıklayınız.';
$txt['ncode_imageresizer_warning_no_filesize'] = 'Küçük resmi görebilmek için bu çubuğa tıklayınız';
$txt['ncode_imageresizer_warning_fullsize'] = 'Resmi eski haline getirmek için buraya tıklayınız.';
$txt['ncode_imageresizer_mode'] = 'Resize Mode';
$txt['ncode_imageresizer_original'] = 'Orijinal boyutta kalsın';
$txt['ncode_imageresizer_enlarge_same'] = 'Aynı belgede Büyüt';
$txt['ncode_imageresizer_open_same'] = 'Aynı pencerede aç';
$txt['ncode_imageresizer_open_new'] = 'Yeni pencerede aç';
$txt['ncode_imageresizer_max_width'] = 'Maksimum genişliği';
$txt['ncode_imageresizer_max_height'] = 'Maksimum yükseklik <br /> <span class = "smallText"> Hiçbir maksimum yüksekliği için kutuları boş bırakın. </ Span>';
// --- End added code ---

Sosyal Öğretmeni

Alıntı yapılan: tarantula901 - 11 Tem 2014, 15:59Admin panelde / Özellikler ve Seçenekler / kısmından

Gönderilen resimlerin maks. genişliği (0 = sınırsız)

Gönderilen resimlerin maks. yüksekliği (0 = sınırsız)

isteediğiniz boyutu yazın. sonrasında eski resimler boyutlanmaz yeniden eklemeniz gerekiyor ozaman yeni boyuta geçecektir

Bunu sosyalde yapamıyorum. Yukarıdaki modu kurdum bu seferde resimler kayboldu.
Konuyu değiştiriyorum ama görüntü yok bu konuda ne yapabiliriz?

tarantula901

mod olarak mı kurdunuz yoksa manuel mı
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

mod olarak kurdum. hazırki resimlerimiz de kayboldu.

tarantula901

modu duzgun ekledıgınıze emınsınız değilmi manuel olarak dosyaları kontrol edın ve dosya izinlerinide kontro l edin

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Hiçbir hata vermedi, hata kaydı daoluşturmadı vel hasıl zannerdersem hatasız kuruldu ama olmadı bende tamamiyle kaldırdım.
Hazır bütün resimler yok oldu... şimdi ne yapacağız bilmiyorum... sosyalbilimciler...............

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 05 Nis 2015, 21:14Hiçbir hata vermedi, hata kaydı daoluşturmadı vel hasıl zannerdersem hatasız kuruldu ama olmadı bende tamamiyle kaldırdım.
Hazır bütün resimler yok oldu... şimdi ne yapacağız bilmiyorum... sosyalbilimciler...............

modu kurup onceden eklenılen resım kaybolduysa kodlar eksık kalktı duzgun calısmıor ımg tagları kontrol edın manuel olarak kaldırın

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Tamam resimle görünüyor şunada modu kaldırdık ama resimler niçin küçülmüyor.

örnek...

http://www.sosyalbilimciler.com/islam-tarihi-haritalari/abbasiler-donemi-siyasi-haritasi-t4593.0.html

tarantula901

yeni resim yükleyip kuculup kuculmedıgını kontrol edın

admın panelden ayarlarınıda yapman gerekıyor

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Alıntı yapılan: tarantula901 - 05 Nis 2015, 21:50yeni resim yükleyip kuculup kuculmedıgını kontrol edın

admın panelden ayarlarınıda yapman gerekıyor

Dediklerinizi yaptım ama malesef küçülmüyor.

şimdi yükledim...

http://www.sosyalbilimciler.com/siyasi-haritalar/turkiye-bolgeler-haritasi-t4597.0.html

tarantula901

seo ile ilgili alt etıket koyma gıbı ayarları pasif yapın kontrol edin

Ücretli Smf Destek İçin